ضمن تبریک فرا رسیدن سال نو خورشیدی به تمامی هموطنان عزیز، به اطلاع می رسانیم فعالیت این وب سایت با آغاز سال جدید متوقف خواهد شد. از همراهیتان در این مدت از سپاسگزاریم.

ارجاع ۶۴ اخوانی دیگر به دستگاه قضایی نظامی

ارجاع ۶۴ اخوانی دیگر به دستگاه قضایی نظامی

تسنیم/ دادستان کل مصر امروز شنبه نیز ۶۴ نفر از اعضای جماعت اخوان المسلمین در استان های مختلف این کشور را به دستگاه قضایی نظامی ارجاع داد.

به گزارش خبرگزاری آناتولی، دادستانی کل مصر 64 غیر نظامی را به اتهام عضویت در کمیته های عملیاتی جماعت اخوان المسلمین به منظور هدف قرار دادن قضات و نیروهای ارتش و پلیس و نیز تاسیسات عمومی در 3 استان کشور به دستگاه قضایی نظامی ارجاع داد.
بر اساس این گزارش، هشام برکات دادستان کل مصر دستور داد تا 64 نفر از اعضای اخوان المسلمین در استان های قاهره، اسکندریه و پورسعید واقع در شمال شرق مصر به موجب قانون تامین امنیت و حفاظت از تاسیسات عمومی و حیاتی، به دادستانی نظامی ارجاع داده شوند.
دادستانی کل مصر آورده است که بر اساس تحقیقات دادستانی، رهبران جماعت اخوان المسلمین کمیته های عملیاتی تاسیس کرده و این افراد نیز عضو این کمیته ها بوده و شاخه نظامی اخوان المسلمین برای هدف قرار دادن قضات، افسران، نیروهای پلیس و ارتش، تاسیسات عمومی، نظامی و پلیسی و برخی تاسیسات حیاتی در استان های قاهره، اسکندریه و پورسعید را تشکیل داده اند.
پیش از این نیز دادستانی مصر محمد بدیع رهبر اخوان المسلمین و 223 نفر دیگر را به اتهام تخریب تاسیسات دولتی در استان بنی سویف در ماه اوت سال 2013 به دادستانی نظامی ارجاع داد.
یک منبع قضایی که خواست نامش فاش نشود، گفت: قاضی تامر الخطیب رئیس کل دادستانی های بنی سویف تصمیم گرفت که بدیع و 223 نفر دیگر از رهبران و اعضای جماعت اخوان المسلمین و طرفداران محمد مرسی رئیس جمهور عزل شده مصر را به اتهام تخریب تاسیسات دولتی در حوادثی که پس از حمله ارتش به تحصن کنندگان در میدان رابعه العدویه و النهضه رخ داد، به دادستانی نظامی ارجاع دهد.
بدیع تا کنون در 4 پرونده مربوط به حوادث خشونت باری که در استان های سوئز، شمال سینا و اسماعیلیه رخ داد به دادگاه نظامی ارجاع داده شده است.
بر اساس این گزارش، عبد الفتاح السیسی رئیس جمهور مصر در تاریخ 27 اکتبر گذشته قانونی درباره توسعه اختیارات دستگاه قضایی نظامی صادر کرد که رسیدگی به برخی جرایم از جمله حمله گسترده به تاسیسات عمومی اعم از ایستگاه ها، شبکه ها، دکل های برق، خطوط گاز، چاه های نفت، خطوط راه آهن، جاده ها و دیگر تاسیسات عمومی را شامل می شود.

[ منبع این خبر سایت ماچو می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

شفاف سازی:
خبر فوق در سایت ماچو منتشر شده و صرفا در این سایت بازنشر شده است. چنانچه به خبر فوق اعتراض دارید برای حذف آن روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabarkhan0511@gmail.com در تماس باشید

جدیدترین اخبار منتشر شده