ضمن تبریک فرا رسیدن سال نو خورشیدی به تمامی هموطنان عزیز، به اطلاع می رسانیم فعالیت این وب سایت با آغاز سال جدید متوقف خواهد شد. از همراهیتان در این مدت از سپاسگزاریم.

شبه نظامیان نقابدار 27 بحرینی را دستگیر کردند

شبه نظامیان نقابدار 27 بحرینی را دستگیر کردند

ایرنا/ مرکز حقوق بشر بحرین فاش کرد: به دنبال انفجار جمعه شب در روستای کرانه واقع در غرب منامه، رژیم آل خلیفه به طور خودسرانه 27تن از شهروندان بحرین را بازداشت کرد.

به گزارش پایگاه اینترنتی شبکه تلویزیونی اللؤلؤه، به دنبال این حادثه که طی آن یکی از نیروهای پلیس بحرین کشته شد، نیروهای شبه نظامی نقاب دار به همراه افراد پلیس به دهها خانه در این منطقه یورش بردند.
نیروهای یاد شده در تمامی ورودی های این روستا تا شب گذشته پست های بازرسی نصب کردند.
در همین راستا شیخ میثم سلمان مسوول بخش آزادی های دینی در دیده بان حقوق بشر بحرین در ارتباط با انفجار نامعلوم یاد شده گفت: این حادثه نیازمند تشکیل یک تیم تحقیق بین المللی کارشناس، بی طرف و قابل اعتماد ملت بحرین و نهادهای بین المللی است تا جزئیات آن را روشن کند.
از سوی دیگر آیت الله شیخ عیسی قاسم روحانی برجسته بحرین دخالت سیاسی در امور دینی در این کشور از سوی رژیم آل خلیفه با توسل به زور و تبلیغات گمراه کننده ویرانگر را محکوم کرد.
آیت الله شیخ عیسی قاسم گفت: رژیم با این اقدام می خواهد نسل جدید بحرین را بر اساس 'اصل جدایی دین از سیاست' و 'حق دخالت سیاست در مسائل دینی' پرورش دهد.
وی با صدور مقاله ای اندیشه های ویرانگر را که می خواهد دخالت دین در سیاست را جرم تلقی کند، محکوم کرده و گفت: با تحقق یافتن اندیشه های یاد شده نمی توان به وظیفه امر به معروف و نهی از منکر عمل کرد زیرا انجام چنین وظیفه ای دخالت در سیاست بشمار می آید.
وی تاکید کرد: مردم بحرین هیچگاه در این دام که توسط رژیم آل خلیفه پهن شده گرفتار نخواهند آمد.
از سوی دیگر شهروندان بحرینی دیروز نماز جماعت را در محل مسجد ویران شده العلویات برپا کردند. این مسجد در دوران اعلام حالت فوق العاده از سوی رژیم در سال 2011 منهدم گردید.
نمازگزاران بر ایستادگی مسالمت آمیز خود در راه انقلاب 14 فوریه و ادامه خط مشی آزادی تاکید کرده و اقدامات ضد حقوق بشر و ظلم و ستم طائفه ای روا داشته شده از سوی آل خلیفه را محکوم کردند.
بحرین از زمان سرکوب قیام مردمی در سال 2011 میلادی تاکنون شاهد موجی از اعتراضات از سوی مردم آن کشور است که خواستار اصلاحات سیاسی هستند.
رژیم آل خلیفه به کمک نظامیان سعودی و مأموران امنیتی امارات که در قالب نیروهای سپر جزیره و نظامیان دیگر کشورهای عربی که در بحرین مستقر شده اند، اعتراضات مردمی این کشور را سرکوب می کنند.
بر اساس اسناد منتشره در پایگاه ویکی لیکس، رژیم بحرین در سال 2012 برای سرکوب مخالفان از کشورهای مغرب و اردن نیز درخواست کمک نظامی کرده بود که با موافقت این دو کشور روبرو شد.

[ منبع این خبر سایت ماچو می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

شفاف سازی:
خبر فوق در سایت ماچو منتشر شده و صرفا در این سایت بازنشر شده است. چنانچه به خبر فوق اعتراض دارید برای حذف آن روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabarkhan0511@gmail.com در تماس باشید

جدیدترین اخبار منتشر شده