ضمن تبریک فرا رسیدن سال نو خورشیدی به تمامی هموطنان عزیز، به اطلاع می رسانیم فعالیت این وب سایت با آغاز سال جدید متوقف خواهد شد. از همراهیتان در این مدت از سپاسگزاریم.

رای دادگاه استیناف آمریکا علیه بانک ملی ایران

رای دادگاه استیناف آمریکا علیه بانک ملی ایران

فارس/ مدیرعامل بانک ملی ایران با بیان اینکه سال 1995 حدود 14 تا 15 میلیون دلار از پول‌های بانک ملی نزد موسسات ویزا کارت و مستر کارت در آمریکا مسدود شد، گفت: دادگاه استیناف در آمریکا مجوز اقدام حقوقی برای برداشت از منابع بانک ملی ایران را در خصوص پرونده مذکور داده است.

به نقل از روابط عمومی بانک ملی، ایران عبدالناصر همتی با بیان اینکه بانک ملی از سال 1995 با موسسه‌های ویزا کارت و مستر کارت در آمریکا همکاری داشت و مبالغی هم برای تسویه، نزد این موسسه ها تودیع کرده بود، اظهارداشت: مبلغی که بانک ملی ایران نزد این موسسه‌ها داشت حدود 14 تا 15 میلیون دلار بود که سال 1995 به دلیل تحریم ‌ای آن زمان، نزد این دو موسسه مالی مسدود شد.

وی افزود: اصل و فرع این این مبالغ نزد دو موسسه تا سال 2007 که برخی تحریم‌های جدید اعمال شد، بر اساس صورت‌حسابی که برای بانک ملی ایران ارسال می‌شد حدود 21 میلیون دلار رسید.

مدیرعامل بانک ملی با بیان اینکه پرونده‌ای که اخیرا مطرح شده مربوط به چند سال قبل است، گفت: خانواده‌ای یهودی آمریکایی آن زمان ادعایی را علیه ایران در دادگاه آمریکایی مطرح کرد و دادگاه نیز در سال 1390 از موسسه ویزا خواست پول بانک ملی ایران را مسدود کند.

همتی تاکید کرد: این پرونده موضوع جدیدی نیست اما اخیرا دادگاه استیناف در آمریکا مجوز اقدام حقوقی برای برداشت از منابع بانک ملی ایران را در خصوص پرونده مذکور داده است.

مدیرعامل بانک ملی ایران خاطرنشان کرد:‌ وکیل بانک ملی ایران در حال پیگیری این اقدام دادگاه آمریکا است و امیدوار هستیم که موضوع حل شود.

همتی تصریح کرد: اموال بانک ملی ایران در حقیقت سپرده های مردم است و آنها نمی توانند این منابع را برای اهداف خاص برداشت کنند، ما موضوع را از طریق حقوقی و سایر مسیرهایی که داریم به طور جدی پیگیری خواهیم کرد.

[ منبع این خبر سایت ماچو می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

شفاف سازی:
خبر فوق در سایت ماچو منتشر شده و صرفا در این سایت بازنشر شده است. چنانچه به خبر فوق اعتراض دارید برای حذف آن روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabarkhan0511@gmail.com در تماس باشید

تبلیغات
جدیدترین اخبار منتشر شده

X