ضمن تبریک فرا رسیدن سال نو خورشیدی به تمامی هموطنان عزیز، به اطلاع می رسانیم فعالیت این وب سایت با آغاز سال جدید متوقف خواهد شد. از همراهیتان در این مدت از سپاسگزاریم.

بازار قیمت گوشت به کیلویی 40 هزار تومان رسید

بازار/ قیمت گوشت به کیلویی 40 هزار تومان رسید

اقتصادآنلاین/ به نظر می رسد که قیمت گوشت قرمز رو به افزایش است، چنانچه امروز مغز گوشت قرمز با کیلویی 40 هزار تومان بفروش می رسد.

شتی در مغازه‌های محل فروش گوشت قرمز نشان می‌دهد که قیمت گوشت با شیب تندی رو به افزایش است. همان طور که امروز قیمت مغز ران گوشت قرمز با کیلویی 40 هزار تومان به‌فروش می‌رسد.

یکی از فروشندگان در این باره توضیح می‌دهد: وضعیت گوشت قرمز مانند طلاشده است. هر روز در مغازه‌ها منتظریم قیمت آن، از روز گذشته افزایش بیشتری یافته باشد.

او اضافه می‌کند: مردم هر روز که برای خرید می‌آیند متعجب می‌شوند و می‌پرسند چطور ممکن است اینقدر قیمت گوشت افزایش پیدا کند. پیش از عید قیمت گوشت قرمز کیلیویی 37 هزار تومان بود ولی اکنون به 40 هزار تومان رسیده است.

یکی دیگر از فروشندگان درباره علل گرانی گوشت توضیح می‌دهد: به نظر می‌رسد که در این زمینه ابهاماتی وجود دارد. در حالی که عده‌ای تقصیر را به گردن دامداران می‌اندازند، دامداران می‌گویند به ما ربطی ندارد و گرانی گوشت به توزیع کنندگان و دلال‌ها ربط دارد.

او ادامه می‌دهد: از سوی دیگر توزیع‌کنندگان می‌گویند در بازار کمبود است که دامداران این موضوع را تائید نمی‌کنند. به هر حال وضعیت بازار ملتهب است و ما نمی‌دانیم که این گرانی تا کجا ادامه خواهد داشت.

یکی از فروشندگان نیز بیان می‌کند: این وضعیت باعث شده مردم به گوشت‌های برزیلی که زمانی حتی نگاهش هم نمی‌کردند و اصلا معلوم نیست در پروسه وارد شدنشان به کشور چه اتفاقی برایشان می‌افتد روی بیاورند. گوشت برزیلی هم به قیمت کیلویی 30 هزار تومان رسیده است.

این در حالی است که در برخی از مناطق تهران از جمله غرب تهران قیمت گوشت با نرخ 25 هزار تومان هم عرضه می‌شود.

در همین مورد رئیس اتحادیه گوشت گوسفندی تهران نیز اظهار کرد: قیمت گوشت گوسفندی تا پایان اردیبهشت ماه کاهش نمی‌یابد.

به گزارش اقتصادی نیوز، علی اصغر ملکی درباره رسیدن قیمت مغز راسته گوشت گوسفندی به 40 هزار تومان، عنوان کرد: هر سال بعد از عید به خاطر بازگشت مسافران و افزایش عرضه قیمت گوشت گوسفندی نیز افزایش پیدا می‌کند و با توجه به اینکه قیمت مغز راسته گوشت گوسفندی قبل از عید به 37 هزار تومان رسیده بود، در نتیجه به نظر من افزایش سه هزار تومانی قیمت مغز راسته گوشت گوسفندی طبیعی است.

او درباره علل گرانی‌های قبل از عید گوشت گوسفندی نیز بیان کرد: قبل از عید قیمت مرغ و گوشت گوسفند افزایش پیدا کرد و به همین دلیل تقاضا برای گوشت گوسفندی افزایش یافت و قیمت‌های آن نیز بالارفت.

ملکی بیان کرد: من فکر نمی کنم که دیگر قیمت گوشت گوسفندی از قیمت کنونی‌اش گرانتر شود و احتمال می‌دهم که قیمت موجود نیز تا اواخر اردیبهشت ماه که دام تازه وارد بازار می‌شود تعدیل شود.

[ منبع این خبر سایت ماچو می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

شفاف سازی:
خبر فوق در سایت ماچو منتشر شده و صرفا در این سایت بازنشر شده است. چنانچه به خبر فوق اعتراض دارید برای حذف آن روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabarkhan0511@gmail.com در تماس باشید

تبلیغات
جدیدترین اخبار منتشر شده

X