ضمن تبریک فرا رسیدن سال نو خورشیدی به تمامی هموطنان عزیز، به اطلاع می رسانیم فعالیت این وب سایت با آغاز سال جدید متوقف خواهد شد. از همراهیتان در این مدت از سپاسگزاریم.

اشپیگل: آلمان تسلیحات انبوه به کشورهای عربی منطقه صادر می‌کند

اشپیگل: آلمان تسلیحات انبوه به کشورهای عربی منطقه صادر می‌کند

تسنیم/ خبرگزاری آلمان با استناد به اطلاعات وزارت اقتصاد این کشور از تصویب مجوز صادرات تسلیحات انبوه به کشورهای عربی خاورمیانه و افزایش چشمگیر صادرات تسلیحات آلمان در نیمه ابتدایی سال جاری خبر داد.

به گزارش هفته نامه "اشپیگل"، دولت آلمان مجوز صادرات انبوهی از تسلیحات به کشورهای عرب منطقه را تصویب می کند.

به گزارش هفته نامه "اشپیگل"، شورای امنیت فدرال آلمان انبوهی از مجوز صادرت تسلیحات کوچک به کشورهای عرب منطقه را تصویب کرده است.

"اشپیگل" این گزارش را با استناد به یک یادداشت وزارت اقتصاد آلمان به پارلمان این کشور در شش نوامبر منتشر کرده است که خبرگزاری آلمان آن را ارائه داده است.

در میان محموله های دیگر به صورت خاص این صادرات تسلیحات به چشم می خورد که عبارتند از فروش 600 سلاح ضد تانک قابل حمل به اردن.

صادرات 1600 تفنگ کاملا اتوماتیک، 48 مسلسل نارنجک و صد مسلسل به ارزش بالغ بر 3.14 میلیون یورو به کشور عمان.

ارسال تسلیحات مختلفی به ارزش حدود 508 هزار یورو به امارات متحده عربی. صادرات تسلیحات و مهماتی به ارزش حدود 20 هزار یورو به لبنان.

صادرات تجهیزات برای عملیات و نگهداری از اژدرها به ارزش حدود 9.3 میلیون یورو به مصر وصادرات مهمات و تجهیزاتی به الجزایر.

این در حالی است که "زیگمار گابریل"، وزیر اقتصاد آلمان با این وعده قدم به مسئولیت خود گذاشت که صادرات تسلیحات آلمان را محدود کند. البته در نیمه ابتدایی سال 2015 صادرات تسلیحات آلمان به شدت افزایش پیدا کرد. در این دوره زمانی بر اساس آمارهای منتشر شده دولت آلمان صادرات تسلیحاتی به ارزش حدود 3.5 میلیارد یورو را تصویب کرد. این در حالی است که در تمام سال 2014 دولت آلمان در مجموع مجوز صادرات تسلیحاتی به ارزش حدود 3.97 میلیارد یورو را داشته است.

[ منبع این خبر سایت ماچو می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

شفاف سازی:
خبر فوق در سایت ماچو منتشر شده و صرفا در این سایت بازنشر شده است. چنانچه به خبر فوق اعتراض دارید برای حذف آن روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabarkhan0511@gmail.com در تماس باشید

جدیدترین اخبار منتشر شده