ضمن تبریک فرا رسیدن سال نو خورشیدی به تمامی هموطنان عزیز، به اطلاع می رسانیم فعالیت این وب سایت با آغاز سال جدید متوقف خواهد شد. از همراهیتان در این مدت از سپاسگزاریم.

ابوترابی: دنیا به این نتیجه رسیده که مجبور به گفتگو با ایران است

ابوترابی: دنیا به این نتیجه رسیده که مجبور به گفتگو با ایران است

مهر/ نایب رئیس مجلس شورای اسلامی گفت: امروز دنیا به این نتیجه رسیده که راهی برای برخورد با ایران ندارد و ناچار به گفتگو با ایران است.

حجت‌الاسلام محمدحسن ابوترابی‌فرد، نایب رئیس مجلس شورای اسلامی در مراسم بزرگداشت سالروز شهادت شهیدان رجایی و باهنر سخنرانی کرد.
وی در بخشی از این سخنرانی در خصوص مذاکرات هسته‌ای اظهار داشت: با چالش هسته ای علیه ایران همه دشمنان در صحنه حضور یافتند و بر این نکته تاکید کردند که ایران نباید دانش و چرخه سوخت داشته باشد و این موضوع را اراده نظام حاکم بر جهان می دانستند و برای دستیابی به این هدف از همه ابزارها بهره گرفته‌اند.

نایب رئیس مجلس با اشاره به دفاع اوباما از برجام افزود: دفاع رئیس جمهور آمریکا با این استدلال بود که ما ۱۲ سال مقابل ایران ایستادیم و کوچکترین توفیقی از تحریم‌های فلج‌کننده علیه ایران به دست نیاوردیم.

ابوترابی‌فرد تصریح کرد: امروز دنیا به این نتیجه رسیده که با ایران راهی برای برخورد ندارد و ناچار به گفتگو با ایران است.

نایب رئیس مجلس شورای اسلامی تمام دستاورد مذاکرات هسته ای ایران و غرب را ناشی از هدایت‌های مقام معظم رهبری خواند و خاطرنشان کرد: اسلامیت نظام با تکیه بر فقیه عادل، صالح، مدیر و مدبر حاضر شده است.
نایب رئیس مجلس با اشاره به دفاع اوباما از برجام افزود: دفاع رئیس جمهور آمریکا با این استدلال بود که ما ۱۲ سال مقابل ایران ایستادیم و کوچکترین توفیقی از تحریم‌های فلج‌کننده علیه ایران به دست نیاوردیم.

ابوترابی‌فرد تصریح کرد: امروز دنیا به این نتیجه رسیده که با ایران راهی برای برخورد ندارد و ناچار به گفتگو با ایران است.

نایب رئیس مجلس شورای اسلامی تمام دستاورد مذاکرات هسته ای ایران و غرب را ناشی از هدایت‌های مقام معظم رهبری خواند و خاطرنشان کرد: اسلامیت نظام با تکیه بر فقیه عادل، صالح، مدیر و مدبر حاضر شده است.

ابوترابی فرد با بیان اینکه قضاوت مردم ملاک شناخت مدیران است، گفت: مدیران صالح را می توان از قضاوت مردم شناخت، هرچند ممکن است در دوره ای نگاه مردم تحت تاثیر برخی موارد قرار گیرد، اما نمی توان قضاوت عمومی جامعه را در طول تاریخ تغییر داد.

نایب رئیس مجلس، امیر کبیر را نمونه ای از شخصیت های تاریخ دانست که مورد احترام مردم هستند و گفت: تصمیمات امیرکبیر در تاریخ ایران تاثیرگذار بود.

نماینده مردم تهران همچنین با مقایسه دوره حاکمیت صفویان و قاجار گفت: با اینکه در میان حاکمان صفوی اشخاص نالایقی وجود داشتند اما معدل این دوره قابل قبول است.

باهنر و رجایی دو چهره برجسته در تاریخ مدیریت ایران هستند

ابوترابی فرد در خصوص دوران مدیریتی شهیدان رجایی و باهنر نیز گفت: هر کس که بهره ای از سیاست برده باشد و دانشی از حیات سیاسی، علمی و اجتماعی شهیدان باهنر و رجایی داشته باشد، آنها را به عنوان دو چهره برجسته در تاریخ مدیریت ایران نام می برد.

نایب رئیس مجلس ادامه داد: این دو شخصیت از خانواده های صالح پای به جامعه نهادند و زندگی پاکی را آغاز کردند. خاندان رجایی به طهارت مال و روح در قزوین شناخته شده هستند.

نماینده مردم تهران ادامه داد: در زندگی رجایی جز مهارت و صداقت مشاهده نمی کنید. او به عنوان چهره سیاسی فعال در مبارزه با طاغوت بود و با صداقت و صلابت مبارزه با رژیم طاغوت را در دستور کار قرار داد و با این کار در تاریخ سیاسی ایران و در تشکیل جمهوری اسلامی ایفای نقش کرد.

ابوترابی فرد با بیان اینکه مهم ترین ویژگی شهید رجایی، حرکت بر اساس اصول دین بود، گفت: رجایی مبانی دین را در چهره ولی فقیه زمان، امام بزرگوار مشاهده می کرد و سخت بر این نکته باور داشت که نظام ولایی در دوران غیبت توسط ولی فقیه شکل می گیرد و باید بر اساس نگاه و چارچوبی که او فکر می کند حرکت کرد.

نایب رئیس مجلس افزود: رجایی کوچک ترین اتاق را برای ریاست جمهوری خود انتخاب کرد تا زهد را در عرصه مدیریت پاس دارد و دنیا دل او را نرباید.

نماینده مردم تهران در بخش دیگری از سخنرانی خود با برشمردن برجستگی های شخصیتی شهید باهنر گفت: شهید باهنر با برداشت درست از مبانی دین و با نگاه به واقعیت های زمان و رویدادهای جامعه تصمیم گیری می کرد.

ابوترابی فرد اظهار داشت: باهنر فرزند زمان خود بود. درخشش امام خمینی و مقام معظم رهبری نیز به این دلیل است که این بزرگواران در عین فهم از دین به مسائل زمان و عصر خویش نیز اشراف دارند.

نایب رئیس مجلس اظهار داشت: شهید باهنر در جایگاه نخست وزیری با فهم دین و فهم صحیح از شرایط جامعه یکی از بهترین مدیران در جایگاه نخست وزیری بود.

نماینده مردم تهران در بخش دیگری از سخنرانی خود در خصوص علت نامگذاری ایام شهادت شهیدان باهنر و رجایی به نام هفته دولت، گفت: این دو شهید نقشه راه و مسیر حرکت را برای همه مدیران کشور مشخص می کنند و ایران باید به سبک اخلاقی این دو بزرگوار اداره شود.

ابوترابی فرد تصریح کرد: مدیران در نظام اسلامی اولاً باید دین باور و خداباور باشند و ثانیاً به نظام اسلامی و ولایت فقیه اعتقاد داشته باشند. هویت نظام در اسلامیت و جمهوریت آن معنا می شود.

نایب رئیس مجلس تصریح کرد: اگر این محوریت نبود، نظام شاهنشاهی فرونمی ریخت و جمهوری اسلامی شکل نمی گرفت. اگر فقیه عادل نبود استخوان های ملت زیر بار تحریم خورد می شد.

نماینده مردم تهران با بیان اینکه مقام معظم رهبری بر این باورند که جمهوریت و اسلامیت نظام یک حقیقت گره خورده هستند، گفت: معنای حضور اسلام در مدیریت کشور، حضور مردم در مدیریت کشور است.

وی تصریح کرد: اگر ملت ایران نمی ایستادند، تحریم ها ما را به زانو در می آورد و اگر ملت ایران پایداری نمی کردند، جنگ ۸ ساله به تجزیه ایران ختم می شد. باید مدیران در ایران به حقیقت نقش مردم اعتقاد داشته باشند. در این صورت می توانند خادم ملت باشند.

نائب رئیس مجلس با تاکید بر اینکه اقتدار ملت های اسلامی در گره خوردن امت اسلام است، گفت: اگر امروز ملت ایران عزیز هستند به این دلیل است که مقاومت در کنار ماست. اگر امروز ما اقتدار داریم بدین علت است که ملت عراق، سوریه، لبنان و یمن در کنار ما هستند.

وی با تاکید بر لزوم برنامه ریزی بلند مدت، گفت: اگر می خواستیم مقطعی و کوتاه مدت فکر کنیم، پرونده هسته ای را ده سال قبل بسته بودیم و در این صورت دنیا امروز ما را با عظمت و اقتدار نمی دید.

ابوترابی ادامه داد: اگر اقتدار ملت ایران را می خواهیم باید در یک نگاه بلندمدت با برنامه ریزی درست برای خلق اقتصاد مقاومتی حرکت کنیم.

وی با انتقاد از بودجه ۵۰۰ هزار میلیارد تومانی شرکت های دولتی گفت: بر این بودجه کسی نظارت نداشته و مدیریت صرفه جویی نیز وجود ندارد. برای تحقق اقتصاد مقاومتی باید هزینه ها کاهش پیدا کند. ما کشور را گران اداره می کنیم. باید کشور را ارزان اداره کرد.

نماینده تهران در مجلس با تاکید بر لزوم کاهش هزینه های جاری گفت: باید منابع به سمت تولید سوق یابد تا اقتصاد مقاومتی اجرا شود.

وی تاکید کرد اشتغال با استخدام دولتی معنا پیدا نمی کند. اشتغال در سایه اقتصاد مقاومتی ایجاد می شود.

[ منبع این خبر سایت ماچو می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

شفاف سازی:
خبر فوق در سایت ماچو منتشر شده و صرفا در این سایت بازنشر شده است. چنانچه به خبر فوق اعتراض دارید برای حذف آن روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabarkhan0511@gmail.com در تماس باشید

جدیدترین اخبار منتشر شده