ضمن تبریک فرا رسیدن سال نو خورشیدی به تمامی هموطنان عزیز، به اطلاع می رسانیم فعالیت این وب سایت با آغاز سال جدید متوقف خواهد شد. از همراهیتان در این مدت از سپاسگزاریم.

روز پر کار ظریف؛ وزیر خارجه با سفیران ارمنستان، بلغارستان و برونئی دیدار کرد

روز پر کار ظریف؛ وزیر خارجه با سفیران ارمنستان، بلغارستان و برونئی دیدار کرد

آخرین خبر/ وزیر خارجه کشورمان در دیدارهای جداگانه با سفیران جدید کشورهای ارمنستان، برونئی و بلغارستان بر ارتقاء مناسبات در زمینه‌های مختلف بین تهران و کشورهای یادشده تاکید کرد.

آرتاسش تومانیان سفیر جدید ارمنستان در جمهوری اسلامی ایران بعداز ظهر امروز شنبه با دکتر محمد جواد ظریف وزیر امور خارجه کشورمان دیدار و رونوشت استوارنامه خود را تقدیم ایشان کرد. به گزارش تسنیم، وزیر امور خارجه کشورمان در این دیدار با اشاره به روابط نزدیک و وجود مشترکات بسیار زیاد فرهنگی و تاریخی بین دو کشور بر ارتقاء مناسبات بین جمهوری اسلامی ایران و ارمنستان در زمینه های مختلف تاکید کرد.سفیر جدید ارمنستان نیز ضمن ابلاغ سلام گرم مقامات ارمنی اظهار داشت: در این ماموریت بدنبال آن هستم که روابط اقتصادی با جمهوری اسلامی ایران را بیش از پیش افزایش دهم. وی همچنین از بیانیه لوزان ابراز خرسندی کرد.

در همین رابطه، سفیر جدید بلغارستان در ایران در دیدار با وزیر خارجه کشورمان از گسترش و تعمیق روابط دو کشور استقبال کرد و افزود: ظرفیت بازار ایران قابل توجه است و طی دوره ماموریت جدید به دنبال توسعه و تقویت روابط در همه ابعاد هستیم.
به گزارش فارس، «خریستو پولنداکف» سفیر جدید بلغارستان در جمهوری اسلامی ایران با محمد جواد ظریف وزیر امور خارجه کشورمان دیدار و رونوشت استوار نامه خود را تقدیم کرد. ظریف در این دیدار بر گسترش همکاری‌های بین دو کشور در همه زمینه‌ها از جمله همکاری‌های سیاسی، اقتصادی، پارلمانی و فرهنگی تاکید کرد. وی اضافه کرد: زمینه‌های زیادی برای ارتقاء مناسبات دو کشور وجود دارد و طرفین از اراده کافی برای به فعلیت رساندن ظرفیت‌های موجود در روابط برخوردارند. وزیر امور خارجه کشورمان، تاریخ طولانی روابط دو کشور ایران و بلغارستان را سرمایه قابل اتکایی برشمرد و اظهار امیدواری کرد که در دوره جدید از ظرفیت‌ها و پتانسیل‌های روابط در ابعاد دوجانبه، منطقه‌ای و بین‌المللی مورد علاقه، بهره برداری حداکثری به عمل آید. «خریستو پولنداکف» سفیر جدید بلغارستان در جمهوری اسلامی ایران نیز در این دیدار از گسترش و تعمیق روابط دو کشور استقبال کرد و افزود: ظرفیت بازار ایران قابل توجه است و طی دوره ماموریت جدید بدنبال توسعه و تقویت روابط در همه ابعاد هستیم.

این در حالی است که «متاسان» سفیر جدید برونئی در آغاز ماموریت خود در تهران، امروز (شنبه) بعدازظهر با محمد جواد ظریف وزیر امور خارجه کشورمان دیدار و رونوشت استوارنامه خود را تسلیم وی کرد. وزیر امور خارجه کشورمان ضمن خوشامدگویی و با بیان اهمیت روابط دیرینه جمهوری اسلامی ایران و برونئی گفت: با توجه به عضویت دو کشور در سازمان همکاری اسلامی، بخشی از همکاری‌ها می‌تواند در بعد بین‌المللی تعریف و تقویت شود.
ظریف با اشاره به ظرفیتهای اقتصادی موجود در روابط دو کشور، افزایش سرمایه گذاری در ایران را زمینه ساز توسعه مناسبات اقتصادی فی مابین دانست.وی از دیدار هیئت‌های عالیرتبه برونئی از کشورمان استقبال و آن را در تقویت و تحیکم مناسبات فی مابین مؤثر عنوان کرد.سفیر جدید برونئی نیز اظهار داشت: برای من مایه افتخار است که به عنوان سفیر جدید برونئی کار خود را در تهران آغاز می‌کنم. وی سلام گرم وزیر خارجه دولت متبوع خود را به وزیر امور خارجه کشورمان ابلاغ کرد.

[ منبع این خبر سایت ماچو می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

شفاف سازی:
خبر فوق در سایت ماچو منتشر شده و صرفا در این سایت بازنشر شده است. چنانچه به خبر فوق اعتراض دارید برای حذف آن روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabarkhan0511@gmail.com در تماس باشید

جدیدترین اخبار منتشر شده