ضمن تبریک فرا رسیدن سال نو خورشیدی به تمامی هموطنان عزیز، به اطلاع می رسانیم فعالیت این وب سایت با آغاز سال جدید متوقف خواهد شد. از همراهیتان در این مدت از سپاسگزاریم.

جدیدترین طرح دولت برای جلوگیری از انحلال استقلال و پرسپولیس

جدیدترین طرح دولت برای جلوگیری از انحلال استقلال و پرسپولیس

خبرآنلاین/ سومین مزایده استقلال و پرسپولیس اگر با شکست روبرو شود از نظر سازمان خصوصی سازی این دو تیم منحل شده اند اماوزارت ورزش می داند این انحلال یعنی بحرانی اجتماعی در کشور.
دو تیم استقلال و پرسپولیس بر اساس شرایط واگذاری فعلی ، تا امروز خریدار جدی نداشته اند و حتی گزینه هایی چون حسین هدایتی که مدام درباره خرید پرسپولیس سخن می گویند و ماه هاست که برای خرید تیم پرطرفدار پایتخت کنسرسیوم خرید اه اندازی کرده اند ، شهامت ورود به مزایده را ندارند. شرایط سخت نظارتی از یک سو ، قسمت تیم ها از سویی دیگر و البته هزینه جاری که باید سالیانه در این تیم ها واریز شود . این ها مشکلات اساسی هستند اما وزارت ورزش و دیگر نهادهای ذیصلاح ترجیح می دهند سختگیری ها حتی به قیمت واگذار نشدن این دو تیم باشد تا اینکه تیم ها به چالش بزرگ واگذاری نامناسب دچار شوند.
امیررضا خادم چندی قبل در گفت و گو با خبرآنلاین گفته بود:«نگران این هستیم که اگر این تیم ها فروخته نشوند . در این صورت باید تیم ها را منحل کنیم اما می دانید که انحلال این تیم ها چه بحرانی را ایجاد می کند؟ قانون که اجازه واگذاری را نمی دهد پس باید دنبال راهکار دیگری باشیم. »
به نظر می رسد حالا طرفین برای واگذاری این دو تیم به راهکاری رسیده اند که علی فتح الله زاده سالهاست درباره اش سخن می گوید، اجاره دادن تیم ها برای بازه ای 3 ساله. حالا عابدینی به نمایندگی از هدایتی مدعی شده بعد از جلسه هدایتی و مدیران وزارت ورزش یکی از راهکارهایی که تفاهم شده و قرار است اجرا شود ، واگذاری این تیم پرطرفدار برای مدت 3 سال به حسین هدایتی است.
این البته مهمترین راهکاری است که این روزها شورای واگذاری به آن فکر می کند. همه اعضا با توجه به اشراف قانونی به موضوع ، می دانند امکان انحلال این تیم ها نیست پس باید به فکر راهکاری موقت باشند. راهکارشان هم همین تصمیم به اجاره تیم هاست. اگرچه شورای واگذاری تمایلی به اعلام این خبر تا مزایده پنجم اردیبهشت نداشت چون در این صورت تمایل مشتریان به این است که باشگاه ها را برای 3 سال اجاره کنند و تست کنند که آیا می توان به سودده شدن این تیم ها اطمینان داشت؟
حسین هدایتی یکی از آنهایی است که پرسپولیس را برای 3 سال می خواهد اما او دو رقیب دیگر هم در این پروسه دارد. دو رقیبی که کمتر از او هم پول به میان نمی آورند. رقابت بر سر پرسپولیس جدی است اما برای استقلال تنها یک گروه پیش قدم شده اند. گروهی که البته گروه انصاری و دوستان نیستند اما اگر این کنسرسیوم دیگری پیدا نشود و این گروه تیم را اجاره کند ، احتمال حفظ روند فعلی در تیم ، زیاد است.

[ منبع این خبر سایت ماچو می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

شفاف سازی:
خبر فوق در سایت ماچو منتشر شده و صرفا در این سایت بازنشر شده است. چنانچه به خبر فوق اعتراض دارید برای حذف آن روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabarkhan0511@gmail.com در تماس باشید

جدیدترین اخبار منتشر شده