ضمن تبریک فرا رسیدن سال نو خورشیدی به تمامی هموطنان عزیز، به اطلاع می رسانیم فعالیت این وب سایت با آغاز سال جدید متوقف خواهد شد. از همراهیتان در این مدت از سپاسگزاریم.

فعال حقوق بشر بحرین: به خاطر اعتراض به تلفات غیرنظامیان در یمن، در زندان هستم

فعال حقوق بشر بحرین: به خاطر اعتراض به تلفات غیرنظامیان در یمن، در زندان هستم

فارس/ فعال حقوق بشری بحرین که به واسطه انتقاد از شکنجه‌ زندانیان بحرین، حبس شده در نامه‌ای سرگشاده به رئیس‌جمهور آمریکا به وضعیت نامناسب حقوق بشر در کشورهای عربی پرداخت و درخواست‌هایی را برای پایان نقض حقوق بشر در این کشورها بیان کرد.

«نبیل رجب» فعال حقوق بشر بحرین که هم‌اکنون در زندان به سر می‌برد در نامه‌ سرگشاده‌ای به «باراک اوباما» رئیس‌جمهور آمریکا به تشریح گوشه‌ای از نقض حقوق بشر در بحران پرداخت.
وی در این نامه که در روزنامه «نیویورک‌تایمز» به چاپ رسید، نوشت: «من از زندان بحرین این نامه را می‌نویسم... گرچه من هرگز طرفدار خشونت نبودم و هیچ موجود زنده‌ای را آزار ندادم، اما 28 ماه از 36 ماه گذشته را به دلیل انجام اقداماتی در زندان بحرین سپری کردم که تنها در کشوری که خفقان آزادی بیان است و تجمع ممنوع است، بعنوان جرم به حساب می‌آید.»
این فعال حقوق بشری تصریح کرد که استفاده دولت بحرین از شکنجه را با مدرک اثبات کرده است و گفت: «من تلفات غیرنظامیان در یمن را گزارش کردم. عقیده من با عقیده پادشاه متفاوت است و به همین دلیل در اقدامی تلافی‌جویانه ممکن است 10 سال بعدی از عمرم را در زندان بگذارنم.»
وی در توضیح دلیل زندانی شدن خود ادامه داد: «در حالیکه دولتم مرا به خاطر تقاضا برای پایان دادن به حملات آن‌ها به حقوق مدنی و سیاسی تنبیه کرد، دیگر کشورهای شورای همکاری خلیج (فارس) به ویژه عربستان سعودی، مدافعان حقوق بشری را در معرض سوء استفاده‌های شدیدتر قرار می‌دهد... ما به عنوان مدافعان حقوق بشر به دلیل ابراز صداهایی که نادیده گرفته می‌شوند و همچنین افرادی که به دنبال به دست گرفتن زمام سرنوشت خود هستند، هدف گرفته می‌شویم. دولت‌های ما هرکاری که می‌توانند می‌کنند تا مانع اقدامات ما در جهت حرکت به سوی بهترین ایده‌آل‌های وجدانی‌مان شوند.»
این فعال حقوق بشری بحرین به اظهارات هفته گذشته اوباما به همپیمانان خلیج فارس خود اشاره کرد و نوشت: «سخنان شما تلویحاً به این معنا بود که تنها دموکراسی می‌تواند ثبات را به خاورمیانه بیاورد.»
رجب ادامه داد که دولت‌های آنها منتقدان فجایع حقوق بشری در یمن را تنبیه می‌کنند و گفت: «ما تنها خواستار وجود دموکراسی در امورمان و همچنین آزادی بیان تنفر از خشونت و افراط‌گرایی هستیم.»
وی در نامه خود خواستار آزادی بی قید و شرط و فوری تمامی زندانیان سیاسی، پایان جرم دانستن آزادی بیان از جمله هرگونه قانونی که علیه انتقاد از نهادهای دولتی و افترا به پادشاه است و همچنین توقف هرگونه اعمال شکنجه در بازداشتگاه‌های کشورهای شورای خلیج فارس و همچنین حفاظت از فضای جامعه مدنی آزاد شد تا بتوانند ثبات طولانی مدت و رشد در منطقه را تقویت کنند.
این فعال حقوق بشری در پایان نامه خود تأکید کرد که شهروندان بحرین و کشورهای همسایه، قابلیت‌های بالقوه‌ای دارند و با صدای آزاد، می‌توانند موجب ثبات در منطقه باشند. وی همچنین نوشته است: «امروز به فضایی برای صبر، محبوبیت و گفت‌وگوی صادقانه و بنیان‌هایی برای یک فرایند دموکراتیک نیاز است.»
رجب که رئیس مرکز حقوق بشر بحرین می‌باشد، بعد از آن دستگیر شد که توییت‌هایی از شکنجه در زندان مرکزی بحرین منتشر کرد.

[ منبع این خبر سایت ماچو می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

شفاف سازی:
خبر فوق در سایت ماچو منتشر شده و صرفا در این سایت بازنشر شده است. چنانچه به خبر فوق اعتراض دارید برای حذف آن روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabarkhan0511@gmail.com در تماس باشید

تبلیغات
جدیدترین اخبار منتشر شده

X