ضمن تبریک فرا رسیدن سال نو خورشیدی به تمامی هموطنان عزیز، به اطلاع می رسانیم فعالیت این وب سایت با آغاز سال جدید متوقف خواهد شد. از همراهیتان در این مدت از سپاسگزاریم.

مدیرعامل بانک مهر: بانک مرکزی سود بانکی را یک مرحله‌ای کاهش نمی‌دهد

مدیرعامل بانک مهر: بانک مرکزی سود بانکی را یک مرحله‌ای کاهش نمی‌دهد

فارس/ مدیرعامل بانک مهر اقتصاد با اشاره به رویکرد بانک مرکزی برای کاهش نرخ سود، گفت: بانک مرکزی نرخ سود را به صورت یک مرحله‌ای کاهش نمی‌دهد.

غلامحسین تقی نتاج با اشاره به برنامه بانک مرکزی برای کاهش نرخ سود بانکی، اظهارداشت: آنگونه که اعلام شده نرخ سود بانکی به صورت مرحله‌ای کاهش خواهد یافت.

وی افزود: نرخ سود سپرده‌ و متعاقبا سود تسهیلات متناسب با کاهش نرخ تورم، تعدیل خواهد شد، البته جزئیات کامل طرح بانک مرکزی در این زمینه به طور مشخص تشریح نشده است.

مدیرعامل بانک مهر اقتصاد با بیان اینکه به نظر می‌رسد بانک مرکزی نرخ سود را به صورت تدریجی کاهش می‌دهد، گفت: اینکه برخی تصور کنند یک‌دفعه کاهش شدیدی در نرخ سود بانکی خواهیم داشت، اینگونه نخواهد بود.

وی اضافه کرد: در هر مرحله یک و حداکثر دو درصد نرخ سود کاهش می‌یابد تا شوکی به بانک، سپرده‌گذاران و گیرندگان تسهیلات وارد شود زیرا تقریبا همه بخش‌ها به نظام بانکی مرتبط هستند و این تنها از منظر تسهیلات گیرنده نیست بلکه سپرده‌گذار هم از نرخ سود منتفع می‌شود.

نتاج ادامه داد: یک رابطه دو سویه هزینه‌ای و درآمدی در بانک حاکم است و این رابطه تاثیر مستقیم بر مدیریت بازارها داشته و تنظیم این ارتباط در ثبات اقتصادی تاثیرگذار است؛ بنابراین کاهش یکباره نرخ سود بر هیجانات بازار تاثیر می‌گذارد.

مدیرعامل بانک مهر اقتصاد در پاسخ به این سوال که در این حالت نرخ سود در یک سال دو یا سه بار ممکن است نرخ سود کاهش یابد، گفت: اگر هماهنگی بین بازارها وجود داشته باشد و نرخ تورم همین روند را داشته باشد، امکان دارد در یک سال دو یا سه بار هم نرخ سود تعدیل شود.

[ منبع این خبر سایت ماچو می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

شفاف سازی:
خبر فوق در سایت ماچو منتشر شده و صرفا در این سایت بازنشر شده است. چنانچه به خبر فوق اعتراض دارید برای حذف آن روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabarkhan0511@gmail.com در تماس باشید

جدیدترین اخبار منتشر شده