ضمن تبریک فرا رسیدن سال نو خورشیدی به تمامی هموطنان عزیز، به اطلاع می رسانیم فعالیت این وب سایت با آغاز سال جدید متوقف خواهد شد. از همراهیتان در این مدت از سپاسگزاریم.

لایحه تقلیل ساعت کاری زنان دارای شرایط خاص در انتظار تصویب مجلس

لایحه تقلیل ساعت کاری زنان دارای شرایط خاص در انتظار تصویب مجلس

تسنیم/ معاون امور زنان وخانواده ریاست جمهوری گفت: لایحه کاهش ساعت کاری برای زنان دارای شرایط خاص در کمیسیون اجتماعی به تصویب رسیده و منتظر تصویب مجلس در صحن علنی هستیم.

شهیندخت مولاوردی در حاشیه مراسم گرامی داشت روز زن که از سوی سازمان تأمین اجتماعی برگزار شد، اظهار داشت: ما در چارچوب قوانین حوزه معاونت زنان وظایفی از جمله هماهنگی و پیگیری وظایف دستگاه ها را داریم چرا که ما یک ستاد هستیم.

وی ادامه داد: ما در نیمه دوم سال 92 تفاهمنامه‌هایی امضا کردیم و به پیشنهاد ما کارگروه‌هایی در وزارت تعاون از جمله دو کارگروه درباره زنان بهبود یافته و زنان سرپرست خانوار تشکیل دادیم. براین اساس لایحه کاهش ساعت کاری زنان دارای شرایط خاص در کمیسیون اجتماعی مجلس به تصویب رسید و منتظر تصویب آن در صحن علنی مجلس هستیم.

معاون امور زنان وخانواده ریاست جمهوری در توضیح این لایحه تصریح کرد: زنان دارای شرایط خاص منظور دارای فرزندان زیر 7 سال یا دارای کودک معلول یا همسر معلول هستند که می‌توانند از مزیت تقلیل ساعت کار استفاده کنند.

مولاوردی با اشاره به بحث بیمه زنان خانه‌دار نیز گفت: این موضوع با مشارکت سازمان تأمین اجتماعی و بعد از نظر شورای نگهبان ارائه شده است و در نوبت رسیدگی کمیسیون اجتماعی دولت قرار دارد و ما در تلاشیم تا کار خانگی زنان که مدنظر مقام معظم رهبری نیز هست را ارزشگذاری کنیم تا بتوان برای آن حقوق و دستمزد تعیین کرد.

وی افزود: امسال اعتبارات این معاونت برای انجام اقدامات لازم حدود دو برابر افزایش یافته و به 15 میلیارد تومان رسیده اما برای انجام کارهای زمین مانده این معاونت بازهم کم است.

معاون امور زنان وخانواده ریاست جمهوری در خصوص افزایش مرخصی زایمان نیز گفت: این قانونی است که تصویب شده و دستگاه‌ها را مجاز به اجرا دانسته و آن‌ها ملزم نکرده است. تأمین اجتماعی نیز این قانون را اجرا نمی‌کند چرا که برآورد مابه‌تفاوت افزایش از 6 به 9 ماه رقم قابل توجهی است اما امیدواریم در چارچوب اعتبار در راستای افزایش جمعیت قرار بگیرد.

[ منبع این خبر سایت ماچو می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

شفاف سازی:
خبر فوق در سایت ماچو منتشر شده و صرفا در این سایت بازنشر شده است. چنانچه به خبر فوق اعتراض دارید برای حذف آن روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabarkhan0511@gmail.com در تماس باشید

جدیدترین اخبار منتشر شده