لایحه تقلیل ساعت کاری زنان دارای شرایط خاص در انتظار تصویب مجلس

لایحه تقلیل ساعت کاری زنان دارای شرایط خاص در انتظار تصویب مجلس

تسنیم/ معاون امور زنان وخانواده ریاست جمهوری گفت: لایحه کاهش ساعت کاری برای زنان دارای شرایط خاص در کمیسیون اجتماعی به تصویب رسیده و منتظر تصویب مجلس در صحن علنی هستیم.

شهیندخت مولاوردی در حاشیه مراسم گرامی داشت روز زن که از سوی سازمان تأمین اجتماعی برگزار شد، اظهار داشت: ما در چارچوب قوانین حوزه معاونت زنان وظایفی از جمله هماهنگی و پیگیری وظایف دستگاه ها را داریم چرا که ما یک ستاد هستیم.

وی ادامه داد: ما در نیمه دوم سال 92 تفاهمنامه‌هایی امضا کردیم و به پیشنهاد ما کارگروه‌هایی در وزارت تعاون از جمله دو کارگروه درباره زنان بهبود یافته و زنان سرپرست خانوار تشکیل دادیم. براین اساس لایحه کاهش ساعت کاری زنان دارای شرایط خاص در کمیسیون اجتماعی مجلس به تصویب رسید و منتظر تصویب آن در صحن علنی مجلس هستیم.

معاون امور زنان وخانواده ریاست جمهوری در توضیح این لایحه تصریح کرد: زنان دارای شرایط خاص منظور دارای فرزندان زیر 7 سال یا دارای کودک معلول یا همسر معلول هستند که می‌توانند از مزیت تقلیل ساعت کار استفاده کنند.

مولاوردی با اشاره به بحث بیمه زنان خانه‌دار نیز گفت: این موضوع با مشارکت سازمان تأمین اجتماعی و بعد از نظر شورای نگهبان ارائه شده است و در نوبت رسیدگی کمیسیون اجتماعی دولت قرار دارد و ما در تلاشیم تا کار خانگی زنان که مدنظر مقام معظم رهبری نیز هست را ارزشگذاری کنیم تا بتوان برای آن حقوق و دستمزد تعیین کرد.

وی افزود: امسال اعتبارات این معاونت برای انجام اقدامات لازم حدود دو برابر افزایش یافته و به 15 میلیارد تومان رسیده اما برای انجام کارهای زمین مانده این معاونت بازهم کم است.

معاون امور زنان وخانواده ریاست جمهوری در خصوص افزایش مرخصی زایمان نیز گفت: این قانونی است که تصویب شده و دستگاه‌ها را مجاز به اجرا دانسته و آن‌ها ملزم نکرده است. تأمین اجتماعی نیز این قانون را اجرا نمی‌کند چرا که برآورد مابه‌تفاوت افزایش از 6 به 9 ماه رقم قابل توجهی است اما امیدواریم در چارچوب اعتبار در راستای افزایش جمعیت قرار بگیرد.

[ منبع این خبر سایت ماچو می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

برای نمایش تمام اخبار مرتبط با عنوان «لایحه تقلیل ساعت کاری زنان دارای شرایط خاص در انتظار تصویب مجلس» اینجا کلیک کنید. شفاف سازی:
خبر فوق در سایت ماچو منتشر شده و صرفا در این سایت بازنشر شده است. چنانچه به خبر فوق اعتراض دارید برای حذف آن روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabargroup.info@gmail.com در تماس باشید

تبلیغات

تبلیغات
X