ضمن تبریک فرا رسیدن سال نو خورشیدی به تمامی هموطنان عزیز، به اطلاع می رسانیم فعالیت این وب سایت با آغاز سال جدید متوقف خواهد شد. از همراهیتان در این مدت از سپاسگزاریم.

۱۱میلیون جوان دم بخت در کشور

مشاور و مدیرکل حوزه ریاست سازمان ثبت احوال کشور تعداد دختران و پسران درآستانه ازدواج کشور را ۱۱ میلیون نفر اعلام کرد.

به گزارش ایرنا سیف الله ابوترابی روز پنجشنبه به مناسب روز ملی جمعیت در همایش پویایی و بالندگی جمعیت جوان درسالن آیت الله کوهستانی دانشگاه علوم پزشکی مازندران در ساری گفت : سن برخی از این جوانان دختر و پسراز سن مفید ازدواج فراتر رفت.

وی میانگین سن ازدواج را در پسران ۲۸ سال و در دختران ۲۳.۸ سال اعلام کرد و افزود : این آمار براساس مناطق جغرافیایی و سطح زندگی اقتصادی در کشور متفاوت است به طوری که در کلانشهرها سن ازدواج پسران ۳۱.۷ و دختران ۲۷.۲ سال رسید.

وی اضافه کرد : همچنین در پایتخت نیز سن ازدواج در شمال شهر برای پسران ۳۲.۴ و دختران ۲۹ سال ثبت شده است.

افزایش ۵.۴ درصدی ازدواج در سال ۹۴

مشاورسازمان ثبت و احوال کشور گفت که آمارازدواج کشوربرای سال گذشته در مقایسه با سال ۹۳ حدود ۵.۴ درصد رشد داشت.

ابوترابی افزود : در سال گذشته طبق آمار ۶۸۵هزار واقعه ازدواج به ثبت رسید که سن ۸۶.۳ درصد از پسران بین ۱۹ تا ۳۴ سال وسن ۸۸.۳ درصد از دختران بین ۱۳ تا ۳۱ سال بود.

افزایش موالید درمناطق مرزی کشور

مدیرکل حوزه ریاست سازمان ثبت احوال کشور گفت که براساس آمار موالید در مناطق مرزی ۱.۵ درصد از میانگین کشوری بالاتر است به طوری که نرخ موالید در این مناطق به ۳.۷ درصد رسید.
ابوترابی میانگین نرخ رشد موالید کشور را در سال گذشته ۲.۳ درصد اعلام کرد که در مقایسه با مدت مشابه سال ۹۳ نرخ موالید کشور حدود ۱.۹ درصد با کاهش روبرو شد.

به گفته وی درسال گذشته یک میلیون و ۵۸۰ هزار نوزاد متولد شدند که ۱۰ هزار نوزاد متولد سال ۹۴ مربوط به زوج های ایرانی مقیم خارج کشور هستند.

وی از طلاق به عنوان یکی از پارامترهای چالش برانگیز برای کاهش نرخ موالید در سطح کشور اعلام کرده است.

براساس آخرین آمار ثبت احوال کشور که روز گذشته منتشر شد، جمعیت ایران ۸۰ میلیونی شد که سه میلیون و ۲۰۰ هزار نفر از این جمعیت در مازندران سکونت دارند.

[ منبع این خبر سایت الف-اجتماعی می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

شفاف سازی:
خبر فوق در سایت الف-اجتماعی منتشر شده و صرفا در این سایت بازنشر شده است. چنانچه به خبر فوق اعتراض دارید برای حذف آن روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabarkhan0511@gmail.com در تماس باشید

تبلیغات
جدیدترین اخبار منتشر شده

X