ضمن تبریک فرا رسیدن سال نو خورشیدی به تمامی هموطنان عزیز، به اطلاع می رسانیم فعالیت این وب سایت با آغاز سال جدید متوقف خواهد شد. از همراهیتان در این مدت از سپاسگزاریم.

کمیته دینی ضد تروریستی و افراط گرایی در روسیه تاسیس شد

به گزارش ایرنا، شیخ راویل عین الدین رئیس شورای مفتیان روسیه دستور تشکیل کمیته مبارزه با افراط گرایی و تروریسم این شورا را امضا کرد و سعید محمد اسامبایف سرهنگ سرویس‌های ویژه با پیشینه شرکت در عملیات رزمی نیز به ریاست آن انتخاب شد.
بنا به اعلام پایگاه خبری این شورا، کمیته تشکیل شده مامور تشکیل طراحی ایدئولوژی و راهبرد دفاع از حقوق و منافع مسلمانان با توجه به مفاد دکترین اجتماعی مسلمانان در روسیه و نظریه واحد سیاست دولتی در بخش مبارزه با تروریسم، تأمین همبستگی جوامع مسلمان روسیه و حفظ صلح ملی و مذهبی است.
یکی دیگر از مأموریت‌های کلیدی کمیته امنیتی ضد تروریستی، جمع آوری و تحلیل داده های اطلاعاتی به مسئولان مرتبط در شورای مفتیان و اداره روحانیت مسلمان روسیه است تا در زمینه تعیین جهت گیری های اصلی سیاست داخلی و خارجی شورا در بخش امنیتی، مبارزه با تروریسم و افراط گرایی و دفاع از حقوق و منافع مسلمانان بهره برداری شود.
حدود 30 میلیون نفر از جمعیت 146 میلیون و 500 هزار نفری روسیه مسلمان هستند که بیشتر در منطقه قفقاز و ولگا زندگی می کنند.
برخی شهروندان روسیه بویژه از جمهوری چچن در صفوف گروه های تروریستی تکفیری در عراق و سوریه حضور دارند و حتی واحدی از تروریست های چچنی که به «الشیشانی» شهرت دارند، فعالیت می کند.
اقدام پیشگیرانه شورای مفتیان روسیه همزمان با تداوم تدابیر ضد تروریستی دولت و سازمان های مسئول و امنیتی این کشور انجام می گیرد.
اروپام 1516

انتهای پیام /*

[ منبع این خبر سایت ایرنا-بین الملل می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

شفاف سازی:
خبر فوق در سایت ایرنا-بین الملل منتشر شده و صرفا در این سایت بازنشر شده است. چنانچه به خبر فوق اعتراض دارید برای حذف آن روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabarkhan0511@gmail.com در تماس باشید

تبلیغات
جدیدترین اخبار منتشر شده

X