ضمن تبریک فرا رسیدن سال نو خورشیدی به تمامی هموطنان عزیز، به اطلاع می رسانیم فعالیت این وب سایت با آغاز سال جدید متوقف خواهد شد. از همراهیتان در این مدت از سپاسگزاریم.

مصاحبه با لیز کلارک: دختری که به تنهایی با قایقش دور دنیا را میگردد

مصاحبه با لیز کلارک: دختری که به تنهایی با قایقش دور دنیا را میگردد

گردالی/ وقتی ابرها شروع به غرش کردند و باد شروع به سیلی زدن به قایق کرد، لیز کلارک چیزی حدود ۳ روز بود که نخوابیده و همه بودجه غذای خود را تمام کرده بود. او در یک مسیر ۲۰۰۰ کیلومتری به سمت بورا بورا به تنهایی سفر می کرد و از اینکه رعد و برق سوراخی در قایقش ایجاد کند می ترسید. این خاطره یکی از سخت ترین مواقعی است که تلاطم دریا به او ثابت کرده می تواند چندین روز سخت را بدون آب و غذا به دور از خشکی سپری کند. مصاحبه ای از این دختر ماجراجو که با مجله “نشنال جغرافی” داشته برایتان آماده کردیم تا با زندگی او از نردیک تر آشنا شوید.

لیز کلارک(Liz Clark) دختر موج سواری است که به تنهایی با گربه اش امیلیا سفر به دور دنیا را آغاز کرده است. او ۹ سال است روی یک قایق بادبانی کوچک زندگی میکند و ۴۱۰۰۰ کیلومتر را در اقیانوس آرام پیموده است. او در حال حاضر در فرانسه قرار دارد، روی کتابی درباره سفر کردن کار می کند، در وبلاگ شخصی اش می نویسد، و مهم تر از همه، موج سواری می کند.

در ادامه میتوانید مصاحبه ای را با این ماجراجو میخوانید:

چه زمانی شروع به موج سواری کردید؟
فکر میکنم ۸ یا ۹ ساله بودم. خیلی جالب است زیرا من از موج سواری متنفر بودم. خیلی کوچک بودم و قایق به هر طرفی که باد قوی بود کشیده میشد. برای فرار از موج سواری وقتی باد خیلی قوی بود من همیشه تظاهر میکردم که معده درد یا چیز دیگری دارم.

چه چیزی باعث شد که دور دنیا را با موج سواری بگردید؟
پدر و مادرم همیشه یک قایق بادبانی داشتند. ما یک سفر طولانی به مکزیک داشتیم وقتی ۹ سالم بود و در آن سفر من شروع به خواندن کتابهایی درباره ی کسانی که به تنهایی به همه جای دنیا سفر کرده اند،کردم. یک خانم اینکار را در ۱۶ سالگی بدون اینکه نکته ای درباره ی موج سواری بداند انجام داده بود. من پیش خودم گفتم: اگر او توانسته، پس من هم میتوانم.

چه چیزی باعث شد تنها سفر کنید؟
بعد از یک سال و نیم از سفرم فهمیدم که خیلی سریع میروم، من مهمان های زیادی در قایقم داشتم،و فهمیدم که میخواهم تنها اینکار را انجام دهم و سرعتم را پایین بیاورم.به طور کلی من از انجام کارها به تنهایی خیلی میترسیدم.همیشه دوستانی دور و برم داشتم و کارهای زیادی را تنهایی انجام نمیدادم.میدانستم این کاریست که باید انجام دهم تا واقعا بزرگ شوم.در سالهای سوم و چهارم دیگر تقریبا به تنهایی سفر میکردم و در هر جایی زمان زیادی را میماندم.بیشتر به حس درونیم و اینکه چه چیزی درست است تکیه میکردم،نه نقشه و برنامه.

زندگی هر روز روی قایق چه شکلی است؟
کمی کارهای مربوط به قایق، کمی موج سواری، کمی یوگا و زمان زیادی را آشپزی میکنم، چون رستورانی دورم نیست، بخصوص رستوران غذاهای گیاهی.

نگهداری قایق شامل چه چیزهایی است؟
مردم فکر میکنند این نوع زندگی من خیلی رویایی و آسان است. ولی باید بدانند که نگهداشتن یک قایق شناور و آماده برای دریا، خیلی خیلی کار میبرد. اینکار حداقل یک سوم از زمانم را صرف تمیز کردن جلبکها از پایین قایق میکنم. وقتی یک سمت تمام میشود، دوباره باید سمت دیگر را شروع کنید.

فکر میکنید کی موفق میشوید تمام دنیا را دور بزنید؟
خیلی سخت است که بگویم. وقتی به منطقه های بعدی برسم میخواهم زمان زیادی را صرف گشتن و جستجو کنم.نمیخواهم هیچ عجله ای داشته باشم.

مصاحبه با لیز کلارک: دختری که به تنهایی با قایقش دور دنیا را میگردد

[ منبع این خبر سایت ماچو می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

شفاف سازی:
خبر فوق در سایت ماچو منتشر شده و صرفا در این سایت بازنشر شده است. چنانچه به خبر فوق اعتراض دارید برای حذف آن روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabarkhan0511@gmail.com در تماس باشید

تبلیغات
جدیدترین اخبار منتشر شده

X