مقام ارشد صنعت نفت خبر داد: مشارکت خارجی در پروژه های ازدیاد برداشت میادین نفتی ایران

مقام ارشد صنعت نفت خبر داد: مشارکت خارجی در پروژه های ازدیاد برداشت میادین نفتی ایران

ایرنا/ یک مقام ارشد صنعت نفت گفت: شرکایی معتبر از کشورهای خارجی، هم از بخش دانشگاهی و هم شرکتهای صاحب فناوری، حاضر به همکاری در پروژه های مطالعات ازدیاد برداشت مخازن نفتی ایران شده‏ اند.

امیرعباس حسینی، اظهار داشت: پروژه های ازدیاد برداشت شامل مطالعات مخزن، چاه و بهبود روشهای برداشت و سطح‏ الارض و رفع محدودیت ها و مشکلات آن است.

وی افزود: همه این بخشها فناورانه هستند و پژوهشگاه در بخشهایی می‏ تواند مستقل فعالیت کند و دانش آن را هم دارد و در سایر بخشها به شریک خارجی نیاز است.

معاون فناوری و روابط بین الملل پژوهشگاه صنعت نفت، خاطرنشان کرد: سبدی از شرکای خارجی برای همکاری در بخش های مختلف ازدیاد برداشت را آماده کرده ایم.

حسینی با بیان اینکه این پروژه ١٠ سال ادامه خواهد داشت، گفت: اما به این معنی نیست که این پروژه ها باید در ١٠ سال به نتیجه برسد، اما تلاش می شود که در کوتاه‏ مدت به نتیجه برسیم.

جانشین رئیس پژوهشگاه صنعت نفت با اشاره به اینکه در راه‏ حلهای کوتاه‏ مدت، مدیریت چاه اولویت نخست است، اضافه کرد: در زمینه نقشه راه فناوری این مخازن جلسه هایی متعدد با شرکت ملی مناطق نفت‏خیز برگزار شده و در اردیبهشت ماه نخستین نسخه آن ارائه می‏ شود.

در طی سال های گذشته، مطالعات ازدیاد برداشت میادین نفتی کشور، به علت کمبود منابع مالی و محدودیت های فناوری، پیشرفت چندانی نداشت.

اما دولت یازدهم در سال گذشته با هدف تسریع در طرح های ازدیاد برداشت، مطالعه برخی میادین را به دانشگاه ها و مراکزآموزشی واگذار کرد.

پیشرفت مذاکرات هسته ای و لغو تحریم ها می تواند با جذب سرمایه گذاری خارجی و فناوری های جدید، سرعت بیشتری به پروژه های ازدیاد برداشت بدهد.

[ منبع این خبر سایت ماچو می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

برای نمایش تمام اخبار مرتبط با عنوان «مقام ارشد صنعت نفت خبر داد: مشارکت خارجی در پروژه های ازدیاد برداشت میادین نفتی ایران» اینجا کلیک کنید. شفاف سازی:
خبر فوق در سایت ماچو منتشر شده و صرفا در این سایت بازنشر شده است. چنانچه به خبر فوق اعتراض دارید برای حذف آن روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabargroup.info@gmail.com در تماس باشید

تبلیغات

جدیدترین اخبار منتشر شده

تبلیغات
X