ضمن تبریک فرا رسیدن سال نو خورشیدی به تمامی هموطنان عزیز، به اطلاع می رسانیم فعالیت این وب سایت با آغاز سال جدید متوقف خواهد شد. از همراهیتان در این مدت از سپاسگزاریم.

مقام ارشد صنعت نفت خبر داد: مشارکت خارجی در پروژه های ازدیاد برداشت میادین نفتی ایران

مقام ارشد صنعت نفت خبر داد: مشارکت خارجی در پروژه های ازدیاد برداشت میادین نفتی ایران

ایرنا/ یک مقام ارشد صنعت نفت گفت: شرکایی معتبر از کشورهای خارجی، هم از بخش دانشگاهی و هم شرکتهای صاحب فناوری، حاضر به همکاری در پروژه های مطالعات ازدیاد برداشت مخازن نفتی ایران شده‏ اند.

امیرعباس حسینی، اظهار داشت: پروژه های ازدیاد برداشت شامل مطالعات مخزن، چاه و بهبود روشهای برداشت و سطح‏ الارض و رفع محدودیت ها و مشکلات آن است.

وی افزود: همه این بخشها فناورانه هستند و پژوهشگاه در بخشهایی می‏ تواند مستقل فعالیت کند و دانش آن را هم دارد و در سایر بخشها به شریک خارجی نیاز است.

معاون فناوری و روابط بین الملل پژوهشگاه صنعت نفت، خاطرنشان کرد: سبدی از شرکای خارجی برای همکاری در بخش های مختلف ازدیاد برداشت را آماده کرده ایم.

حسینی با بیان اینکه این پروژه ١٠ سال ادامه خواهد داشت، گفت: اما به این معنی نیست که این پروژه ها باید در ١٠ سال به نتیجه برسد، اما تلاش می شود که در کوتاه‏ مدت به نتیجه برسیم.

جانشین رئیس پژوهشگاه صنعت نفت با اشاره به اینکه در راه‏ حلهای کوتاه‏ مدت، مدیریت چاه اولویت نخست است، اضافه کرد: در زمینه نقشه راه فناوری این مخازن جلسه هایی متعدد با شرکت ملی مناطق نفت‏خیز برگزار شده و در اردیبهشت ماه نخستین نسخه آن ارائه می‏ شود.

در طی سال های گذشته، مطالعات ازدیاد برداشت میادین نفتی کشور، به علت کمبود منابع مالی و محدودیت های فناوری، پیشرفت چندانی نداشت.

اما دولت یازدهم در سال گذشته با هدف تسریع در طرح های ازدیاد برداشت، مطالعه برخی میادین را به دانشگاه ها و مراکزآموزشی واگذار کرد.

پیشرفت مذاکرات هسته ای و لغو تحریم ها می تواند با جذب سرمایه گذاری خارجی و فناوری های جدید، سرعت بیشتری به پروژه های ازدیاد برداشت بدهد.

[ منبع این خبر سایت ماچو می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

شفاف سازی:
خبر فوق در سایت ماچو منتشر شده و صرفا در این سایت بازنشر شده است. چنانچه به خبر فوق اعتراض دارید برای حذف آن روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabarkhan0511@gmail.com در تماس باشید

جدیدترین اخبار منتشر شده