ضمن تبریک فرا رسیدن سال نو خورشیدی به تمامی هموطنان عزیز، به اطلاع می رسانیم فعالیت این وب سایت با آغاز سال جدید متوقف خواهد شد. از همراهیتان در این مدت از سپاسگزاریم.

وحدت و همبستگی شیعه و سنی از ضروریات دین اسلام است

مجتبی قادری روز پنجشنبه در مراسم تجلیل از خدمات مولوی غلام احمد علی بایی امام جمعه اهل سنت بخش میان ولایت شهرستان تایباد افزود: ایجاد وحدت در میان مسلمین جهان اسلام یکی از مهمترین وظایفی است که بر عهده همه مسلمین است و همه ما وظیفه داریم برای اعتلا و گسترش دین مبین اسلام فتنه های دشمنان را خنثی کنیم.
وی اظهار کرد: علما و روحانیون با استفاده از تعالیم الهی در راستای تحکیم اخوت و وحدت میان مسلمانان به عنوان یک وظیفه شرعی مجدانه تلاش کنند.
وی یکی از نعمت های وحدت میان مسلمانان را ناکام شدن دشمنان اسلام دانست و گفت: وحدت میان مسلمانان و اعتقاد والای آنها به احکام الهی در بی ثمر گذاشتن نقشه های دشمنان تاثیر بسزایی دارد و در سایه این انسجام پایه های دین مبین اسلام نیز تحکیم می یابد.
معاون امور ایران مجمع جهانی تقریب مذاهب اسلامی نیز در این مراسم گفت: حوزه های علمیه و علمای متعهد در طول تاریخ اسلام پایگاه محکم در برابر حملات، انحرافات و کجروی ها بوده و محور فرهنگ سازی هستند.
حجت الاسلام والمسلمین سید حامد علم الهدی افزود: نقش و نفوذ علما و روحانیون در شکل گیری هویت فرهنگ دینی و اخلاق مردم واقعیتی است که دشمنان اسلام همواره به آن اعتراف کرده اند.
وی اظهار کرد: رویکرد اکثر عالمان دینی و اساتید حوزه های علمیه به زندگی دنیایی نگرش آمیخته و آغشته به معنویت، زهد و ساده زیستی بوده و این نهادهای مقدس به عنوان یک مرکز مستقل ضمن تحکیم و تداوم استقلال خود قدرت و توانایی هدایت و نظارت خود را بر ارکان نظام سیاسی کشور روز به روز افزایش داده اند.
وی گفت: در دنیای امروز که دشمنان و بدخواهان از هر طرف در صدد تسخیر و برهم زدن مرزهای اعتقادی و فرهنگی هستند، علما و روحانیون نقش مهمی در بسط و گسترش فرهنگ اسلامی دارند و می توانند با تربیت نیروهای کارآمد نقشه های دشمنان را نقش بر آب کنند.
معاون امور ایران مجمع جهانی تقریب مذاهب اسلامی با تاکید بر تهذیب نفس و اخلاق حسنه در کنار آموختن علم افزود: انسان هر چقدر علم بیاموزد باید تواضع و تهذیب نفس آن بیشتر شود.
امام جمعه اهل سنت شهرستان تربت جام نیز در این مراسم گفت: با بصیرتی که مد نظر رهبر معظم انقلاب است و با وحدت و انسجام همیشگی مسلمانان جهان اسلام نقشه های دشمنان را خنثی می کنیم.
مولوی شرف الدین قاضی جامی الااحمدی افزود: یکپارچگی شیعیان و اهل سنت در ایران مرهون تلاش های رهبر فرزانه انقلاب و علمای شیعه و سنی است.
وی اظهار کرد: از روحانیون و مبلغان دین اسلام انتظار می رود با درک نقش و جایگاه خطیر خود و با استفاده از منابع عظیم معرفتی و بصیرتی اسلام برای هدایت معنوی و ارتقای ارزش های دینی جامعه تلاش مستمر داشته باشند.
وی گفت: از آنجا که استکبار جهانی برای رسیدن به اهداف پلید خود وحدت مسلمین را نشانه گرفته است، آگاهی و بصیرت مسلمانان کشورهای اسلامی در خنثی کردن توطئه های دشمنان ضروری است.
امام جمعه اهل سنت تربت جام افزود: دشمنان اسلام با ایجاد اختلاف بین مسلمانان و به راه انداختن جنگ و خونریزی بین آنها چهره ای خشن و غیر انسانی از اسلام را ترسیم نموده و به ترویج اسلام هراسی در دنیا پرداخته اند اما علمای اسلام بیدار هستند و فریب این تفرقه انگیزی را نخواهند خورد.
مراسم تجلیل از امام جمعه اهل سنت بخش میان ولایت شهرستان تایباد با حضور بیش از 500 نفر از اقشار مختلف مردم، مسئولین اجرایی، روحانیون و علمای اهل سنت شهرستان های خواف، تربت جام، باخرز، تایباد و استان خراسان جنوبی در مسجد جامع شهر مشهد ریزه تایباد برگزار شد.
مولوی غلام احمد علی بایی که حدود 50 سال امام جمعه اهل سنت بخش میان ولایت شهرستان تایباد بود با حدود 85 سال سن به علت کهولت سن در بستر بیماری است.
شهر مشهد ریزه مرکز بخش میان ولایت در 30 کیلومتری شهر تایباد قرار دارد.
شهرستان 114هزار نفری تایباد نیز در 225 کیلومتری جنوب شرقی مشهد واقع است.
7494 / 6053/1352

انتهای پیام /*

[ منبع این خبر سایت ایرنا-اجتماعی می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

شفاف سازی:
خبر فوق در سایت ایرنا-اجتماعی منتشر شده و صرفا در این سایت بازنشر شده است. چنانچه به خبر فوق اعتراض دارید برای حذف آن روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabarkhan0511@gmail.com در تماس باشید

تبلیغات
جدیدترین اخبار منتشر شده

X