ضمن تبریک فرا رسیدن سال نو خورشیدی به تمامی هموطنان عزیز، به اطلاع می رسانیم فعالیت این وب سایت با آغاز سال جدید متوقف خواهد شد. از همراهیتان در این مدت از سپاسگزاریم.

کارفرماها عامل افزایش تجرد زنان هستند

کارفرماها عامل افزایش تجرد زنان هستند

تسنیم/ وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی با بیان اینکه اشتغال زنان در مشاغل خدماتی در حال گسترش است، گفت: باید در زمینه سیاست‌های جمعیت نظارت بیشتری داشته باشیم تا بتوانیم جایگاه خوبی برای زنان در زمینه اشتغال قائل شویم.

علی ربیعی،‌ وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی صبح امروز با حضور در مراسم جشن بزرگداشت تولد حضرت زهرا(ع) و بزرگداشت مقام زن که در محل وزارت کار برگزار شد با ابراز "نمی‌توانیم واقعیت اجتماعی زن را نادیده بگیریم" گفت: آمارها حکایت از این دارد که اشتغال زنان پایین آمده است و شرکت‌های خصوصی و خدماتی در توسعه خدمات غالباً‌ زنانه هستند.

وی درباره اشتغال زنان مجرد اظهار کرد: به‌طور کلی تجرد زنان در ایران افزایش یافته است که عده‌ای علت این امر را مشکلات ازدواج می‌دانند اما به‌اعتقاد من بسیاری از کارفرمایان به‌خصوص در بخش خصوصی از استخدام نیروی کار غیرمجرد استقبال نمی‌کنند. همین امر باعث می‌شود که ما در آینده با زنان مجرد سالمند مواجه شویم که جامعه هیچ آمادگی برای مقابله با آن ندارد.

ربیعی با بیان اینکه حفظ سطح اشتغال زنان و برنامه ریزی برای افزایش اشتغال زنان، قانون و محیط کار از مواردی است که باید در سیاست گذاری‌ها مورد توجه قرار گیرد، گفت: بهبود وضعیت رفاهی زنان به‌ویژه زنان سرپرست خانوار از جمله مواردی است که باید به آن توجه کنیم.

وزیر تعاون،‌ کار و رفاه اجتماعی تأکید کرد: باید در زمینه سیاست‌های جمعیت نظارت بیشتری داشته باشیم تا بتوانیم جایگاه خوبی برای زنان در زمینه اشتغال قائل شویم. باید تعادلی بین کار و زندگی ایجاد شود به‌طوری که هیچ‌کدام نفی کننده دیگری نباشند.

*هفده‌تن: رشد اقتصاد بالا راه‌کار حل معضل بیکاری
در ادامه این مراسم هفده‌تن، معاون روابط کار وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی با بیان اینکه ایجاد تعادل بین کار و زندگی مسئله مهمی است که باید مد نظر قرار گیرد، گفت: باید بدانیم که هدف از کار ایجاد یک زندگی بهتر با کیفیت مناسب و مطلوب است.

وی با بیان "باید به‌سمتی پیش رویم که نرخ بیکاری کاهش یابد" اظهار کرد: باید نرخ مشارکت اقتصادی به‌گونه‌ای افزایش یابد که حضور زنان بیشتر شود.

معاون روابط کار وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی مهمترین گام برای حل معضل بیکاری در کشور را دستیابی به رشد اقتصادی بالا عنوان نمود و گفت: مدیران استانی باید با بهره گیری مناسب از ظرفیت‌ها و قابلیت‌ها ی استان برای افزایش توان اقتصادی تلاش کنند.

[ منبع این خبر سایت ماچو می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

شفاف سازی:
خبر فوق در سایت ماچو منتشر شده و صرفا در این سایت بازنشر شده است. چنانچه به خبر فوق اعتراض دارید برای حذف آن روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabarkhan0511@gmail.com در تماس باشید

تبلیغات
جدیدترین اخبار منتشر شده

X