ضمن تبریک فرا رسیدن سال نو خورشیدی به تمامی هموطنان عزیز، به اطلاع می رسانیم فعالیت این وب سایت با آغاز سال جدید متوقف خواهد شد. از همراهیتان در این مدت از سپاسگزاریم.

آلمان: اروپا باید دوباره روسیه را به عنوان شریک به دست آورد

آلمان: اروپا باید دوباره روسیه را به عنوان شریک به دست آورد

تسنیم/ معاون صدر اعظم آلمان روی شراکت و همکاری های تجاری با روسیه با وجود بحران اوکراین تاکید کرده و گفت: اروپا باید دوباره مسکو را به عنوان شریک به دست آورد.

"زیگمار گبریل" معاون صدر اعظم آلمان و وزیر اقتصاد این کشور با وجود بحران در اوکراین روی شراکت و همکاری های تجاری با روسیه تاکید کرده و اظهار داشت: اروپا باید دوباره روسیه را به عنوان شریک به دست آورد.
وی که در گفتگو با نشریه "فوکوس" سخن می گفت همچنین اظهار داشت: امروز با توجه به بحران اوکراین به سختی قابل تصور است که سیاست رئیس جمهوری روسیه چنین شرایطی را ایجاد کند. اما همچنین "ویلی براندت" صدر اعظم اسبق آلمان در تاریک ترین دوران جنگ سرد درباره سیاست تنش زدایی سخن می گفت.
گبریل افزود: اروپا اجازه ندارد از روسیه صرف نظر کند. تجارت آزاد به مراتب بیشتر از تنها یک ابزار سیاست اقتصادی است.
کشورهای شمال اروپا با توجه به مناسبات متشنج با روسیه به دلیل بحران اوکراین روی سیاست بازدارندگی تاکید دارند. آن ها همکاری خود را در زمینه سیاست دفاعی تقویت می کنند.
وزرای دفاع سوئد، نروژ، فنلاند، دانمارک و ایسلند در یک مقاله مشترک برای روزنامه "آفتنپوستن" نوشتند که اقدامات روسیه بزرگترین چالش برای امنیت در اروپا است. یک همکاری تنگاتنگ تر و همچنین همبستگی با کشورهای حوزه بالکان شرایط امنیتی را از راه سیاست بازدارندگی بهبود می بخشد.
مناسبات بین روسیه و غرب از زمان جنگ سرد تا کنون تا این اندازه بد نبوده است و دلیل آن درگیری های اوکراین است. غرب این انتقاد را به روسیه وارد می کند که شورشیان طرفدار روسیه در شرق اوکراین را از نظر نظامی حمایت کرده و به این ترتیب این کشور را آگاهانه ناپایدار می کند.

[ منبع این خبر سایت ماچو می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

شفاف سازی:
خبر فوق در سایت ماچو منتشر شده و صرفا در این سایت بازنشر شده است. چنانچه به خبر فوق اعتراض دارید برای حذف آن روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabarkhan0511@gmail.com در تماس باشید

جدیدترین اخبار منتشر شده