ضمن تبریک فرا رسیدن سال نو خورشیدی به تمامی هموطنان عزیز، به اطلاع می رسانیم فعالیت این وب سایت با آغاز سال جدید متوقف خواهد شد. از همراهیتان در این مدت از سپاسگزاریم.

پس از یک سال، معمای شهاب سنگ سیبری حل شد

پس از یک سال، معمای شهاب سنگ سیبری حل شد

مهر/ از سال گذشته که این شهاب سنگ همچون توپ عظیم نورانی وارد آسمان روسیه شد دانشمندان در تلاش بوده اند تا پی به راز و اساس پیدایش آن ببرند.
این شهاب سنگ که Annama نام دارد در آوریل سال گذشته عرض آسمان شمال روسیه را پیمود و لحظه ای تاریخی را در علم مشاهده و بررسی اجرام فضایی وارد شده به جو زمین رقم زد.
دانشمندان با بررسی های دقیق متوجه شده اند مسیری که این شهاب سنگ طی نمود تا وارد جو زمین شود تا حد چشمگیری شبیه مسیر حرکتی سیارک ۲۰۱۴ UR۱۱۶ است که با قطر حدود ۴۰۰ متر در اطراف زمین در حال حرکت است و در زمره سیارک های خطرناک اطراف زمین از آن یاد می شود.

این سیارک که در سال ۲۰۱۴ شناسایی شد در سال ۲۰۴۷ از ۴ میلیون و ۴۳۰ هزار کیلومتری زمین عبور خواهد کرد.
اخترشناسان بر این باورند که شهاب سنگ Annama و سیارک ۲۰۱۴ UR۱۱۶ اجرام فضایی هستند که مسیر حرکتی مشابهی به دور خورشید داشته و دارند تا اینکه شهاب سنگ Annama سال گذشته وارد آسمان سیبری در شمال روسیه شد و از همراهی با سیارک ۲۰۱۴ UR۱۱۶ باز ماند.

ناسا اعلام کرده که این سیارک خطری برای زمین حداقل تا ۱۵۰ سال آینده نخواهد شد با این حال دانشمندان همواره نیم نگاهی به مسیر حرکتی آن دارند.

پس از یک سال، معمای شهاب سنگ سیبری حل شد

[ منبع این خبر سایت ماچو می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

شفاف سازی:
خبر فوق در سایت ماچو منتشر شده و صرفا در این سایت بازنشر شده است. چنانچه به خبر فوق اعتراض دارید برای حذف آن روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabarkhan0511@gmail.com در تماس باشید

جدیدترین اخبار منتشر شده