ضمن تبریک فرا رسیدن سال نو خورشیدی به تمامی هموطنان عزیز، به اطلاع می رسانیم فعالیت این وب سایت با آغاز سال جدید متوقف خواهد شد. از همراهیتان در این مدت از سپاسگزاریم.

وزارت جهاد کشاورزی: اختصاص ارز مهار آبهای مرزی به واردات کالاهای اساسی را تأیید نمی‌کنیم

وزارت جهاد کشاورزی: اختصاص ارز مهار آبهای مرزی به واردات کالاهای اساسی را تأیید نمی‌کنیم

تسنیم/ مدیرکل دفتر ساماندهی و توسعه تجارت وزارت جهاد کشاورزی گفت: دو شرکت فرآورده‌های دامی جاهد و شرکت جهاد تحقیقات آب و انرژی هیچ رانت یا امتیاز ویژه‌ای برای واردات کالا و استفاده از اعتبارات صندوق توسعه ملی ندارند.

جمال مدرسی افزود: بنده به اظهارات آقای احمد توکلی هیچ اعتقادی ندارم و "ایشان را به‌عنوان یک فرد عادل نمی‌شناسم".
مدیرکل دفتر ساماندهی و توسعه تجارت وزارت جهاد کشاورزی، ادامه داد: دو شرکت نهادهای دامی جاهد و شرکت جهاد تحقیقات آب و انرژی از امتیاز ویژه‌ای برخوردار نبوده و ارزی به‌صورت غیرقانونی دریافت نکرده‌اند.
وی مدعی شد: "ایشان (احمد توکلی) به‌دنبال پیگیری اهداف سیاسی خاص خود است" و نمی‌توان اختصاص ارز مربوط به مهار آبهای مرزی برای واردات کالاهای اساسی را تأیید کرد.
مدرسی اظهار داشت: این استدلال نیز که این شرکت‌ها با استفاده از ارز مهار آب‌های سطحی اقدام به واردات کرده تا بعداً ریال حاصل شده را در اختیار طرح مهار آبهای سطحی قرار دهند، صحت ندارد.
گفتنی است که عصر روز گذشته احمد توکلی نماینده تهران و 14 نفر از نمایندگان مجلس با ارسال نامه سرگشاده‌ای به رئیس جمهور درباره تخلف و رانت دو شرکت در استفاده از ارز دولتی برای واردات کالاهای اساسی و نهاده‌های کشاورزی تذکر دادند.

این اعتبار دومیلیارد دلاری که نمایندگان بر آن تأکید دارند، بخشی از 6میلیارد دلاری است که دولت از صندوق توسعه ملی برای مهار آبهای سطحی مرزی کشور، برداشت کرده بود.

[ منبع این خبر سایت ماچو می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

شفاف سازی:
خبر فوق در سایت ماچو منتشر شده و صرفا در این سایت بازنشر شده است. چنانچه به خبر فوق اعتراض دارید برای حذف آن روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabarkhan0511@gmail.com در تماس باشید

جدیدترین اخبار منتشر شده