ضمن تبریک فرا رسیدن سال نو خورشیدی به تمامی هموطنان عزیز، به اطلاع می رسانیم فعالیت این وب سایت با آغاز سال جدید متوقف خواهد شد. از همراهیتان در این مدت از سپاسگزاریم.

مدیر عامل توانیر برکنار شد

مدیر عامل توانیر برکنار شد

مهر/ وزیر نیرو با صدور اولین حکم مدیریتی خود در سال جدید پس از برکناری حائری، آرش کردی را به عنوان مدیرعامل جدید توانیر منصوب کرد.

همایون حائری مدیرعامل شرکت توانیر در نخستین روزهای سال جدید با حکم وزیر نیرو برکنار شد تا آرش کردی مدیرعامل سابق برق منطقه‌ای باختر و معاون راهبری شرکت مدیریت شبکه برق ایران به عنوان مدیرعامل جدید توانیر مشغول به کار شود.

حمید چیت‌چیان وزیر نیرو در این حکم انتصاب ۱۱ ماموریت جدید به مدیر عامل جدید شرکت توانیر در آستانه افزایش و جهش مصرف برق بهاری کشور واگذار کرده است.

در این حکم انتصاب آمده است: در اجرای مفاد ماده ۲۳ اساسنامه شرکت سهامی مدیریت تولید، انتقال و توزیع نیروی برق ایران (توانیر) و با توجه به مصوبه شماره ۱۱۱.۲۱ مورخ ۹۴.۱.۲۲ هیئت مدیره، به موجب این حکم برای مدت دو سال به عنوان مدیرعامل شرکت توانیر منصوب می‌شوید.

بر این اساس با هماهنگی معاونت برق و انرژی و جلب مشارکت تمامی همکاران صنعت برق در انجام وظایف و تحقق اهداف شرکت و برنامه‌های ارائه شده به ریاست جمهور و مجلس شورای اسلامی اهتمام ورزید.

مهمترین ماموریت های واگذار شده از سوی وزیر نیرو به مدیرعامل جدید شرکت توانیر اصلاح ساختار صنعت برق، هوشمندسازی شبکه برق، افزایش راندمان شبکه تولید، انتقال و توزیع، افزایش ظرفیت تولید برق پاک و ساماندهی اقتصاد برق کشور تعیین شده است.

از این ماموریت های واگذار شده به مدیرعامل توانیر به شرح ذیل است:

۱- افزایش امنیت عرضه برق، پایداری و قابلیت اطمینان شبکه و کیفیت برق

۲- هوشمندسازی شبکه و استفاده از فنآوری‌های پیشرفته

۳- ارتقای ظرفیت‌های کمی و کیفی خدمات‌رسانی به مشترکین و افزایش سطح پاسخ‌گویی شرکت‌های زیرمجموعه

۴- توسعه ظرفیت‌های تولید، انتقال و توزیع برق و توجه جدی به نگهداری و بهره‌برداری تأسیسات با تأکید بر رعایت معیارهای زیست محیطی

۵- افزایش بازده تولید، انتقال و توزیع برق

۶- افزایش سهم انرژی‌های تجدیدپذیر نو در سبد تولید برق

۷- مشارکت در اصلاح ساختار صنعت برق

۸- برنامه‌ریزی و انجام اقدامات لازم به منظور افزایش معاملات در بورس انرژی، همچنین تأمین برق مشترکین و متقاضیان بالاتر از یک مگاوات از طریق تولیدکنندگان بخش خصوصی برق

۹- حمایت از مشارکت بخش خصوصی در فعالیت‌های صنعت برق

۱۰- سامان‌دهی اقتصاد برق و ایجاد توازن بین درآمدها و هزینه‌های برق

۱۱- توسعه پژوهش‌های کاربردی، فنآوری و تجاری‌سازی در صنعت برق

[ منبع این خبر سایت ماچو می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

شفاف سازی:
خبر فوق در سایت ماچو منتشر شده و صرفا در این سایت بازنشر شده است. چنانچه به خبر فوق اعتراض دارید برای حذف آن روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabarkhan0511@gmail.com در تماس باشید

تبلیغات
جدیدترین اخبار منتشر شده

X