ضمن تبریک فرا رسیدن سال نو خورشیدی به تمامی هموطنان عزیز، به اطلاع می رسانیم فعالیت این وب سایت با آغاز سال جدید متوقف خواهد شد. از همراهیتان در این مدت از سپاسگزاریم.

دکتر سلام داروی ضد پوکی استخوان برای همه زنان با شکستگی مچ دست

دکتر سلام/ داروی ضد پوکی استخوان برای همه زنان با شکستگی مچ دست

ایران ارتوپد/ پوکی استخوان بیماری پیشرونده شایعی است که عامل تعداد زیادی از شکستگی ها بخصوص در سنین بالا است و یکی از داروهایی که بیشترین تاثیر را در جلوگیری از پیشرفت این بیماری دارد دسته دارویی بیس فسفونات ها است که نمونه متداول آن آلندرونات یا فوزاماکس است. از این دارو معمولا در کسانی استفاده میشود که پوکی استخوان در آنها به اثبات رسیده است. حالا محققین به این نکته پی برده اند که میتوان از این دارو در همه خانم های مسن با سن بالای 65 سال که دچار شکستگی مچ دست شده اند استفاده کرد و با این کار میتوان تا حدود زیادی مانع از بروز شکستگی های دیگر بخصوص در ناحیه لگن شد.

محققان با بررسی مطالعات قبلی و با تحلیل اطلاعات درمانی افرادی که سابقه آنها در سیستم بیمه ای ثبت شده است فراوانی شکستگی مچ دست و همچنین فراوانی شکستگی های لگن که بدنبال شکستگی های مچ دست ایجاد میشود را بررسی کرده و آنها را در بیمارانی که از بیس فسفونات ها استفاده کرده اند و نکرده اند با هم مقایسه نمودند و بدین ترتیب مدلی را ایجاد کردند تا به توسط آن احتمال شکستگی لگن بعد از شکستگی مچ دست را با و یا بدون استفاده از بیس فسفونات را پیش بینی کنند.


این بررسی نشان داد که با مصرف بیس فسفونات ها در همه زنانی که بدنبال زمین خوردن دچار شکستگی مچ دست شده اند میتواند بطور موثری احتمال شکستگی لگن در آنها را کاهش داد و این نه تنها برای بیمار و خانواده او مفید است بلکه میتواند فشار مالی فراوانی را که همه ساله براثر شکستگی های لگن بر اقتصاد سیستم بهداشتی کشور وارد میشود کاهش دهد.

[ منبع این خبر سایت ماچو می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

شفاف سازی:
خبر فوق در سایت ماچو منتشر شده و صرفا در این سایت بازنشر شده است. چنانچه به خبر فوق اعتراض دارید برای حذف آن روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabarkhan0511@gmail.com در تماس باشید

جدیدترین اخبار منتشر شده