ضمن تبریک فرا رسیدن سال نو خورشیدی به تمامی هموطنان عزیز، به اطلاع می رسانیم فعالیت این وب سایت با آغاز سال جدید متوقف خواهد شد. از همراهیتان در این مدت از سپاسگزاریم.

کودک آیا شوینده ها احتمال ابتلا به آنفلوانزا در کودکان را افزایش میدهند

کودک/ آیا شوینده ها احتمال ابتلا به آنفلوانزا در کودکان را افزایش میدهند

ایران ارتوپد/ محققان اروپایی در یک بررسی جدید به این نکته پی برده اند که مواد شوینده قوی که در اکثر منازل از آنها برای تمیز کردن دستشویی و حمام و سرویس های بهداشتی استفاده میشود میتواند احتمال ابتلا بچه ها به آنفلوانزا، گلودرد و دیگر بیماری های عفونی را افزایش دهد.
استفاده از شوینده های قوی در دهه های اخیر بسرعت رواج یافته است و مقدار زیادی از این روند ناشی از این تفکر در عامه مردم است که خانه باید از هرگونه میکروب عاری باشد تا کمتر مریض شویم. تبلیغات هم این عقیده را تبلیغ میکنند.
حالا محققان هلندی نه هزار بچه با سن 12-6 سال را در هلند، فنلاند و اسپانیا مورد بررسی قرار داده اند و یافتند که بچه هایی که والدینشان سرویس های بهداشتی و حمام و آشپزخانه را خداقل هفته ای یکبار با مواد شوینده قوی و سفید کنند تمیز میکنند بیشتر به عفونت های تنفسی و دیگر عفونت ها مبتلا میشوند. در این بچه ها احتمال آنفلوانزا 20 درصد و احتمال گلودرد چرکی 35 درصد و احتمال عفونت های مکرر 18 درصد بیش از بچه های دیگر دیده شد.

محققان میگویند در حین تمیز کردن منزل با این مواد، ذرات بسیار ریزی از آنها در هوا معلق شده و به مجاری تنفسی بچه ها میروند. این ذرات با تحریک سلول های پوشاننده مجاری هوایی موجب التهاب شده و زمینه را برای بروز عفونت مهیا میکنند. بعضی دیگر عقیده دارند این مواد میتوانند سیستم دفاع ایمنی بدن ما را ضعیف کرده و به این ترتیب احتمال بروز عفونت را افزایش دهند.
مطالعات قبلی نشان داده است که استفاده از مواد شوینده قوی در منازلی که تهویه خوبی ندارند میتواند احتمال بروز حمله آسم در بچه ها را بیشتر کنند.

[ منبع این خبر سایت ماچو می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

شفاف سازی:
خبر فوق در سایت ماچو منتشر شده و صرفا در این سایت بازنشر شده است. چنانچه به خبر فوق اعتراض دارید برای حذف آن روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabarkhan0511@gmail.com در تماس باشید

جدیدترین اخبار منتشر شده