ضمن تبریک فرا رسیدن سال نو خورشیدی به تمامی هموطنان عزیز، به اطلاع می رسانیم فعالیت این وب سایت با آغاز سال جدید متوقف خواهد شد. از همراهیتان در این مدت از سپاسگزاریم.

شش گام برای ایجاد تعامل بین کار و زندگی

شش گام برای ایجاد تعامل بین کار و زندگی

برترین ها/ 1- تصمیم بگیرید
چه چیزی در زندگی تان بیشترین اهمیت را دارد؟ آن پرسش را بپرسید و بیشتر ما به سرعت پاسخ می دهیم سلامتی، عزیزان و خوشبختی. اما وقتی در کار دچار تنش و استرس می شویم چه می کنیم؟ بیشتر افراد تمایل دارند که ورزش و رفتن به باغ وحش با خانواده را منتفی کنند تا اینکه فرجه را از دست بدهند. البته انجام کاری که برایش تعهد داده اید اهمیت دارد اما اگر به تعادل بین کار و زندگی اهمت دهید، استرس نخواهید داشت.

2- باور کنید که ممکن است
مشکل بزرگ این جاست که بسیاری از ما باور نداریم که می توانیم هم موفق و هم متعادل باشیم. اگر به آن باور نداشته باشیم، شانسی نخواهیم داشت. ادراک و احساس ما، واقعیت زندگی ما می شوند. به همین دلیل است که می خواهیم از سوی آن تعداد کم که این نمونه جدید را تجربه کرده اند الهاماتی بگیریم؛ آن ها که از تعادل لذت می برند و در عین حال بسیار موفق هم هستند. دانایی آن افراد را به خود تلقین کند تا زمانی که واقعا باور کنید که تعادل کار و زندگی امکان پذیر است. برد بدون باخت منبعی برای چنین الهاماتی ست.

3- زمینه بازی را که نیاز دارید، بسازید

من اولین نفری هستم که اعتراف می کنم که نه همه شرایط امکان تعادل کار و زندگی را فراهم می سازند. ده سال قبل مشاور در یک شرکت مشاور مدیریت موفق در سطح جهانی بودم. مهم نبود که چه کاری انجام می دادم. تعادل در آن جا غیرممکن بود. می توانستید بگویید که عدم تعادل در ژن این شرکت خاص وجود داشت و راهی نبود که یک مشاور درجه دو بتواند آن را تغییر دهد. بنابراین آن جا را ترک کردم و شرکت خودم را تاسس کردم.
از آن زمان تفریح و موفقیت بیشتری نسبت به هر زمان دیگری در موقعیت خود یافتم. نمی گویم که کار خود را رها کنید، فقط حرفم این است که برخی شرایط تعادل را غیرممکن می کنند و اگر این سناریو را ادامه بدهید شاید لازم باشد که انتخاب های خود را مجددا ارزیابی کنید.

4- روی بسیار مهم تمرکز کنید
جالب است بدانیم که همه ما در این دام گرفتار آمده ایم که همه چیز اهمیت یکسان دارد و باید هم اکنون انجام شود. درواقع، یک یا دو چیز برای پیشرفت ما حیاتی هستند و باقی امور ممکن است حاشیه های مربوط به آن باشند.

5- ساعات جاری را بهینه کنید
بسیاری از ما می خواهیم تعداد ساعاتی را که کار می کنیم، بهینه کنیم. این رویکرد هرگز ما را به تعادلی خوب یا کارایی خارج از معمول رهنمون نمی شود. به جای آن مقدار ساعاتی را که در جریان هستند، بهینه سازید.
جریان یعنی حالتی که در آن زمان ومکان وجود ندارد زیرا شما به طور تمام و کمال در کاری که پیشروی شماست حضور دارید. در این حالت عجیب نیست که ده برابر نسبت به زمانی که کارهایی را که باید انجام دهیم با سختی به انجام می رسانیم، کارآیی داریم. تونی شاورتز توضیح می دهد که در «قدرت پرداختن کامل به کاری» چگونه می توانیم برای مدت 90 تا 120 دقیقه در حالت جاری باقی بمانیم.
سپس باید یک زنگ تفریح داشته باشیم، مانند این که ده دقیقه تمرکز کنیم یا 30 دقیقه بدویم یا در اطراف منزل پیاده روی کنیم.

6- بدترین را ابتدا انجام دهید
تعویق، این کلمه را بگویید. این کلمه قاتل خلاقیت و دشمن تلاش های ما برای رسیدن به تعادل کار و زندگی ست. اگر چیزی ست که باید انجام شود، از آن می ترسید، تنها یک استراتژی وجود دارد که به اندازه کافی کارایی دارد: آن را ابتدا انجام دهید.
قبل از چک کردن ایمیل، قبل از اولین جلسه، قبل از هر چیزی که شما را در مغاک فعالیت های روزانه فرو می بلعد. آن را اکنون انجام دهید و به پایان برسانید. افتخار خواهید کرد، آسوده خواهید شد و برای باقی روز سرشار از انرژی خواهید بود.

[ منبع این خبر سایت ماچو می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

شفاف سازی:
خبر فوق در سایت ماچو منتشر شده و صرفا در این سایت بازنشر شده است. چنانچه به خبر فوق اعتراض دارید برای حذف آن روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabarkhan0511@gmail.com در تماس باشید

تبلیغات
جدیدترین اخبار منتشر شده

X