ضمن تبریک فرا رسیدن سال نو خورشیدی به تمامی هموطنان عزیز، به اطلاع می رسانیم فعالیت این وب سایت با آغاز سال جدید متوقف خواهد شد. از همراهیتان در این مدت از سپاسگزاریم.

مسئول برنامه ملی ثبت سرطان: در کشور برنامه ثبت سرطان وجود ندارد

مسئول برنامه ملی ثبت سرطان: در کشور برنامه ثبت سرطان وجود ندارد

باشگاه خبرنگاران/ دکتر کاظم زنده دل، مسئول برنامه ملی ثبت سرطان وزارت بهداشت و درمان افزود: تعداد بیماران مبتلا به سرطان سالانه افزایش نمی‌یابد و بطور معمول روند افزایش سرطان 10 سال طول می‌کشد اما در کشور ما هنوز برنامه ثبت سرطان بطور دقیق و ملی وجود ندارد ضمن اینکه بودجه بالایی برای ثبت سرطان در کشور نیاز است.
زنده دل از حضور گروه مشاور فرانسه در اردیبهشت ماه امسال در ایران خبر داد و تصریح کرد: در حال حاضر بهترین مراکز ثبت سرطان در دنیا با فاصله 2-1.5 سال، آمارگیری می‌کنند.
از آنجایی که یک بیمار در طول بیماری به مراکز مختلف برای تشخیص یا درمان مراجعه می‌کند، بنابراین برای ثبت سرطان نیاز به جمع‌آوری اطلاعات مختلف از مراکز گوناگون هستیم.
مسئول برنامه ملی ثبت سرطان وزارت بهداشت تاکید کرد: از سوی دیگر جمعیت بیماران سرطانی دوره 2 تا 1.5 سال تغییر قابل توجهی نمی‌کند ضمن اینکه عوامل ایجاد کننده سرطان هم در این بازه زمانی کوتاه تغییر چندانی پیدا نخواهد کرد و در واقع 15-10 سال طول می‌کشد تغییرات جدی در روند رشد سرطان در جمعیت ایجاد شود.

[ منبع این خبر سایت ماچو می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

شفاف سازی:
خبر فوق در سایت ماچو منتشر شده و صرفا در این سایت بازنشر شده است. چنانچه به خبر فوق اعتراض دارید برای حذف آن روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabarkhan0511@gmail.com در تماس باشید

جدیدترین اخبار منتشر شده