ضمن تبریک فرا رسیدن سال نو خورشیدی به تمامی هموطنان عزیز، به اطلاع می رسانیم فعالیت این وب سایت با آغاز سال جدید متوقف خواهد شد. از همراهیتان در این مدت از سپاسگزاریم.

مدیر کل سازمان میراث فرهنگى: ایران قطب بالقوه توریسم درمانی است

مدیر کل سازمان میراث فرهنگى: ایران قطب بالقوه توریسم درمانی است

ایرنا/ مدیر کل سازمان میراث فرهنگى، صنایع دستى و گردشگرى استان مازندران با انتقاد از معرفی نشدن پتانسیل های کشور در حوزه گردشگری سلامت گفت: ' ایران با توجه به موقعیت خاص اقلیمى، جغرافیایی و استراتژیکی که در منطقه خاورمیانه و آسیا دارد، یکی از قطب های بالقوه توریسم درمانی است که تاکنون نتوانسته از این مهم چنان که شایسته است بهره لازم را ببرد.'

خبرگزاری میراث فرهنگی - گردشگری - دلاور بزرگ نیا، مدیر کل سازمان میراث فرهنگى، صنایع دستى و گردشگرى استان مازندران با انتقاد از معرفی نشدن پتانسیل های کشور در حوزه گردشگری سلامت گفت: " ایران با توجه به موقعیت خاص اقلیمى، جغرافیایی و استراتژیکی که در منطقه خاورمیانه و آسیا دارد، یکی از قطب های بالقوه توریسم درمانی است که تاکنون نتوانسته از این مهم چنان که شایسته است بهره لازم را ببرد."

به گفته وی استان مازندران، نیز ظرفیت هاى معرفی نشده بکرى در خصوص گردشگرى سلامت دارد که چون الماس هایى گرانبها در دل جاذبه های توریستی استان پنهان است و الزامى ست این سرمایه هاى طبیعى ملى دستکم براى کشورهاى منطقه اکو معرفى شود.

بزرگ نیا با اشاره به برگزاری نخستین کنفرانس گردشگری سلامت کشورهای عضو اکو در رامسر افزود: این نخستین کنفرانسی است که با حضور 70 مهمان خارجی از 9 کشور عضو اکو در استان مازندران برگزار می شود تا با معرفی پتانسیل های این استان در زمینه پزشکی و منابع طبیعی، مناظر و چشمه های آب معدنی زمینه گسترش این صنعت نه تنها در استان بلکه در کل کشور فراهم شود.

مدیرکل گردشگری استان خاطر نشان کرد: با توجه به پایان مهلت دریافت مقاله در این کنفرانس، ٧٤ مقاله به دبیرخانه این رویداد رسیده که 30 مقاله با موضوع پتانسیل های مازندران در زمینه گردشگری سلامت، 19 مقاله در زمینه بهداشت و درمان ،11 مقاله در خصوص ارتباط با مشتری ،7 مقاله فناوری ارتباطات و اطلاعات ،3 مقاله اقتصادی ، 2 مقاله در زمینه نیروی انسانی در گردشگری سلامت و 2 مقاله نیز با موضوع گردشگری سلامت در کشورهای اکو است.

وی افزود: بنا بر برنامه مصوب کمیته هاى علمى و اجرایى این کنفرانس، محورهایى که در اجلاس گردشگرى سلامت در رامسر به بحث و تبادل نظر گذاشته مى شود: توسعه و تنوع محصولات ،مدیریت زمین و منطقه بندی، توسعه و توانمندی نیروی انسانی اقتصاد، فن آوری ارتباطات و اطلاعات،ارتباط با مشتری و تبلیغات بازار در گردشگری سلامت بوده که تلاش شده است طیفى متنوع از نگاهى زیرساختى به این مبحث کلان را در بر گیرد.

به گفته وی در این کنفرانس علاوه بر ارائه 6 مقاله برتر از میان مقالات رسیده، سخنرانى هاى کاربردى و راهبردى نیز توسط اساتید این رشته انجام خواهد شد.

او با اشاره به نمایشگاه جامعى که در کنار این کنفرانس در رامسر دایر خواهد شد اضافه کرد: مجتمع های دارویی و درمانی و موسسات تحقیقاتی پزشکی در کنار غرفه هایى براى معرفى جاذبه هاى توریستى درمانى در این نمایشگاه محوریت دارند.

مدیرکل گردشگرى مازندران با اشاره به ارز آورى و درآمدزایى بالاى توریسم درمانی در دنیاى امروز گفت: ما امیدواریم با برپایى چنین کنفرانس هایى و حضور مستقیم کارشناسان، نخبگان و مسئولین کشورهاى اطراف، زمینه هاى تازه پیش روى صنعت توریسم ایران گشوده شود و علاوه بر کسب درآمد، نقش محورى ایران در توریسم منطقه بازخوانى شود.

بزرگ نیا همراهى بخش خصوصى و دولتى در تحقق این رویداد بین المللى را حائز اهمیت و جالب توجه خواند و از تلاش هاى اتاق بازرگانى ، اتاق اکو، استاندارى مازندران، کمیته راهبردی گردشگری سلامت مستقر در معاونت گردشگری سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری ، وزارت خارجه ، دانشگاه علوم پزشکى مازندران و نظام پزشکى کشور تقدیر نمود.

گفتنی است نخستین کنفرانس گردشگری سلامت کشورهای عضو اکو با خضور 70 میهمان خارجی از ٩ کشور آذربایجان، ازبکستان، افغانستان، تاجیکستان، ترکیه ، پاکستان ، ترکمنستان، قزاقستان و قرقیزستان و نیز مهمانان داخلی 27 مرداد ماه جاری به مدت 3 روز در رامسر برگزار می شود.

[ منبع این خبر سایت ماچو می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

شفاف سازی:
خبر فوق در سایت ماچو منتشر شده و صرفا در این سایت بازنشر شده است. چنانچه به خبر فوق اعتراض دارید برای حذف آن روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabarkhan0511@gmail.com در تماس باشید

جدیدترین اخبار منتشر شده