ضمن تبریک فرا رسیدن سال نو خورشیدی به تمامی هموطنان عزیز، به اطلاع می رسانیم فعالیت این وب سایت با آغاز سال جدید متوقف خواهد شد. از همراهیتان در این مدت از سپاسگزاریم.

تفاهمنامه همکاری انجمن سینمای جوانان با شبکه مستند

تفاهمنامه همکاری انجمن سینمای جوانان با شبکه مستند

بانی فیلم/ با اتخاذ یک ساز و کار اجرایی و نظارتی مناسب، تفاهم نامه همکاری با شبکه مستند سیما به یک فرصت ایده آل برای دفاتر و فیلم سازان سراسر کشور تبدیل خواهد شد.
در پی انتشار خبر امضاء تفاهم نامه همکاری بین انجمن سینمای جوانان ایران و شبکه مستند سیما در جهت تولید 100 مستند کوتاه با موضوع گردشگری و با محوریت فرهنگ بومی مناطق مختلف کشور، آرش رصافی معاون تولید و پشتیبانی فنی انجمن آن را یک فرصت ایده آل در راستای طرح‌های کلان انجمن از جمله تمرکز زدایی و توجه به فیلم سازان سراسر کشور توصیف کرد.
رصافی در خصوص مفاد این تفاهم نامه و اهداف آن گفت: انجمن سینمای جوانان ایران طی یک تفاهم‌نامه همکاری با شبکه مستند سیما، 100 مستند کوتاه تولید خواهد کرد که محوریت موضوعی آنها فرهنگ بومی مناطق مختلف ایران، تنوع فرهنگ‌ها، آداب، سنن، جغرافیای شهری و محیطی، مسائل اختصاصی، اجتماعی، معماری و هنرهای دستی و سنتی خواهد بود.
وی با اشاره به سیاست تمرکززدایی انجمن افزود :سعی می‌شود این اتفاق به شکل یک فرصت در اختیار دفاتر انجمن در سراسر کشور قرار گیرد به نحوی که ساز و کار و روش‌های اجرایی آن به تمامی در دفاتر انجمن مدیریت شود. به همین منظور در ستاد مرکزی انجمن شرایطی را مهیا خواهیم کرد که فیلم‌سازانی که شرایط و قابلیت‌های ساخت چنین مستندهایی را دارا هستند زیر نظر دفاتر انجمن در سراسر کشور این فیلم‌ها را تولید کنند.
معاون تولیدات و پشتیبانی فنی انجمن در خصوص مهم‌ترین ویژگی این تفاهم نامه افزود:این فرصت بسیار خوبی است که فیلم‌های کوتاه انجمن سینمای جوانان ایران از طریق تلویزیون به‌عنوان یکی از مهم‌ترین رسانه هایی که همواره برای پخش فیلم کوتاه مطرح بوده به نمایش درآید. در عین حال یکی از دغدغه‌های اساسی حوزه فیلم کوتاه یعنی حقوق مؤلف فیلم‌ها نیز طی این همکاری به شکل مشخص و اصولی رعایت خواهد شد.
رصافی در خصوص ابعاد مضمونی 100 مستند کوتاه در دست تولید خاطر نشان کرد: در خصوص تنوع موضوعی نیز ترجیح بر این خواهد بود که تنوع مضمونی مشخصی وجود داشته باشد و اشکال مختلف فرهنگ بومی اقوام ایرانی چون معماری، آداب و رسوم، پوشش، شیوه زندگی، هنرهای دستی و موارد دیگر در قالب این مستندها تا حد امکان پرداخته شود.
وی گفت: یکی دیگر از ویژگی‌های این رویداد که با اجرای یک سازوکار نظارتی مناسب شکل خواهد گرفت، بالا رفتن سطح کیفی فیلم‌ها و رونق بخشیدن به تولید فیلم در دفاتر انجمن خواهد بود. اتفاقی که باعث تأکید روی این مسئله خواهد شد که فیلم کوتاه در صورت برخورداری از سطح کیفی مناسب می‌تواند مخاطب تلویزیون را هم جذب و راضی نگه دارد.
رصافی با اشاره به این مورد که ضوابط جزئی این پروژه هنوز در دست تدوین و تصمیم‌گیری است خاطرنشان کرد: با توجه به فرصت و شرایط پیش آمده، هر مستندساز امکان ساخت حداقل یک فیلم را خواهد داشت. با این حال طی گزینشی که در بین مستندسازان شهرها و استان‌های مختلف توسط مدیران استانی و دفاتر انجام خواهد شد در صورت وجود توانایی، محدودیتی در خصوص تعداد فیلم‌هایی که یک مستندساز می‌تواند تولید کند وجود نخواهد داشت. اگرچه با توجه به شرایط و تأکید روی کیفیت آثار این امکان جز در موارد خاص اساساً قابل‌ حصول نخواهد بود.

[ منبع این خبر سایت ماچو می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

شفاف سازی:
خبر فوق در سایت ماچو منتشر شده و صرفا در این سایت بازنشر شده است. چنانچه به خبر فوق اعتراض دارید برای حذف آن روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabarkhan0511@gmail.com در تماس باشید

تبلیغات
جدیدترین اخبار منتشر شده

X