ابلاغ آیین‌نامه میزان و نحــوه دریافــت حــق عضــویت در صــندوق‌ ضــمانت ســپرده‌هــا

ابلاغ آیین‌نامه میزان و نحــوه دریافــت حــق عضــویت در صــندوق‌ ضــمانت ســپرده‌هــا

باشگاه خبرنگاران/ بانک مرکزی بخشنامه‌ای جهت اطلاع مدیران عامل بانک‌های دولتی، غیر دولتی، شرکت دولتی پست‌بانک و موسسات‌ اعتباری در خصوص "آیین‌نامه میزان و نحــوه دریافــت حــق عضــویت در صــندوق ضــمانت ســپرده‌هــا" ابلاغ کرد، متن بخشنامه به شرح زیر است:

احتراماً پیرو بخشنامه شماره 92/143022 مورخ15‌/ 5 /1392 در خصوص ارسال "آیین‌نامه میزان و نحوه دریافت حق عضویت در صندوق ضمانت سپرده‌ها" موضوع تصویب نامه شماره‌ 100998/ت48367هـ مورخ 2 /‌5‌/ 1392 هیات محترم وزیران و با عنایت به مشکلات عنوان شده از سوی برخی از بانک ها و موسسات اعتباری غیر‌بانکی پیرامون میزان حق‌عضویت‌ها در صندوق و همچنین برخی ابهامات و ایرادات در مفاد آیین‌نامه یادشده، بدین وسیله به استحضار می رساند آیین‌نامه مزبور، پس از بررسی‌های مجدد و اخذ نکته نظرات شبکه بانکی کشور، در هیات محترم وزیران اصلاح و به تصویب رسید.

ضمن ابراز تشکر از هم‌فکری و مشارکت آن بانک/موسسه اعتباری غیر‌بانکی در تدوین و اصلاح این آیین‌نامه، به پیوست تصویر تصویب‌نامه شماره 150501/ت49837هـ مورخ 10/ 12/ 1393 هیات محترم وزیران در خصوص ابلاغ اصلاحیه "آیین‌نامه میزان و نحوه دریافت حق عضویت در صندوق ضمانت سپرده‌ها" به همراه یک نسخه از آیین‌نامه اصلاح شده جهت استحضار و بهره‌برداری ایفا می گردد.

در این ارتباط شایان ذکر است، با عنایت به این که پیش برد اهداف عالیه نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران در ابعاد اقتصادی، پولی و اعتباری در گرو هم‌فکری، همدلی و همکاری نهادهای شکل دهنده بازار پولی کشور، به ویژه بانک‌ها و موسسات اعتباری غیر‌بانکی در زمینه اجرا تکالیف قانونی و دستورات و ضوابط ابلاغی از سوی بانک مرکزی جمهوری اسلامی ایران است، از این رو خواهشمند است دستور فرمائید، مراتب فوق به کلیه واحدهای ذی ربط آن بانک/ موسسه اعتباری غیربانکی ابلاغ شود و بر حسن اجرای آن، نظارت لازم به عمل آید.

[ منبع این خبر سایت ماچو می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

برای نمایش تمام اخبار مرتبط با عنوان «ابلاغ آیین‌نامه میزان و نحــوه دریافــت حــق عضــویت در صــندوق‌ ضــمانت ســپرده‌هــا » اینجا کلیک کنید. شفاف سازی:
خبر فوق در سایت ماچو منتشر شده و صرفا در این سایت بازنشر شده است. چنانچه به خبر فوق اعتراض دارید برای حذف آن روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabargroup.info@gmail.com در تماس باشید

تبلیغات

جدیدترین اخبار منتشر شده

تبلیغات
X