ضمن تبریک فرا رسیدن سال نو خورشیدی به تمامی هموطنان عزیز، به اطلاع می رسانیم فعالیت این وب سایت با آغاز سال جدید متوقف خواهد شد. از همراهیتان در این مدت از سپاسگزاریم.

ابلاغ آیین‌نامه میزان و نحــوه دریافــت حــق عضــویت در صــندوق‌ ضــمانت ســپرده‌هــا

ابلاغ آیین‌نامه میزان و نحــوه دریافــت حــق عضــویت در صــندوق‌ ضــمانت ســپرده‌هــا

باشگاه خبرنگاران/ بانک مرکزی بخشنامه‌ای جهت اطلاع مدیران عامل بانک‌های دولتی، غیر دولتی، شرکت دولتی پست‌بانک و موسسات‌ اعتباری در خصوص "آیین‌نامه میزان و نحــوه دریافــت حــق عضــویت در صــندوق ضــمانت ســپرده‌هــا" ابلاغ کرد، متن بخشنامه به شرح زیر است:

احتراماً پیرو بخشنامه شماره 92/143022 مورخ15‌/ 5 /1392 در خصوص ارسال "آیین‌نامه میزان و نحوه دریافت حق عضویت در صندوق ضمانت سپرده‌ها" موضوع تصویب نامه شماره‌ 100998/ت48367هـ مورخ 2 /‌5‌/ 1392 هیات محترم وزیران و با عنایت به مشکلات عنوان شده از سوی برخی از بانک ها و موسسات اعتباری غیر‌بانکی پیرامون میزان حق‌عضویت‌ها در صندوق و همچنین برخی ابهامات و ایرادات در مفاد آیین‌نامه یادشده، بدین وسیله به استحضار می رساند آیین‌نامه مزبور، پس از بررسی‌های مجدد و اخذ نکته نظرات شبکه بانکی کشور، در هیات محترم وزیران اصلاح و به تصویب رسید.

ضمن ابراز تشکر از هم‌فکری و مشارکت آن بانک/موسسه اعتباری غیر‌بانکی در تدوین و اصلاح این آیین‌نامه، به پیوست تصویر تصویب‌نامه شماره 150501/ت49837هـ مورخ 10/ 12/ 1393 هیات محترم وزیران در خصوص ابلاغ اصلاحیه "آیین‌نامه میزان و نحوه دریافت حق عضویت در صندوق ضمانت سپرده‌ها" به همراه یک نسخه از آیین‌نامه اصلاح شده جهت استحضار و بهره‌برداری ایفا می گردد.

در این ارتباط شایان ذکر است، با عنایت به این که پیش برد اهداف عالیه نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران در ابعاد اقتصادی، پولی و اعتباری در گرو هم‌فکری، همدلی و همکاری نهادهای شکل دهنده بازار پولی کشور، به ویژه بانک‌ها و موسسات اعتباری غیر‌بانکی در زمینه اجرا تکالیف قانونی و دستورات و ضوابط ابلاغی از سوی بانک مرکزی جمهوری اسلامی ایران است، از این رو خواهشمند است دستور فرمائید، مراتب فوق به کلیه واحدهای ذی ربط آن بانک/ موسسه اعتباری غیربانکی ابلاغ شود و بر حسن اجرای آن، نظارت لازم به عمل آید.

[ منبع این خبر سایت ماچو می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

شفاف سازی:
خبر فوق در سایت ماچو منتشر شده و صرفا در این سایت بازنشر شده است. چنانچه به خبر فوق اعتراض دارید برای حذف آن روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabarkhan0511@gmail.com در تماس باشید

جدیدترین اخبار منتشر شده