ضمن تبریک فرا رسیدن سال نو خورشیدی به تمامی هموطنان عزیز، به اطلاع می رسانیم فعالیت این وب سایت با آغاز سال جدید متوقف خواهد شد. از همراهیتان در این مدت از سپاسگزاریم.

شهردار تهران: واگذاری 10 درصد مدیریت شهرداری به زنان

شهردار تهران: واگذاری 10 درصد مدیریت شهرداری به زنان

مهرخانه/ شهردار تهران با تأکید بر این‌که باید جایگاه و شخصیت زنان مورد توجه قرار گیرد، خاطرنشان کرد: حضور زنان در تولید و پیشرفت کشور و رشد جامعه الزامی است، اما باید شئونات رعایت شود. ما در مجموعه شهرداری تهران این مسئله را وظیفه خود می‌دانیم، البته نسبت به گذشته پیشرفت‌هایی به‌دست آمده است. در حال حاضر به دنبال این هستیم که 10% مدیریت شهرداری به زنان واگذار شود.
محمدباقر قالیباف در جشن نگین آفرینش در جمع زنان فرهیخته کارمند شهرداری ضمن تبریک این ایام گفت: روز دوم هفته مقام زن و مادر به نام زن و تکریم مقام مادری و همسری نام‌گذاری شده است. بی‌شک دوره کوتاه زندگانی حضرت زهرا (س) در همه ابعاد بی‌نظیر است و ایشان در مقام دختری توسط پیامبر مکرم اسلام مورد ستایش و تکریم قرار می‌گیرد و در مقام همسری امیرالمومنین مولود کعبه و شهید محراب در مقابل او خضوع و خشوع می‌کند. حضرت زهرا (س) به عنوان یک مادر فرزندانی را تقدیم جامعه می‌کند که همه آزادگان جهان و همه انسان‌ها با هر دین و مذهبی، انسانیت را مدیون فرزندان ایشان است. هر انسان آزاده‌ای در مقابل فرزندان حضرت زهرا (س) تسلیم می‌شود.
شهردار تهران ادامه داد: نقش حضرت زهرا (س) در مسائل اجتماعی و سیاسی و خطبه‌ای که ایشان خواندند، همچنین موضع‌گیری ایشان در زمان‌های مختلف از ویژگی‌هایی است که در هیچ‌یک از زنان دیگر در طول تاریخ دیده نشده است؛ از‌این‌رو حضرت زهرا (س) الگوی همه زنان است و باید درک درستی نسبت به ایشان پیدا کرد.
در جمهوری اسلامی ایران زنان در مسائل بنیادی ایفاکننده نقش‌های مهمی هستند
وی جمهوری اسلامی ایران را یکی از نعمات عصر حاضر دانست و تصریح کرد: عظمت و جایگاهی که جمهوری اسلامی ایران به زنان داده بی‌نظیر است. نقش زنان پیش از انقلاب بسیار محدود و آن هم بیشتر در بخش خدماتی بوده است و اگر مسائل عاطفی نیز مطرح می‌شد، بیشتر به دنبال ماجراجویی عاطفی و لذت‌جویی نیز بوده است، اما در جمهوری اسلامی ایران زنان در مسائل بنیادی ایفاکننده نقش‌های مهمی هستند.

قالیباف به دو نوع تقسیم‌بندی غلط اشاره کرد و اظهار داشت: بارها این مسئله را عنوان کرده‌ایم که این‌که زنان صرفاً در خانه فعال باشند و مردان بیرون از خانه کار کنند، نگاه غلطی است؛ هم‌چنان‌که زنان همپای مردان در خارج از خانه کار کنند نیز صحیح نیست. هیچ نقشی برای زنان مهم‌تر از نقش مادری نیست و اگر به‌گونه‌ای رفتار شود که ایفای نقش مادری کم‌رنگ شود، به جامعه و منابع انسانی ظلم شده است. باید منزلت زنان در خانه و اجتماع حفظ شود.

زنان باید در محیط کار خود احساس راحتی و آرامش داشته باشد

شهردار تهران با محکوم کردن نگاه ابزاری به زنان گفت: این نگاه که بر زن و جامعه دیده می‌شود، شکست‌خورده و محکوم است. چندی پیش در مسئله‌ای در شهرداری به دنبال این بودیم که اگر امکانات و شرایط مناسب وجود داشته باشد، برای حفظ کرامت زنان از اختلاط بی‌مورد در شهرداری جلوگیری کنیم؛ چرا‌که زن باید در محیط کار خود احساس راحتی و آرامش داشته باشد.

وی اختلاط بی‌دلیل و طولانی‌مدت را آسیبی برای خانواده دانست و تصریح کرد: باید برای تقویت تحکیم خانواده و پیشگیری از فروپاشی خانواده اقداماتی انجام داد.

واگذاری 10 درصد مدیریت شهرداری به زنان
شهردار تهران با تأکید بر این‌که باید جایگاه و شخصیت زنان مورد توجه قرار گیرد، خاطرنشان کرد: حضور زنان در تولید و پیشرفت کشور و رشد جامعه الزامی است، اما باید شئونات رعایت شود. ما در مجموعه شهرداری تهران این مسئله را وظیفه خود می‌دانیم، البته نسبت به گذشته پیشرفت‌هایی به‌دست آمده است، اما ما به دنبال این هستیم که 10% مدیریت شهرداری به زنان واگذار شود.

قالیباف به آغاز آموزش پلیس زن در گذشته اشاره کرد و افزود: ما سال‌هاست برای این‌که زنان بتوانند وارد نیروی پلیس شوند، تلاش کرده‌ایم تا در نهایت با موافقت مقام معظم رهبری این امر محقق شد. در این مسئله کرامت زنان حفظ شده است؛ چراکه در شأن یک زن نیست که بخواهد در چهارراه به عنوان پلیس راهنمایی و رانندگی و یا در پست نگهبانی حاضر شود.

معتقدیم باید زنان پلیس باسواد و مقتدر در کلانتری‌ها حضور داشته باشند
وی در ادامه افزود: ما معتقدیم زنان پلیس باسواد و مقتدر باید در کلانتری‌ها حضور داشته باشند تا باعث آرامش زنان و خانواده‌هایی شوند که به هر دلیل به کلانتری مراجعه می کنند.

شهردار تهران با تأکید بر این‌که باید حضور زنان در جهت رشد جامعه باشد، اظهار داشت: ما در کلاس‌های دانشگاه در رشته‌هایی مانند معدن که کاملاً مردانه است، شاهد حضور تعداد بالایی از دانشجویان دختر هستیم و همچنین بسیاری از محیط‌های شهر ما مردانه شده و باید رویکرددها به‌گونه‌ای باشد که شهر در اختیار زنان نیز قرار بگیرد.

[ منبع این خبر سایت ماچو می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

شفاف سازی:
خبر فوق در سایت ماچو منتشر شده و صرفا در این سایت بازنشر شده است. چنانچه به خبر فوق اعتراض دارید برای حذف آن روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabarkhan0511@gmail.com در تماس باشید

تبلیغات
جدیدترین اخبار منتشر شده

X