ضمن تبریک فرا رسیدن سال نو خورشیدی به تمامی هموطنان عزیز، به اطلاع می رسانیم فعالیت این وب سایت با آغاز سال جدید متوقف خواهد شد. از همراهیتان در این مدت از سپاسگزاریم.

مکاتبات اروپایی‌ها با بانک‌های ایرانی آغاز شد

مکاتبات اروپایی‌ها با بانک‌های ایرانی آغاز شد

تسنیم/ معاون ارزی و بین الملل بانک ملی از انجام مکاتبات و ارتباط اولیه بانک‌های اروپایی با بانک‌های کشور پس از بیانیه سوئیس خبر داد و گفت: بانک مرکزی نرخ ارز را از سال قبل تا کنون به نحو مناسب مدیریت کرده است.

غلامرضا پناهی در خصوص مهلت قانونی برای رفع تحریم‌های بانکی، اظهار داشت: ما به عنوان بانک به محض اینکه تحریم ها رفع شود آماده ارایه خدمات بانکی هستیم.

وی گفت: با رفع تحریم ها زمینه امکان برقراری روابط کارگزاری با کارگزاری های خارج از کشور، امکان فعال شدن واحدهای بانکی در خارج از کشور، امکان نقل و انتقالات پولی و ارایه خدمات بانکی بین المللی برای واردات و صادارت کالا فراهم خواهد شد.

معاون ارزی بانک ملی تصریح کرد: از نظر بانکی به محض اینکه شرایط برقراری کارگزاری فراهم شود بانک ها می توانند در حوزه نقل و انتقالات ارزی و ارایه خدمات بانکی فعالیت خود را مجددا از سر گیرند.

وی در ارتباط با پیش بینی از گشایش های ارزی بعد از اجرای توافق هسته ای، با بیان اینکه میزان ارز وارداتی به کشور وابسته به حجم صادرات است، گفت: وجوه حاصل از صادرات کشور تابعی از میزان آن است و زمانی که تجارت کشور تسهیل شود صادرات غیرنفتی نیز به تبع آن رونق خواهد گرفت.

پناهی در پاسخ به پرسش دیگر تسنیم در خصوص اینکه به طور عام بعد از مذاکرات هسته ای تغییرات قیمتی شوک گونه در کشور ایجاد می شود اما بازار ارز در هفته گذشته و پس از بیانیه سوئیس برخلاف پیش بینی‌ها نزول قیمتی نداشت، اظهار داشت: قیمت ارز تابعی از متغیرهای واقعی اقتصاد و انتظارات بازار است و بانک مرکزی به عنوان یکی از عاملین اصلی بازار ارز را مدیریت می کند.

این مقام مسئول در بانک ملی افزود: نرخ ارز در بازار براساس عرضه و تقاضا و شرایط تعیین می شود و از سال گذشته نوسانات نرخ ارز به نحو مناسبی مدیریت و نرخ ارز از ثبات برخوردار شده است.

معاون ارزی و بین الملل بانک ملی همچنین از انجام مکاتبات و ارتباط اولیه بانک‌های اروپایی با بانک‌های کشور پس از بیانیه سوئیس خبر داد و گفت: قرار است یکی از بانک‌های اروپایی در هفته جاری مذاکرات اولیه‌ای را با برخی از بانک‌های کشور داشته باشد. در همین راستا قرار است مذاکراتی با بانک های سایر کشورها انجام شود.

[ منبع این خبر سایت ماچو می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

شفاف سازی:
خبر فوق در سایت ماچو منتشر شده و صرفا در این سایت بازنشر شده است. چنانچه به خبر فوق اعتراض دارید برای حذف آن روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabarkhan0511@gmail.com در تماس باشید

جدیدترین اخبار منتشر شده