ضمن تبریک فرا رسیدن سال نو خورشیدی به تمامی هموطنان عزیز، به اطلاع می رسانیم فعالیت این وب سایت با آغاز سال جدید متوقف خواهد شد. از همراهیتان در این مدت از سپاسگزاریم.

دکتر سلام با کمردرد چه کنیم؟

دکتر سلام/ با کمردرد چه کنیم؟

ایسنا/ یک متخصص فیزیکال تراپی با اشاره به اینکه ماساژ درمانی می‌تواند موجب کاهش درد بیماران مبتلا به کمر درد شود، اظهار کرد: اغلب کمردرد‌ها همراه با اسپاسم، کوتاهی‌های عضلانی یا لیگمان‌های ناحیه کمر هستند به همین دلیل گرما و استفاده از کیسه های آب گرم می تواند موجب کاهش درد شود.

دکتر سیامک بشردوست با اشاره به اینکه کیسه‌های آب سرد یا گرم برای درمان درد‌ها و بیماری‌های مختلف از جمله کمردرد استفاده می‌شود، گفت: در میان روش‌های مختلف گرمایی استفاده از کیسه آب گرم مناسب‌ترین روش است. بنابراین استفاده از این روش به علت عمق نفوذ بیشتر به ناحیه آسیب دیده بهتر از گرمای تشک برقی‌ یا سایر گرماهای خشک است.
وی با تاکید به اینکه اغلب کمردرد‌ها همراه با اسپاسم یا کوتاهی‌های عضلانی یا لیگمان‌های ناحیه هستند، تصریح کرد: گرما و استفاده از کیسه‌های آب گرم می‌تواند موجب بهبود بیماری فرد شود. در برخی‌ از موارد مانند تصادفات یا ضربه‌های فیزیکی به بدن برای کم کردن التهاب در ناحیه باید از روش‌های سرما درمانی مانند کیسه یخ استفاده کرد، اما به طور کلی موارد استفاده از سرما در دردهای ناحیه کمر کمتر از روش‌های گرمایی است.
این متخصص فیزیکال‌تراپی خاطرنشان کرد: تشخیص اینکه بیمار با توجه به شرایط بیماری برای کاهش درد یا التهاب از گرما یا سرما استفاده کند، بر عهده پزشک یا متخصص فیزیوتراپی است.
بشردوست با اشاره به اینکه استفاده از روش ماساژ درمانی نیز یکی از راه‌های درمان کمردرد است، بیان کرد: این روش به دو دسته تقسیم می‌شود که روش اول استفاده از ماساژ عمومی است که این روش می‌تواند تا حدودی موجب آرامش و کاهش درد بیماران شود.

این متخصص فیزیکال تراپی در پایان یادآور شد: ممکن است برخی از افراد به دلایل خاص‌ ناشی‌ از شرایط درد یا فتق دیسک بین مهره‌ای امکان استفاده از ماساژ عمومی را نداشته باشند، اما استفاده از نوع دوم ماساژ درمانی بسیار تخصصی است که با درنظر گرفتن نوع مشکل بیمار و عضلات درگیر بر روی ناحیه کمر یا نواحی مجاور استفاده می‌شود.

[ منبع این خبر سایت ماچو می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

شفاف سازی:
خبر فوق در سایت ماچو منتشر شده و صرفا در این سایت بازنشر شده است. چنانچه به خبر فوق اعتراض دارید برای حذف آن روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabarkhan0511@gmail.com در تماس باشید

جدیدترین اخبار منتشر شده