ضمن تبریک فرا رسیدن سال نو خورشیدی به تمامی هموطنان عزیز، به اطلاع می رسانیم فعالیت این وب سایت با آغاز سال جدید متوقف خواهد شد. از همراهیتان در این مدت از سپاسگزاریم.

مرکز آمار : تورم روستایی ۱۳.۷ درصد شد

مرکز آمار : تورم روستایی ۱۳.۷ درصد شد

تسنیم/ مرکز آمار ایران اعلام کرد: نرخ تورم مناطق روستایی کشور در اسفند ماه سال ۹۳ به ۱۳.۷درصد رسید که نسبت به ماه قبل از آن (۱۴.۲ درصد)کاهش یافته است.

طبق اعلام مرکز آمار ایران، شاخص کل (برمبنای 100=1390) در اسفند ماه سال گذشته عدد 216 را نشان می دهد که نسبت به ماه قبل 0.5 درصد افزایش داشته است.

افزایش شاخص کل نسبت به ماه مشابه سال قبل (تورم نقطه به نقطه) 13.5 درصد است که نسبت به همین اطلاع در ماه قبل(13.9 درصد) کاهش یافته است.

درصد تغییرات شاخص کل نرخ تورم روستایی در 12 ماه منتهی به اسفند ماه سال 93 نسبت به دوره مشابه سال قبل ( تورم سال 93) 13.7 درصد است که نسبت به تورم 12 ماهه منتهی به بهمن ماه سال گذشته (14.2) درصد کاهش یافته است.

در گزارش شاخص قیمت کالاها و خدمات مصرفی خانوارهای روستایی کشور در اسفند ماه سال 93 آمده است، شاخص گروه عمده «خوراکی ها، آشامیدنی ها و دخانیات» در این ماه به رقم 238 رسید که نسبت به ماه قبل 0.3 درصد افزایش نشان می دهد. شاخص گروه اصلی خوراکی ها در ماه مورد بررسی به عدد 234.9 رسید که نسبت به ماه قبل 0.3 درصد افزایش نشان می دهد.

شاخص گروه خوراکی ها نسبت به ماه مشابه سال قبل 9.5 درصد افزایش نشان می دهد و نرخ تورم 12 ماهه این گروه 9 درصد است.

شاخص گروه عمده خوراکی ها، آشامیدنی ها و دخانیات نسبت به ماه مشابه سال قبل 9.3 درصد افزایش نشان می دهد و درصد تغییرات این گروه در 12 ماه منتهی به اسفند ماه سال 93 نسبت به دوره مشابه سال قبل 8.9 درصد است که نسبت به تورم 12 ماهه منتهی به بهمن ماه سال گذشته (9.8) کاهش یافته است.

شاخص گروه عمده کالاهای غیرخوراکی و خدمات در اسفند ماه سال گذشته به رقم 201.3 رسید که 0.7 درصد نسبت به ماه قبل افزایش نشان می دهد. میزان افزایش شاخص گروه عمده کالاهای غیرخوراکی و خدمات نسبت به ماه مشابه سال قبل 17 درصد بوده است و نرخ تورم 12 ماهه منتهی به اسفند سال 93 نسبت به سال قبل این گروه 17.8 درصد است که نسبت تورم 12 ماهه منتهی به بهمن سال 93 (17.9) کاهش یافته است.

[ منبع این خبر سایت ماچو می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

شفاف سازی:
خبر فوق در سایت ماچو منتشر شده و صرفا در این سایت بازنشر شده است. چنانچه به خبر فوق اعتراض دارید برای حذف آن روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabarkhan0511@gmail.com در تماس باشید

تبلیغات
جدیدترین اخبار منتشر شده

X