ضمن تبریک فرا رسیدن سال نو خورشیدی به تمامی هموطنان عزیز، به اطلاع می رسانیم فعالیت این وب سایت با آغاز سال جدید متوقف خواهد شد. از همراهیتان در این مدت از سپاسگزاریم.

الحیات: آمریکا سعی می کند ایران ژاندارم منطقه شود

الحیات: آمریکا سعی می کند ایران ژاندارم منطقه شود

تیک/ روزنامه الحیات در مقاله ای به قلم جهاد خازن با اشاره به بحران یمن نوشت آمریکا سعی می کند ایران ژاندارم منطقه شود. این امر در قالب ائتلافی است که نو محافظه کاران هیچ وقت از احیای آن نا امید نشدند. حتی در بدترین روزهای روابط آمریکا و ایران و با وجود گروگانهای سفارت آمریکا در تهران به مدت 444 روز آنها از ائتلاف با ایران نا امید نشدند. در آن ایام (ایام گروگانگیری) که من در واشنگتن اقامت داشتم، می شنیدم که دولتهای آمریکا، دولتهای عربی را از سر ناچاری دوست دارند و از ایران نیز از سر ناچاری تنفر دارند.

در بخش دیگری از این مقاله آمده است جنگ کنونی بین عربستان سعودی و ایران یا بین یک کشور سنی و کشور شیعی نیست. این جنگ بین یک گروه عربی معروف به کشورهای عضو شورای همکاری خلیج فارس ، مصر ، اردن ، مغرب و سودان است که نظامیانی را به عربستان خواهد فرستاد. در مقابل همه اینها ایران و متحدانش یعنی نیروهای شیعه عراق و دیگران قرار دارند. توافق هسته ای با ایران شاید راهی برای همکاری جدید آمریکا و ایران بر ضد همه مصالح عربی باشد.

در پایان این مقاله آمده است به کشورهای عربی توانمند توصیه می کنم از تعامل با دولت آمریکا برحذر باشند زیرا هیچ عاقل عربی به آن اعتماد نمی کند. عملیات طوفان قاطعیت نیز باید ادامه یابد تا حوثیها شکست بخورند زیرا دست یابی به راه حل با آنها محال است. سپس می گویم پیروزی آسان نخواهد بود اما امکان پذیر است.

[ منبع این خبر سایت ماچو می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

شفاف سازی:
خبر فوق در سایت ماچو منتشر شده و صرفا در این سایت بازنشر شده است. چنانچه به خبر فوق اعتراض دارید برای حذف آن روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabarkhan0511@gmail.com در تماس باشید

جدیدترین اخبار منتشر شده