ضمن تبریک فرا رسیدن سال نو خورشیدی به تمامی هموطنان عزیز، به اطلاع می رسانیم فعالیت این وب سایت با آغاز سال جدید متوقف خواهد شد. از همراهیتان در این مدت از سپاسگزاریم.

ساخت ۲۴ هزار واحد مسکن شهری در سال ۹۴

ساخت ۲۴ هزار واحد مسکن شهری در سال ۹۴

مهر/ رئیس بنیاد مسکن از ساخت ۲۴ هزار واحد مسکن شهری در سال‌جاری خبر داد و گفت: تاکنون ۱۲ هزار و ۶۰۰ میلیارد تومان وام مسکن روستایی پرداخت شده است.

علیرضا تابش در سالروز افتتاح حساب ۱۰۰ امام و تاسیس بنیاد مسکن گفت: یکی از عمده فعالیت‌های ما فعالیت عمران روستایی است که ما در این بخش به تهیه و اجرای طرح هادی روستایی، صدور اسناد مالکیت اماکن روستایی، بهسازی با ارزش روستا و ساخت و ساز در شهرهای کوچک می پردازیم.

وی با انتقاد از اینکه بنیاد مسکن دخالتی در صدور پروانه ساختمانی ندارد، اظهارداشت: ما آمادگی این را اعلام می کنیم که بدون چشم داشتی به دریافت هزینه ها صدور پروانه ساختمانی را در روستاها و شهرهای کوچک انجام دهیم.

رئیس بنیاد مسکن با بیان اینکه بیش از ۷۰ درصد روستاها بافت با ارزش تاریخی دارند، گفت: در سال ۹۴ اجرای طرح هادی در تمام روستاهای بالای ۲۰ خانوار انجام می گیرد که در حال حاضر در ۸۴ درصد روستاها انجام شده است.

تابش افزود: در مجموع در تهیه طرح هادی از ۳۸ هزار و ۱۳۱ روستای بالای ۲۰ خانوار ۳۲ هزار و ۴۸ روستا دارای طرح هادی هستند.

وی با اشاره به اینکه برای ۴ هزار و ۸۷۹ روستا طرح هادی مورد بازنگری قرار گرفته است، تصریح کرد: در ۱۴ هزار روستا طرح هادی اجرا شده است و تا پایان سال بیش از ۱۶ تا ۱۷ هزار روستا طرح هادی در آن به اجرا می رسد.

رئیس بنیاد مسکن با اعلام اینکه اعتبارات تهیه و اجرای طرح هادی در سال ۹۴ افزایش پیدا می کند، بیان کرد: تاکنون بیش از یک میلیون و ۵۰۰ هزار واحد مسکونی در روستاها بهسازی و نوسازی شده و ۲۰۰ هزار واحد دیگر هم نیمه تمام است.

تابش اظهارداشت: یک میلیون و ۶۰۰ هزار واحد با بانک‌ها عقد قرارداد کردند و تاکنون ۱۲ هزار و ۶۰۰ میلیارد تومان وام مسکن روستایی داده شده است.

وی با بیان اینکه امسال ۲۰۰ هزار واحد جدید به تصویب رسیده است، اظهار کرد: رقم پیش بینی شده برای تسهیلات این واحدها ۳ هزار میلیارد تومان پیش بینی شده که سقف هر واحد ۱۵ میلیون تومان است.

رئیس بنیاد مسکن به تهیه طرح جامع مسکن روستایی اشاره کرد و افزود: تاکنون یک میلیون و ۴۰۰ هزار واحد مسکونی که در جریان حوادث طبیعی تخریب شده بودند، بهسازی و نوسازی شد.

تابش با بیان اینکه در سال ۹۲ و ۹۳ بیش از ۷۸ هزار واحد در حال بازسازی قرار گرفت، گفت: از این تعداد ۴۰ هزار واحد به اتمام رسیده است، ضمن آنکه برای این بخش ۹۰۰ میلیارد تومان تسهیلات بانکی و ۱۹۲ میلیارد تومان تسهیلات بلاعوض از دولت در اختیار داشتیم.

وی با اشاره به اینکه سالانه ۲۰ تا ۲۲ هزار واحد مسکن شهری در دست اجرا داریم، تصریح کرد: امسال ۱۵ تا ۲۰ هزار مسکن برای افراد محروم در دست ساخت خواهیم داشت، ضمن آنکه ۱۴ هزار واحد را هم در دست ساخت داریم و ۱۰ هزار واحد جدید هم به آن اضافه می شود که در نهایت ۲۴ هزار واحد در دستور ساخت قرار می گیرد که قرار است ۷ هزار واحد امسال خروجی داشته باشد.

رئیس بنیاد مسکن به مسکن مهر اشاره کرد و گفت: از ۳۴۷ هزار واحد مسکن مهر ۲۷۰ هزار واحد تحویل داده شده است و ۲۲۵ هزار واحد نیز دفترچه فروش اقساطی را دریافت کرده اند.

تابش تصریح کرد: در بخش خیرین مسکن ساز هم ۲۷ هزار واحد در دست اجرا داشتیم که تاکنون ۱۰ هزار واحد به اتمام رسیده و امیدواریم که ۱۰ هزار واحد دیگر هم به آن اضافه کنیم.

[ منبع این خبر سایت ماچو می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

شفاف سازی:
خبر فوق در سایت ماچو منتشر شده و صرفا در این سایت بازنشر شده است. چنانچه به خبر فوق اعتراض دارید برای حذف آن روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabarkhan0511@gmail.com در تماس باشید

جدیدترین اخبار منتشر شده