ضمن تبریک فرا رسیدن سال نو خورشیدی به تمامی هموطنان عزیز، به اطلاع می رسانیم فعالیت این وب سایت با آغاز سال جدید متوقف خواهد شد. از همراهیتان در این مدت از سپاسگزاریم.

18 نشریه علمی پژوهشی دانشگاه علامه بهترین امتیاز علمی را کسب کردند

18 نشریه علمی پژوهشی دانشگاه علامه بهترین امتیاز علمی را کسب کردند

ایسنا/ معاون پژوهشی دانشگاه علامه طباطبایی از امتیاز بالای نشریات علمی دانشگاه و اخذ مجوز و انتشار 9 نشریه علمی تخصصی جدید در این دانشگاه خبر داد.

شجاع احمدوندگفت: دانشگاه علامه طباطبایی ضمن انتشار منظم 30 عنوان نشریه، مجوز چهار نشریه علمی تخصصی با عناوین علوم ارتباطات، پژوهشهای بیمه‌ای، اقتصاد محیط زیست، اندیشه علامه و نشریه علمی- پژوهشی دولت پژوهی (با همکاری انجمن علوم سیاسی ایران) را از سوی وزارت علوم و ارشاد دریافت کرده است که شماره‌های اول چهار نشریه فناوری آموزش و یادگیری، علم اطلاعات و دانش شناسی، پژوهش های رهبری و مدیریت آموزشی، برنامه ریزی توسعه شهری و منطقه ای منتشر شده و شماره اول نشریه دولت پژوهی نیز در بهار سال 94 منتشر خواهد شد.

معاون پژوهشی دانشگاه علامه طباطبائی با اشاره به شرایط دشوار اخذ و حفظ امتیاز علمی پژوهشی گفت: این دانشگاه تاکنون توانسته برای 24 مورد از نشریات دانشگاه امتیاز علمی پژوهشی کسب کند که در جدیدترین ارزیابی کمیسیون نشریات علمی کشور 18 مورد از این نشریات موفق به اخذ امتیاز A شده‌اند.

احمدوند با بیان اینکه اکنون یک نشریه علمی پژوهشی به زبان انگلیسی و نیز نشریه دیگری به زبان عربی منتشر می‌شود، تصریح کرد: با توجه به ظرفیت‌های علمی دانشگاه علامه طباطبائی و دارا بودن توان علمی در انجام پژوهش های کشوری و بین المللی، هدف این دانشگاه توسعه نشریات علمی به زبانهای مختلف به منظور طرح اندیشه های بومی واسلامی و نیز ایندکس آنها در نمایه‌های معتبر بین المللی است.

وی عنوان کرد: با راه اندازی سامانه سه زبانه (فارسی، انگلیسی و عربی) نشریات علمی دانشگاه و امکان دریافت، ارزیابی و انتشار مقالات از سراسر کشور و جهان، اظهار امیدواری کرد این دانشگاه به یک مرکز بین‌المللی بسط و گسترش اندیشه‌های بومی و ایرانی - اسلامی در حوزه بزرگ علوم انسانی و اجتماعی تبدیل شود.

[ منبع این خبر سایت ماچو می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

شفاف سازی:
خبر فوق در سایت ماچو منتشر شده و صرفا در این سایت بازنشر شده است. چنانچه به خبر فوق اعتراض دارید برای حذف آن روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabarkhan0511@gmail.com در تماس باشید

جدیدترین اخبار منتشر شده