ضمن تبریک فرا رسیدن سال نو خورشیدی به تمامی هموطنان عزیز، به اطلاع می رسانیم فعالیت این وب سایت با آغاز سال جدید متوقف خواهد شد. از همراهیتان در این مدت از سپاسگزاریم.

کینه رجوی از صیاد شیرازی پس از شکست در عملیات مرصاد بود

کینه رجوی از صیاد شیرازی پس از شکست در عملیات مرصاد بود

فرجام نیوز/ متن پیش رو در فرجام نیوز منتشر شده و انتشار آن به معنی تایید تمام یا بخشی از آن نیست.

رجوی به دلیل تشریح عملیات مرصاد توسط شهید صیاد در تلویزیون کینه شدیدی از وی گرفته بود و سه نفر را مأمور ترور ایشان کرد.
سردار سیف،معاون عملیات سازمان بسیج درخصوص فعالیت های کاری شهید صیاد شیرازی گفت: شهید صیاد شیرازی پیش از پیروزی انقلاب اسلامی در بخش‌های مختلف ارتش به ویژه در غرب کشور مشغول خدمت شد و در سازماندهی و فعالیت نیروهای انقلابی در ارتش بسیار تلاش کرد.

وی با اشاره به نقش شهید صیاد شیرازی، دکتر چمران و سرتیپ فلاحی– فرمانده وقت نزاجا– در آزادسازی منطقه کردستان از دست اشرار در سال 1358 افزود: پس از اخبار ناگوار کردستان و سقوط پادگان مهاباد (خصوصاً شهادت 23 نفر از برادران پاسدار) که در پانزدهم مهر ماه در حوالی سردشت توسط ضد انقلاب صورت گرفته بود، این شهید به بانه عزیمت کرد تا محوریت مبارزه با اشرار را در دست گیرد.

معاون عملیات سازمان بسیج با بیان اینکه در زمستان 1358، قرارگاه عملیاتی ارتش در کرمانشاه با فرماندهی شهید صیاد شیرازی تشکیل شد، خاطر نشان کرد: لشگر 81 زرهی کرمانشاه، لشگر 16 زرهی قزوین، لشگر 28 کردستان و تیپ 23 نیروی مخصوص و حضور موثر جمعی از نخبگان سپاه، هسته اصلی این قرارگاه را به وجود آوردند که اولین عملیات پس از تشکیل آن، آزادسازی مریوان و پاکسازی کلیه محورهای مواصلاتی به آن بود.

وی با اشاره به سقوط هواپیمای جمعی از فرماندهان عالی رتبه نظامی از جمله شهید فلاحی جانشین ستاد مشترک ارتش، شهید فکوری فرمانده نیروی هوایی، شهید نامجو وزیر دفاع، شهید کلاهدوز قائم مقام عملیاتی سپاه پاسداران و شهید محمد جهان آرا فرمانده سپاه خرمشهر در بازگشت از منطقه عملیاتی خوزستان گفت: پس از این حادثه تغییراتی در کادر بالای ارتش به وجود آمد و شهید علی صیاد شیرازی به فرماندهی نیروی زمینی منصوب شد.

سردار سیف درخصوص نحوه حضور شهید صیاد شیرازی در شورای عالی دفاع اضافه کرد: صیاد شیرازی پس از حدود 5 سال انجام وظیفه در مسئولیت فرماندهی نزاجا که حضورش در راس نیروی زمینی ارتش سبب ایجاد هماهنگی، همکاری، تعامل و هم افزایی بسیار خوبی بین سپاه و ارتش شد، در سال 1365 با پیشنهاد آیت الله العظمی خامنه‌ای - ریاست جمهوری وقت- و تصویب حضرت امام خمینی(ره) به سمت نمایندگی حضرت امام(ره) در شورای عالی دفاع منصوب گردید.

وی تصریح کرد: اگرچه تا پایان جنگ تحمیلی، تنها موضوع جنگ و حضور مستمر و مفید در جبهه در اندیشه شهید صیاد شیرازی بود، یکی دیگر از عمده فعالیت شاخص نظامی او در پایان جنگ، درگیری با ضد انقلاب در عملیات «مرصاد» شکل گرفت.

سردار سیف با اشاره به سابقه شناخت شهید صیاد از منافقین خاطر نشان کرد: شهید صیاد، ضد انقلاب را از کردستان می‌شناخت، ضد انقلاب نیز شناخت خوبی از ایشان داشت. وی یکی از افرادی بود که قبل از آغاز جنگ تحمیلی نقش موثری در جلوگیری از تجزیه کردستان داشت و در نهایت علت اصلی شهادت او همان ضربات مهلکی بود که بر پیکره ضد انقلاب به خصوص منافقین وارد آورده بود.

وی درخصوص نحوه شکل گیری عملیات مرصاد تصریح کرد: پس از قطعنامه 598 سازمان ملل، عراق با منافقین مسلح همراه شده و در تاریخ 5/3/1367 از طریق سر پل ذهاب به طرف شهر «کرند» حرکت نمود. سرتیپ صیاد شیرازی سریعاً خود را به کرمانشاه رساند و با فعال نمودن هوا نیروز و سازما‌ندهی نیروهای ارتش به کمک فرماندهان سپاه به مقابله با منافقین برخاست و در عملیات مرصاد نقش فوق‌العاده‌ای در پیروزی نهایی ایفا نمود.

معاون عملیات سازمان بسیج با بیان اینکه پس از جنگ تحمیلی شهید صیاد ضمن تدریس در دانشگاه افسری و مشورت با محققین حوزه و دانشگاه سعی در بررسی تطبیقی جنگ تحمیلی و جنگ‌های صدر اسلام داشت و به طور جدی در این رابطه به تحقیق پرداخت و در عین حال خواستار ثبت تاریخ انقلاب و جنگ تحمیلی بود.

وی درخصوص تغییر سمت شهید صیاد شیرازی افزود: سرتیپ صیاد شیرازی در سال 1368به درخواست رئیس ستاد فرماندهی کل نیروهای مسلح و موافقت مقام معظم رهبری به «معاونت بازرسی کل نیروهای مسلح» انتخاب شد و در شهریور ماه سال 1372 با حکم فرمانده معظم کل قوا به سمت «جانشینی رئیس ستاد کل نیروهای مسلح» منصوب شد و در 16 فروردین 1378 همزمان با عید غدیر خم به دست مقام معظم رهبری به درجه سرلشگری نایل آمد.

سردار سیف مهم ترین هدف منافقین از ترور شهید صیاد شیرازی را ناامن نشان دادن جمهوری اسلامی ایران، ایجاد فضای رعب و وحشت در میان مردم انقلابی ایران اسلامی و انتقام از فرماندهی که در بزرگترین شکست تاریخی منافقین یعنی عملیات مرصاد نقش موثری داشت، دانست و خاطر نشان کرد: پس از پیروزی غرور آفرین عملیات مرصاد و ارائه گزارش عملیات توسط شهید علی صیاد شیرازی به امام خمینی(ره) و مردم شریف ایران اسلامی، کینه برآمده از این شکست مفتضحانه، حنجره کفر را به درد آورده و نقشه خصمانه دیگری را برای فرزندان خلف و صالح کشور اسلامی ایران طرح ریزی کردند.

سردار سیف در پایان با اشاره به صحبت های یکی از اعضای جدا شده از گروهک تروریستی منافقین که به ارائه اطلاعاتی در مورد ترور سپهبد شهید علی صیاد شیرازی پرداخته بود، گفت: مسعود رجوی به دلیل تشریح عملیات مرصاد توسط شهید صیاد در تلویزیون کینه شدیدی از وی گرفته بود و سه نفر را مأمور ترور ایشان کرد.

[ منبع این خبر سایت ماچو می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

شفاف سازی:
خبر فوق در سایت ماچو منتشر شده و صرفا در این سایت بازنشر شده است. چنانچه به خبر فوق اعتراض دارید برای حذف آن روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabarkhan0511@gmail.com در تماس باشید

جدیدترین اخبار منتشر شده