ضمن تبریک فرا رسیدن سال نو خورشیدی به تمامی هموطنان عزیز، به اطلاع می رسانیم فعالیت این وب سایت با آغاز سال جدید متوقف خواهد شد. از همراهیتان در این مدت از سپاسگزاریم.

جمعیت گردشگر مسلمان تا سال 2020 از مرز 150 میلیون نفر می گذرد

جمعیت گردشگر مسلمان تا سال 2020 از مرز 150 میلیون نفر می گذرد

خبرگزاری میراث فرهنگی/ بازار گردشگری مسلمانان تا سال 2020 به بیش از 150 میلیون نفر برسد که از نظر مالی برابر با 200 میلیارد دلار در سال خواهد بود.

خبرگزاری میراث فرهنگی ـ بین‌الملل ـ طبق بررسی‌های انجام شده از سوی موسسه" تامسون رویترز "و "دینار استاندارد"گردشگران مسلمان جمعیت درحال رشدی هستند که به صورت بخشی شناور برای اقتصاد گردشگری جهان در سال 2014 بیش از 145 میلیارد دلار درآمد تولید کرده‌اند.

همچنین طبق همین بررسی‌ها حدود 108 میلیون گردشگر مسلمان سالانه در جهان سفر می‌کنند که برابر با 10 درصد از کل اقتصاد سفر جهان را شامل می‌شود.

علاوه براین برآورد شده است که بازار گردشگری مسلمانان تا سال 2020 به بیش از 150 میلیون نفر برسد که از نظر مالی برابر با 200 میلیارد دلار در سال خواهد بود.

همچنین برآورد شده است که مسلمانان 11 درصد از کل بخش سفر وگردشگری جهان را تا سال مورد نظر – 2020 – تشکیل خواهند داد.

چنین رشد هنگفتی در تعداد گردشگران مسلمان انتظار می‌رود که سبب افزایش آثارجانبی بر صنعت گردشگری، همانند افزایش وتوسعه صنعت گردشگری ونیز صنایع غذایی حلال ، رستوران‌ها ومواد خوراکی حلال و نیز هتل‌ها و اقامتگاه‌ها و حتی تفریح‌گاه‌های حلال شود که ویژه مسلمانانی است که مقید به خدمات و کالای حلال هستند.

طبق بررسی‌های انجام شده از سوی موسسه"تامسون رویترز" و موسسه" دیناراستاندارد" صنعت جهانی غذای حلال و نیز بازار نوشیدنی های حلال نیز درسال 2013 بیش از 1.1تریلیون دلار درآمد تولید کرده است.

پیش بینی شده است که ارزش مالی این صنعت درسطح جهانی تا سال 2018 به بیش از 1.6 تریلیون دلار برسد.

"فاضل بهاردین" مدیرعامل شرکت رتبه بندی وسفر حلال "هلال" می‌گوید:«این بررسی‌ها به همه سرمایه گذاران وفعالان مالی دراین بخش کمک می‌کند که چشم اندازی مفیدی نسبت به چگونگی و شرایط کار در بخش گردشگری حلال بدست آورند و مسیر ودرک بهتری از نحوه رشد و توسعه صنعت حلال در سطح جهانی داشته باشند.

[ منبع این خبر سایت ماچو می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

شفاف سازی:
خبر فوق در سایت ماچو منتشر شده و صرفا در این سایت بازنشر شده است. چنانچه به خبر فوق اعتراض دارید برای حذف آن روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabarkhan0511@gmail.com در تماس باشید

جدیدترین اخبار منتشر شده