دکتر سلام کفش‌های نامناسب عامل اصلی التهاب تاندون آشیل است

دکتر سلام/ کفش‌های نامناسب عامل اصلی التهاب تاندون آشیل است

باشگاه خبرنگاران/ مهدی لطفی نیا استادیار دانشگاه علوم پزشکی تهران گفت: عوامل مختلفی می‌توانند موجب آسیب و التهاب تاندون آشیل شوند که این عوامل در یک تقسیم بندی کلی به دو دسته عوامل خارجی و عوامل داخلی تقسیم بندی می‌شوند.
وی افزود: عوامل داخلی که به طور عمده شامل افزایش سن، وضعیت تاندون‌ها و وضعیت کف پا و به ویژه کف پای صاف است و در مقابل عوامل خارجی شامل عواملی هستند که در اختیار خود انسان بوده و می‌توان آن‌ها را کنترل کرد.
لطفی نیا با بیان اینکه انجام نادرست حرکات ورزشی در بروز آسیب و التهاب تاندون آشیل بسیار نقش دارد، تاکید کرد: پوشیدن کفش‌های نامناسب یکی از عوامل اصلی بروز التهاب تاندون آشیل بوده که این موضوع در افراد ورزشکار و خانم‌ها، نمود بیشتری دارد.
وی گفت: کفش‌های پاشنه بلند در بروز التهاب تاندون آشیل که یکی از بزرگترین تاندون‌های عضلانی در بدن است، نقش پر رنگی دارد و زنان به دلیل اینکه این نوع کفش‌ها را زیاد می پوشند، بیشتر در معرض التهاب تاندون آشیل هستند.

[ منبع این خبر سایت ماچو می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

برای نمایش تمام اخبار مرتبط با عنوان «دکتر سلام کفش‌های نامناسب عامل اصلی التهاب تاندون آشیل است » اینجا کلیک کنید. شفاف سازی:
خبر فوق در سایت ماچو منتشر شده و صرفا در این سایت بازنشر شده است. چنانچه به خبر فوق اعتراض دارید برای حذف آن روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabargroup.info@gmail.com در تماس باشید

تبلیغات

جدیدترین اخبار منتشر شده

تبلیغات
X