ضمن تبریک فرا رسیدن سال نو خورشیدی به تمامی هموطنان عزیز، به اطلاع می رسانیم فعالیت این وب سایت با آغاز سال جدید متوقف خواهد شد. از همراهیتان در این مدت از سپاسگزاریم.

آغاز گفتگوهای ایران و اتحادیه اقتصادی اوراسیا

آغاز گفتگوهای ایران و اتحادیه اقتصادی اوراسیا

مهر/ سفیر جمهوری اسلامی ایران در فدراسیون روسیه با ویکتور خریستنکو رئیس کمیسیون اقتصادی اتحادیه اوراسیا ملاقات و راههای توسعه و گسترش همکاری ایران با این اتحادیه را بررسی کردند.

مهدی سنایی، سفیر جمهوری اسلامی ایران در فدراسیون روسیه با ویکتور خریستنکو رئیس کمیسیون اقتصادی اتحادیه اوراسیا ملاقات و راههای توسعه و گسترش همکاری ایران با این اتحادیه را بررسی کردند. در این ملاقات طرفین تاکید بر استفاده از ظرفیت ها در جهت توسعه روابط بین کشورهای عضو اتحادیه کردند.

خریستنکو در این ملاقات با اشاره به فعالیت های اتحادیه به عنوان یک سازمان فراملی که از ژانویه سال 2015 آغاز به کار کرده است اظهار تمایل کرد: ایران عضو اتحادیه شود و به صورت فعال و کارآمد با این اتحادیه همکاری کند.

سنایی نیز با اشاره به روابط خوب و رو به گسترش ایران با روسیه و کشورهای عضو اتحادیه اقتصادی اوراسیا، ابراز امیدواری کرد در ابتدا موافقتنامه تعرفه های ترجیحی بین ایران و اتحادیه به امضاء رسیده تا همکاری تجاری و اقتصادی فیمابین گسترش یافته و سپس عضویت ایران در این اتحادیه بررسی شود.

در این ملاقات مقرر شد از ماه آینده گروه های کارشناسی طرفین از جانب اتحادیه اقتصادی اوراسیا و وزرات صنعت و تجارت جمهوری اسلامی ایران نشست های خود را برای بررسی این موضوع آغاز کنند.

[ منبع این خبر سایت ماچو می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

شفاف سازی:
خبر فوق در سایت ماچو منتشر شده و صرفا در این سایت بازنشر شده است. چنانچه به خبر فوق اعتراض دارید برای حذف آن روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabarkhan0511@gmail.com در تماس باشید

جدیدترین اخبار منتشر شده