ضمن تبریک فرا رسیدن سال نو خورشیدی به تمامی هموطنان عزیز، به اطلاع می رسانیم فعالیت این وب سایت با آغاز سال جدید متوقف خواهد شد. از همراهیتان در این مدت از سپاسگزاریم.

درخواست مجدد دانشجویان از وزارت کشور برای صدور مجوز برگزاری تجمع اعتراضی مقابل سفارت عربستان

درخواست مجدد دانشجویان از وزارت کشور برای صدور مجوز برگزاری تجمع اعتراضی مقابل سفارت عربستان

فارس/ بسیج دانشجویی دانشگاه تهران و امام صادق(ع) با صدور نامه‌ای به وزارت کشور مجددا از این وزارتخانه خواست با تجمع اعتراضی دانشجویان مقابل سفارت عربستان در تاریخ 24 فروردین موافقت کند.

متن این نامه بدین شرح است:

« وزارت محترم کشور جمهوری اسلامی ایران
سلام علیکم
همانگونه که مستحضرید بسیج دانشجویی دانشگاه تهران قصد داشت تا در تاریخ 18 فروردین سال جاری تجمعی از دانشجویان و مردم را به جهت محکومیت جنایت دولت سفاک سعودی در برابر سفارت آن کشور برگزار کند.

متاسفانه محافظه کاری دستگاه‌های اجرایی به جهت آنکه مبادا خدایی نکرده مسئولین سعودی حج برای هموطنان ما مشکلی بوجود آورند سبب شد تا مجوز این برنامه توسط وزارت‌خارجه که گویا این روزها کل سپهر سیاست خارجی را در تعامل با آمریکا می‌داند لغو شود.

اینکه یکی از دلایل تأسیس وزارت‌خارجه در کشورهای گوناگون حفاظت از اتباعشان در سایر کشورها است و وزارت خارجه ما متاسفانه تا آن حد منفعل است که از ترس آنکه سعودی‌ها به خود جرأت بدهند تا مزاحمتی ایجاد کنند مجوز برنامه‌ای را لغو می‌کند موضوعی نیست که در اینجا بتوان به آن پرداخت.

منتها برفرض متقن بودن چنین دلیلی باید خاطر نشان کرد که در تاریخ 27 اسفند ماه سال 1393 موضوعی رخ داده -و متاسفانه باز هم به جهت محافظه کاری وزارت‌خارجه تا روز 18 فروردین علنی نشد- که بهانه های واهی را از دست وزارت خارجه برای لغو مجوز خواهد گرفت.

تعرض به دو جوان ایرانی در فرودگاه جده نشان داد که این سعودی ها هستند که اتفاقا سیاست خارجه‌ای وقیحانه را در پیش گرفته‌اند و وزارت خارجه ما متاسفانه گویا مصمم است تا به هر شکل و عنوانی با کوتاه آمدن در برابر آنها عزت مسلمین و کرامت ایرانی را لگدمال کند.

وقایع اتفاق افتاده در چند روز اخیر ما را مصمم ساخت تا بار دیگر با برگزاری تجمعی از دانشجویان و ملت انقلابی در برابر سفارت سعودی لااقل ابراز انزجار شدید خود را از سیاست‌های منطقه ای این رژیم سفاک و هم چنین تعرض به دو نوجوان ایرانی اعلام داریم.

لذا بسیج دانشجویی دانشگاه تهران با همراهی بسیج دانشجویی دانشگاه امام صادق(ع) مجددا از وزارت کشور درخواست دارد تا با صدور مجوزی در تاریخ دوشنبه 24 فروردین ساعت 17 عزت از دست رفته ملت ایران را که متاسفانه تا به حال در راستای بازپس گیری آن فقط به مصاحبه‌ها اکتفا شده را دوباره احیا کند. همچنین در جهت آرمان اصلی امام عزیز که همانا دفاع از مستضعفین و مظلومان است در ام القرای جهان اسلام عکس العملی مناسب انجام گیرد».

[ منبع این خبر سایت ماچو می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

شفاف سازی:
خبر فوق در سایت ماچو منتشر شده و صرفا در این سایت بازنشر شده است. چنانچه به خبر فوق اعتراض دارید برای حذف آن روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabarkhan0511@gmail.com در تماس باشید

جدیدترین اخبار منتشر شده