ضمن تبریک فرا رسیدن سال نو خورشیدی به تمامی هموطنان عزیز، به اطلاع می رسانیم فعالیت این وب سایت با آغاز سال جدید متوقف خواهد شد. از همراهیتان در این مدت از سپاسگزاریم.

فعال سیاسی اصلاح‌طلب: لازمه مبارزه با فساد حرکت در چارچوب قانون است

فعال سیاسی اصلاح‌طلب: لازمه مبارزه با فساد حرکت در چارچوب قانون است

ایلنا/ یک فعال سیاسی اصلاح‌طلب گفت: در گذشته کسانی بوده‌اند بدون آنکه در چارچوب قانون و رعایت قانون حرکت کنند٬ شعارهای عدالت ومبارزه با فساد را سر دادند.

محمد کیانوش راد درباره شعار دولت پیرامون مبارزه با فساد گفت: قبل از هر چیزی بدانیم هر دولتی که شعار مبارزه با فساد را سر می‌دهد در اولین اقدام خود باید سعی کند در چارچوب قانون عمل وحرکت کند.

وی ادامه داد: در گذشته نیز کسانی بوده‌اند که شعارهای عدالت و مبارزه با فساد را سر دادند٬ بدون آنکه در چارچوب قانون و رعایت قانون حرکت کنند. متاسفانه با همه ادعا‌های خود سعی کرده‌اند قانون را دور بزنند که این عمل بیشتر بستری برای فساد ایجاد کرده است.

وی افزود: اجرای عدالت در صورتی میسر است و به مانعی برای جلوگیری از فساد منتهی می‌شود که همه عمل به قانون را سرلوحه کار خودشان قرار دهند.

این فعال سیاسی اصلاح طلب بیان کرد: امروز نیز اگر دولت می‌خواهد راهکار عملی را برای مبارزه با فساد داشته باشد٬ باید سعی کند الزام به قانون را در همه نهادهای دولتی و مسئولان ایجاد کند و شفافیتی را به خصوص در عرصه‌های اقتصادی نشان دهند٬ در این صورت است که می‌توان امیدوار بود حرکت جدی در عرصه مبارزه با فساد صورت گرفته است.

کیانوش‌راد به بحث رسانه‌ها ونقش آنها در مبارزه با فساد اشاره کرد و گفت: رسانه‌ها باید ناظران اصلی کشور باشند و دولت نیز باید سعی کند نسبت به مسائل اقتصادی پاسخگو باشد. ما امروز بیش از عرصه سیاسی به پاسخگویی در عرصه اقتصادی نیازمندیم.

این عضو انجمن اسلامی مدرسین دانشگاه‌ها بیان کرد: ما مشاهده می‌کنیم چگونه بحث‌هایی تحت عنوان پول‌های کثیف جریان و فضای سیاسی کشور را مختل و در دست می‌گیرد و نقش اساسی را در جهت‌گیری آن دارد٬ بنابراین لازم است دولت اقدام اساسی را در سال جدید در راستای شفافیت اقتصادی ا یجاد کند.

[ منبع این خبر سایت ماچو می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

شفاف سازی:
خبر فوق در سایت ماچو منتشر شده و صرفا در این سایت بازنشر شده است. چنانچه به خبر فوق اعتراض دارید برای حذف آن روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabarkhan0511@gmail.com در تماس باشید

جدیدترین اخبار منتشر شده