کمالوندی: ساخت نیروگاه‌های کوچک هسته ای در جنوب کشور هیاتی از روس اتم به تهران می آید

کمالوندی: ساخت نیروگاه‌های کوچک هسته ای در جنوب کشور/ هیاتی از روس اتم به تهران می آید

ایرنا/ معاون سازمان انرژی اتمی گفت: این سازمان قصد دارد در جنوب کشور نیروگاه های کوچک «آب شیرین کن» بسازد. ساخت این نیروگاه ها در دستور کار است و طی سال های آینده محقق خواهد شد.

بهروز کمالوندی افزود: باید به آینده فکر کنیم و برنامه ریزی خوبی داشته باشیم تا بتوانیم طی 10 تا 15 سال، هم تولید کننده سوخت باشیم و هم در بحث نیروگاهی به خصوص در بحث نیروگاه های کوچک گام برداریم.

وی ادامه داد: ما هنوز در مورد نیروگاه های بزرگ کار داریم اما در نیروگاه های کوچک کار را شروع کردیم و آن را جلو می بریم.

سخنگوی سازمان انرژی اتمی با بیان اینکه مسایل سوخت نیروگاه های بزرگ به صورت جدی دنبال می شود، گفت: در حال حاضر دنیا به سمت ساخت نیروگاه های کوچک حرکت می کند چرا که این نیروگاه ها می تواند موارد استفاده مختلفی داشته باشد.

کمالوندی اظهارداشت: البته نیروگاه های بزرگ استفاده خودش را دارد اما دو یا سه نیروگاه کوچک می تواند کنار هم قرار بگیرد و یک نیروگاه متوسط شود و یا در جایی که نیاز کمتر است نیروگاه کوچک مورد استفاده قرار بگیرد.

وی با اشاره به قرارداد جمهوری اسلامی ایران و روسیه برای ساخت دو واحد نیروگاه اتمی در بوشهر افزود: همکاری ما با شرکت روس اتم خوب پیش می رود و هیاتی از روس اتم، اول اردیبهشت به تهران می آیند.

معاون سازمان انرژی اتمی گفت: در سفر هیات روس اتم به تهران مذاکرات برای همکاری های مشترک در بحث ساخت دو نیروگاه اتمی و تولید سوخت ادامه خواهد داشت.کمالوندی تاکید کرد: بطور قطع در طول امسال کلنگ زنی ساخت دو نیروگاه اتمی در بوشهر را شاهد خواهیم بود.

[ منبع این خبر سایت ماچو می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

برای نمایش تمام اخبار مرتبط با عنوان «کمالوندی: ساخت نیروگاه‌های کوچک هسته ای در جنوب کشور هیاتی از روس اتم به تهران می آید» اینجا کلیک کنید. شفاف سازی:
خبر فوق در سایت ماچو منتشر شده و صرفا در این سایت بازنشر شده است. چنانچه به خبر فوق اعتراض دارید برای حذف آن روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabargroup.info@gmail.com در تماس باشید

تبلیغات

جدیدترین اخبار منتشر شده

تبلیغات
X