ضمن تبریک فرا رسیدن سال نو خورشیدی به تمامی هموطنان عزیز، به اطلاع می رسانیم فعالیت این وب سایت با آغاز سال جدید متوقف خواهد شد. از همراهیتان در این مدت از سپاسگزاریم.

کمالوندی: ساخت نیروگاه‌های کوچک هسته ای در جنوب کشور هیاتی از روس اتم به تهران می آید

کمالوندی: ساخت نیروگاه‌های کوچک هسته ای در جنوب کشور/ هیاتی از روس اتم به تهران می آید

ایرنا/ معاون سازمان انرژی اتمی گفت: این سازمان قصد دارد در جنوب کشور نیروگاه های کوچک «آب شیرین کن» بسازد. ساخت این نیروگاه ها در دستور کار است و طی سال های آینده محقق خواهد شد.

بهروز کمالوندی افزود: باید به آینده فکر کنیم و برنامه ریزی خوبی داشته باشیم تا بتوانیم طی 10 تا 15 سال، هم تولید کننده سوخت باشیم و هم در بحث نیروگاهی به خصوص در بحث نیروگاه های کوچک گام برداریم.

وی ادامه داد: ما هنوز در مورد نیروگاه های بزرگ کار داریم اما در نیروگاه های کوچک کار را شروع کردیم و آن را جلو می بریم.

سخنگوی سازمان انرژی اتمی با بیان اینکه مسایل سوخت نیروگاه های بزرگ به صورت جدی دنبال می شود، گفت: در حال حاضر دنیا به سمت ساخت نیروگاه های کوچک حرکت می کند چرا که این نیروگاه ها می تواند موارد استفاده مختلفی داشته باشد.

کمالوندی اظهارداشت: البته نیروگاه های بزرگ استفاده خودش را دارد اما دو یا سه نیروگاه کوچک می تواند کنار هم قرار بگیرد و یک نیروگاه متوسط شود و یا در جایی که نیاز کمتر است نیروگاه کوچک مورد استفاده قرار بگیرد.

وی با اشاره به قرارداد جمهوری اسلامی ایران و روسیه برای ساخت دو واحد نیروگاه اتمی در بوشهر افزود: همکاری ما با شرکت روس اتم خوب پیش می رود و هیاتی از روس اتم، اول اردیبهشت به تهران می آیند.

معاون سازمان انرژی اتمی گفت: در سفر هیات روس اتم به تهران مذاکرات برای همکاری های مشترک در بحث ساخت دو نیروگاه اتمی و تولید سوخت ادامه خواهد داشت.کمالوندی تاکید کرد: بطور قطع در طول امسال کلنگ زنی ساخت دو نیروگاه اتمی در بوشهر را شاهد خواهیم بود.

[ منبع این خبر سایت ماچو می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

شفاف سازی:
خبر فوق در سایت ماچو منتشر شده و صرفا در این سایت بازنشر شده است. چنانچه به خبر فوق اعتراض دارید برای حذف آن روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabarkhan0511@gmail.com در تماس باشید

جدیدترین اخبار منتشر شده