ضمن تبریک فرا رسیدن سال نو خورشیدی به تمامی هموطنان عزیز، به اطلاع می رسانیم فعالیت این وب سایت با آغاز سال جدید متوقف خواهد شد. از همراهیتان در این مدت از سپاسگزاریم.

انتقاد معاون میراث فرهنگی به قطع مستمری هنرمندان صنایع دستی توسط وزارت ارشاد

انتقاد معاون میراث فرهنگی به قطع مستمری هنرمندان صنایع دستی توسط وزارت ارشاد

تسنیم/ معاون صنایع دستی کشور گفت: قطع مستمری هنرمندان صنایع دستی اشتباه محاسباتی این وزارت ارشاد است که باید به زودی حل شود.

بهمن نامور مطلق در پاسخ به سوالی در خصوص اقدام وزارت ارشاد مبنی بر قطع مستمری هنرمندان صنایع دستی طی طرح تکریم از مستمری‌بگیران هنرمند، با بیان اینکه از رئیس سازمان میراث فرهنگی خواستیم که به وزیر ارشاد نامه‌ای بفرستند اظهار داشت: اشتباهی در وزارت ارشاد صورت گرفته است و آن این است که آن مبلغ و اعتباری که دولت و نظام در احتیار وزارت ارشاد گذاشته است به خاطر این است که این وزارت‌خانه را به عنوان نماینده نظام در نظر گرفته است و آن مبلغ باید در همه بخش‌های مرتبط با هنر، چه هنرهای سنتی و چه هنرهای مدرن و چه صنایع دستی هزینه شود.

وی اضافه کرد: این دوستان چون دیدند اعتبارشان کم آمده است به ما نامه‌ای نوشتند که ما نمی‌توانیم اعتبار دستگاه‌های دیگر از جمله معاونت صنایع دستی را بدهیم، لذا دستگاه‌ها یدیگر باید خودشان راساً اقدام کنند و ما فقط به افراد داخلی خود این مستمری را می‌پردازیم.

معاون صنایع دستی کشور با بیان اینکه این یک اشتباه محاسباتی در وزارت ارشاد است ادامه داد: آنها باید متوجه شوند که اگر سازمانی فعالیت‌هایی دارد برخی از آنها به عنوان فعالیت‌های خاص سامانی است و بخشی هم فعالیت‌های سازمان به عنوان نماینده نظام است و این دو مورد را نتوانستند در وزارت ارشاد از هم تفکیک کنند و احساس بر این بوده است که این اعتبار مخصوص کسانی است که با وزارت ارشاد ارتباط دارند وگرنه اگر این طور بود از روز اول باید این اعتبار در اختیار بخش‌های دیگر هم قرار می‌گرفت.

نامورمطلق خاطرنشان کرد: اگر اعتبارشان کم آمده است دو راه حل وجود دارد، اولین و بهترین کار این است که وزارت ارشاد درخواست افزایش اعتبار دهد و جوابگوی نیاز هنرمندان در همه بخش‌ها باشند همانطور که قبلاً بودند، و راه حل دوم این است که اگر اعتبار کم است باید به صورت عادلانه در میان همه هنرمندان توزیع شود تا زمانی که راه حلی پیدا و وضع دولت خوب شود.

وی با بیان اینکه دوستان ما در وزارت ارشاد بدترین راه حل را انتخاب کردند و گفتند این اعتبار در اختیار ما هست لذا به کسانی که با ما مرتبط هستند پرداخت کنیم و بقیه نهادها را وامی‌گذاریم تا به دنبال جذب اعتبار بروندخاطرنشان کرد: امیدواریم این موضوع حل شود؛ وظیفه وزارت ارشاد است که این اعتبار تا زمانی که حل می‌شود به صورت عادلانه توزیع شود، لذا آنها می‌توانند جلسه فوق العاده بگذارند و نهادهای مرتبط جمع و تدبیر کنند. من از وزارت ارشاد گله‌مندم.

[ منبع این خبر سایت ماچو می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

شفاف سازی:
خبر فوق در سایت ماچو منتشر شده و صرفا در این سایت بازنشر شده است. چنانچه به خبر فوق اعتراض دارید برای حذف آن روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabarkhan0511@gmail.com در تماس باشید

جدیدترین اخبار منتشر شده