ضمن تبریک فرا رسیدن سال نو خورشیدی به تمامی هموطنان عزیز، به اطلاع می رسانیم فعالیت این وب سایت با آغاز سال جدید متوقف خواهد شد. از همراهیتان در این مدت از سپاسگزاریم.

حضور حسنی‌خو در مذاکرات کی‌روش و کفاشیان ارتباطی به اتهام دلالی سرمربی تیم‌ملی ندارد

حضور حسنی‌خو در مذاکرات کی‌روش و کفاشیان ارتباطی به اتهام دلالی سرمربی تیم‌ملی ندارد

ایرنا/ رئیس مرکز روابط عمومی و اطلاع رسانی وزارت ورزش و جوانان در باره انتخاب مدیرکل حراست این وزارتخانه برای حضوردرجلسات مذاکرات رییس فدراسیون فوتبال و سرمربی تیم ملی گفت: دلیل انتخاب او پایان دادن به اظهارنظرها وشایعات پیرامون تیم ملی است و این تصمیم به شایعات مربوط به دلال بودن کی روش ارتباطی ندارد.
مازیار ناظمی با اشاره به حضور حسنی خو به عنوان نماینده وزارت ورزش در جلسات کارلوس کی روش و علی کفاشیان گفت: در چند روز اخیر در جریان اتفاقات مختلف تیم ملی و جلسات میان کفاشیان و کی روش بوده ایم. با توجه به اینکه تیم ملی متعلق به مردم است و موجودیت آن برای همه اهمیت دارد، وزارت ورزش به عنوان عالی ترین مقام اجرایی ورزش در دولت تدبیر و امید این موضوع را با جدیت و وسواس خاصی دنبال کرده و می کند تا پاسخگوی مطالبات مردم که نگران وضعیت تیم ملی و سرمربی آن هستند، باشد. در همین راستا وزیر ورزش و جوانان تصمیم گرفت که نماینده ای از این وزارتخانه در جلسات بین کی روش و کفاشیان حضور داشته باشد.
وی دراین باره افزود: مهمترین سوالی که دراین بین درباره این جلسات مطرح می شود این است که خبر واقعی کجاست؟ کفاشیان ازیک سواظهار نظرهای خود را دارد و از سوی دیگر سرمربی تیم ملی اظهارنظرهای متفاوتی را مطرح می کند.به حدی بازار اخبار و شایعات آشفته شده است که آرامش روانی مردم و تیم ملی به عنوان یک سرمایه ملی به هم ریخته است.
ناظمی با بیان اینکه وزارت ورزش به عنوان دستگاه متولی و ناظر در این زمینه مسئولیت پاسخگویی به مردم و دولت را دارد، گفت:درهمین راستا وزیر ورزش تصمیم گرفت تا مدیرکل حراست این وزارتخانه را که شخصیت پرکار و دقیقی است به عنوان نماینده وزارت در جلسات تعیین تکلیف آینده کاری کی روش و تیم ملی انتخاب کند.
رییس مرکز اطلاع رسانی وزارت ورزش و جوانان در پاسخ به این پرسش که آیا انتخاب نماینده از سوی وزارت ورزش برای شرکت در جلسات میان کی روش و کفاشیان دخالت دولت در امور فدراسیون محسوب نمی شود، گفت: این اتفاق به شکلی که شما می گویید نیست. این تصمیم در جهت مشورت دادن به فدراسیون فوتبال و شخص کفاشیان است و وزارت ورزش عزمی برای دخالت در امورفدراسیون ندارد. به هرحال فوتبال ومدیریت آن یک امر جزیره ای نیست و باید دراین بین کمک های لازم صورت بگیرد. ضمن اینکه وزارت ورزش به عنوان عالی ترین متولی ورزش کشور همواره به فدراسیون کمک کرده و در بسیاری از اموربودجه لازم را به فدراسیون فوتبال تزریق کرده است. بنابراین نمی توان انتظار داشت که در چنین مواردی ورود نکند. هرچند اتفاقاتی که درگذشته بر اثر سوء مدیریت افتاده است و سازمان تربیت بدنی و وزارت ورزش در دوره های گذشته در امور فدراسیون ها دخالت کرده اند، بحثی قابل تامل است.
ناظمی با تاکید براینکه انتخاب نماینده وزارت ورزش به درخواست خود کفاشیان بوده است، خاطرنشان کرد: کفاشیان از وزارت ورزش خواسته است تا در این زمینه کمک های لازم به فدراسیون صورت بگیرد البته کمک هایی که مطابق با منافع ملی است و ماهیت مشاوره دارد.
وی با تاکید براینکه قرار نیست حسنی خو درماندن یا رفتن کی روش دخالت کند، افزود:این تصمیم تنهابه این دلیل گرفته شده است که ازآشفتگی های موجود پیرامون مسائل تیم ملی کاسته شود و در دویا سه جلسه تکلیف سرمربی تیم ملی مشخص شود و مردم از این نگرانی خارج شوند.
رییس مرکز اطلاع رسانی وزارت ورزش و جوانان گفت: یکی از دلایلی که حسنی خو را به این سمت منتصب کردیم حضور او در جام جهانی 2014 به همراه تیم ملی بود. بازه زمانی یک ماهه ای که حسنی خو به همراه تیم ملی درجام جهانی حضور داشت، باعث شده است که او با شخصیت کی روش آشنایی لازم را داشته باشد. همچنین او از گذشته با شخص کفاشیان آشنایی دارد و این موضوع باعث می شود تا مسائل میان سرمربی تیم ملی و رییس فدراسیون فوتبال در مسیر هموارتری حل و فصل شود.
وی با بیان اینکه حسنی خو به عنوان مدیرکل حراست وزارت ورزش در حوزه مقابله با فساد سابقه خوبی دارد، خاطرنشان کرد: او به عنوان یک مدیر عملکرد خوبی را در وزارت داشته است. هرچند از مشورت معاونت حرفه ای و قهرمانی و شخص آقای سجادی قطعا بهره مند خواهد شد. به طور کلی حسنی خو نماینده مجموعه ای است که به خوبی او را حمایت خواهند کرد. هدف وزارت ورزش از این تصمیم تنها بازگرداندن آرامش به فوتبال کشور است. اتفاقاتی که در روزهای اخیر شاهد آن بوده ایم و اظهارنظرهایی که از سوی کفاشیان و کی روش شنیده می شود، به هیچ عنوان شایسته نظام اسلامی و ورزش کشور ما نیست. امیدواریم هرچه سریع تر و طی دو سه جلسه آینده تمامی این بحث ها خاتمه پیدا کند و تکلیف تیم ملی کشورمان مشخص شود.
ناظمی در پاسخ به این پرسش که آیا انتخاب مدیرکل حراست وزارت ورزش به عنوان نماینده این وزارت در جلسات میان کفاشیان و کی روش با صحبت های مطرح شده و اظهارنظر برخی از اعضای فدراسیون مبنی بر دلال بودن کی روش مرتبط است یا خیر؟ گفت: نه به این مفهوم که می گویید. حسنی خو معتقد است تا چیزی مستند نباشد، نمی توان آن را پذیرفت و همواره می گوید هرکس که بدون مدرک اظهار نظری می کند و تهمت به کسی می زند، خودش فاسد است. در موضوعی که به آن اشاره کردید هم چیزی ثابت نشده است و بنابراین حضور حسنی خو ارتباطی به این مسائل ندارد. او تنها دیدگاه های وزیر را منتقل خواهد کرد. حضور او در این جلسات تنها در جهت انتقال نظرات وزارت ورزش است تا جلو سردرگمی های موجود پیرامون تیم ملی و ادامه همکاری کارلوس کی روش گرفته شود.حالا یا کی روش می ماند و کار را طبق قواعد ادامه می دهد و یا هر اتفاق دیگری که خواهد افتاد آرامش فوتبال به هیچ عنوان نباید دستخوش اظهارنظرها و شایعات مختلفی که می شنویم بشود.
کارلوس کی روش اواخرسال گذشته اعلام کرد که همکاری خود را با تیم ملی ایران ادامه نخواهد داد ووی ازهفته گذشته مذاکراتش را با رییس فدراسیون فوتبال در این باره آغاز کرده ، ولی هنوز به نتیجه ای نرسیده اند.

[ منبع این خبر سایت ماچو می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

شفاف سازی:
خبر فوق در سایت ماچو منتشر شده و صرفا در این سایت بازنشر شده است. چنانچه به خبر فوق اعتراض دارید برای حذف آن روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabarkhan0511@gmail.com در تماس باشید

تبلیغات
جدیدترین اخبار منتشر شده

X