ضمن تبریک فرا رسیدن سال نو خورشیدی به تمامی هموطنان عزیز، به اطلاع می رسانیم فعالیت این وب سایت با آغاز سال جدید متوقف خواهد شد. از همراهیتان در این مدت از سپاسگزاریم.

حذف اتحادیه میوه از چرخه تنظیم بازار عید ۹۴

حذف اتحادیه میوه از چرخه تنظیم بازار عید ۹۴

تسنیم/ رئیس اتحادیه میوه و تره بار با اشاره به حذف اتحادیه از چرخه تنظیم بازار میوه شب عید برخلاف آمادگی واحدها،گفت: تجربه ٨ساله گذشته نادیده گرفته شد و نتیجه اش، این شد که دیدید.

حسین مهاجران در مورد چگونگی تنظیم بازار میوه شب عید اظهار داشت: از ابتدا همه چیز مشخص بود زیرا پرتقال با کیفیت توسط بخش خصوصی با قیمت ١٨٠٠تا٢هزار تومان و پرتقال های درشت و بیقواره توسط تعاونی روستایی با قیمت ١٢٠٠تومان ذخیره سازی شده بود.

وی آدامه داد:مصرف کننده واقعی با دیدن کیفیت پرتقال ذخیره شده دولت از بخش خصوصی خرید خود را انجام داد.البته با دیدن این شرایط اتحادیه میوه و تره بار به دستور اتاق بازرگانی و وزارت صنعت و معدن دست به کار شد تا از توانایی و تجربه ٨ساله خود در این زمینه استفاده کند.بر همین اساس قرار شد به واحد های زیر نظر ما پرتقال تحویل دهند و بعد این میوه ها را عرضه کنیم تا مردم بدانند پرتقال کمبود نداریم.

رئیس اتحادیه میوه و تره بار با بیان اینکه تا روزهای پایان سال همه ابزارهای خود را برای تنظیم بازار آماده کرده بودیم، گفت: نمی دانم چرا ما را از این چرخه حذف و اعلام کردند که خودمان میتوانیم این کار را انجام دهیم. بنابراین بدون در نظر گرفتن تجربه ٨سال گذشته تنظیم بازار میوه شب عید را انجام دادند و نتیجه آن ، این شد که دیدید.

مهاجران با بیان اینکه وقتی از چرخه تنظیم بازار میوه شب عید حذف شدیم،ناراحت نشدیم زیرا ما به دنبال سود نبودیم و تنها رضایت مردم مهم بود، در مورد کمبود پرتقال خاطر نشان کرد: اینکه گفته شد پرتقال در بازار کم بود باید بگویم این کمبود خیلی اندک بود و اگر از همه امکانات استفاده می شد مشکلی ایجاد نمی گردید.اتحادیه میوه و تره بار ٢٠٠واحد صنفی خود را آماده کرده بود تا از ٥مرکز عمده میوه تنظیم بازار را تحویل و سپس اقدام به توزیع کند ولی این کار انجام نشد.

وی در پایان شرائط فعلی بازار را آرام توصیف کرد و گفت به زودی میوه های سردرختی و صیفی جات وارد بازار شده و در نتیجه سیب و پرتقال از سفره مردم کنار گذاشته می شود.

[ منبع این خبر سایت ماچو می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

شفاف سازی:
خبر فوق در سایت ماچو منتشر شده و صرفا در این سایت بازنشر شده است. چنانچه به خبر فوق اعتراض دارید برای حذف آن روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabarkhan0511@gmail.com در تماس باشید

جدیدترین اخبار منتشر شده