ضمن تبریک فرا رسیدن سال نو خورشیدی به تمامی هموطنان عزیز، به اطلاع می رسانیم فعالیت این وب سایت با آغاز سال جدید متوقف خواهد شد. از همراهیتان در این مدت از سپاسگزاریم.

بدون خواستگاری به من جواب منفی دادند

بدون خواستگاری به من جواب منفی دادند

خراسان/ 9 ماه است که با دختری برای ازدواج در محل کارم آشنا شدم. 2 بار مادرم با منزل شان تماس گرفته و یک بار پدرم حضوری با پدرش حرف زده است ولی آن ها حتی اجازه خواستگاری را هم ندادند و بدون این که نظر دخترشان را بپرسند، جواب دادند: «او درس می خواند و ازدواج نمی‌کند.» رابطه‌ام را تمام کنم یا یک بار خودم با پدرش صحبت کنم!؟

حسین محرابی، کارشناس ارشد روانشناسی
برادر گرامی، قبل از هر اقدام جدیدی لازم است که دلایل مخالفت خانواده دختر با درخواست خواستگاری‌تان از دخترشان را بررسی کنید. اگر خود دختر خانم با این ازدواج موافق باشد، می تواند در رسیدن به جواب این سوال به شما کمک کند چراکه شاید واقعا در حال حاضر به دلایلی، شرایط ازدواج را نداشته باشد و به بهانه درس خواندن، منتظر مناسب شدن شرایط باشد. به هر حال و به احتمال زیاد، خانواده دختر معیارهای خاصی مدنظر دارند که در بررسی های اولیه شان، آن معیارها را در شما ندیده اند و اگر قبل از آگاهی نسبت به انتظارات آن ها و ایجاد تغییرات لازم در خودتان باز هم درخواست خواستگاری بدهید، همان جواب قبلی را خواهند داد زیرا چیزی عوض نشده است که آن ها به استناد آن بخواهند تغییر عقیده بدهند بنابراین لازم است شما ابتدا ملاک ها و خواسته های خانواده دختر مورد علاقه تان را مورد توجه قرار دهید و اگر آن ها را در خودتان دیدید، آن گاه دوباره برای درخواست خواستگاری اقدام کنید.

معیارهای اصلی برای انتخاب همسر
همچنین با توجه به مخالفت آن ها با درخواست پدر و مادرتان با خواستگاری شما از دخترشان، شما می توانید بعد از کسب اجازه از والدین تان با پدر دختر در یک موقعیت مناسب در این باره گفت و گو کنید و نظرات او را جویا شوید. با این حال و در ادامه این مطلب توجه شما را به معیارهای اصلی برای انتخاب همسر جلب می کنم که شما می توانید با دقت در مطالعه آن ها، میزان تطابق هر یک را با شرایط خودتان و دختر مورد نظرتان ارزیابی کنید تا شاید بتوانید دلایل مخالفت خانواده دختر را بیابید.

1 -اصل کفویت: یکی از معیارهای اساسی در ازدواج، اصل کفویت است و اگر زوجین از لحاظ اجتماعی، اقتصادی، فرهنگی و اعتقادی هم کفو نباشند به احتمال زیاد در زندگی مشترک با مشکلات زیادی روبه رو خواهند شد و شاید به همین دلیل، آن ها با درخواست شما مخالفت می کنند.

2 -تناسب سنی: در این خصوص مطالب زیادی تاکنون مطرح شده ولی آن چه که مهم است و بیشتر صاحب نظران و روان شناسان روی آن اتفاق نظر دارند این است که اختلاف سنی زیاد باعث می شود که زوجین درک صحیح و کاملی از یکدیگر نداشته باشند و به همین علت اختلاف نظر و تفاوت سلیقه زیادی با هم داشته باشند.

3 -تناسب شخصیتی: اگر طرفین همان گونه که هستند، یکدیگر را بپذیرند و نسبت به طرف مقابل احساس خوشایندی داشته باشند و به امید تغییر، طرف مقابل را برای همسری انتخاب نکنند در آینده مشکلات کمتری خواهند داشت. بنابراین داشتن تناسب شخصیتی باعث می شود که شما نیازی به تغییر رفتارهای همسرتان نداشته باشید.

از عجله پرهیز کنید
به لحاظ این که انتخاب همسر یکی از مهم ترین و سرنوشت سازترین انتخاب ها در زندگی هر فردی محسوب می شود لازم است که ضمن توکل بر خدا و پرهیز از عجله برای تصمیم گیری نهایی به یک روانشناس و مشاور باتجربه مراجعه کنید تا با انجام تست های روانشناختی لازم از راهنمایی های وی نیز بهره مند شوید.

[ منبع این خبر سایت ماچو می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

شفاف سازی:
خبر فوق در سایت ماچو منتشر شده و صرفا در این سایت بازنشر شده است. چنانچه به خبر فوق اعتراض دارید برای حذف آن روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabarkhan0511@gmail.com در تماس باشید

تبلیغات
جدیدترین اخبار منتشر شده

X