ضمن تبریک فرا رسیدن سال نو خورشیدی به تمامی هموطنان عزیز، به اطلاع می رسانیم فعالیت این وب سایت با آغاز سال جدید متوقف خواهد شد. از همراهیتان در این مدت از سپاسگزاریم.

اقتصاد چین به این زودی ها به آمریکا نمی رسد

اقتصاد چین به این زودی ها به آمریکا نمی رسد

صدای اقتصاد/ وزارت کشاورزی آمریکا در تازه ترین داده هایی که در مورد وضعیت اقتصاد جهان طی سال های پیش رو منتشر کرده، اندازه تولید ناخالص داخلی اسمی اقتصادهای بزرگ جهان در سال ۲۰۳۰ میلادی را برآورد کرده است.

طبق این برآورد اقتصاد آمریکا در سال ۲۰۳۰ همچنان بزرگترین اقتصاد جهان خواهد بود و اندازه آن به ۲۴.۸ هزار میلیارد دلار خواهد رسید.
اندازه اقتصاد چین نیز در آن زمان به ۲۲.۲ هزار میلیارد دلار می رسد. بنابراین می توان گفت که اختلاف اندازه دو اقتصاد بزرگ جهان اگر چه تا سال ۲۰۳۰ به میزان قابل توجهی کاهش می یابد.

اما باز هم اقتصاد چین همچنان به عنوان دومین اقتصاد جهان باقی خواهد ماند و جای آمریکا در صدر فهرست را نخواهد گرفت. همچنین تا آن زمان اقتصاد هند به سومین اقتصاد جهان تبدیل خواهد شد و اندازه آن به ۶.۶ هزار میلیارد دلار خواهد رسید.

رتبه چهارم به اقتصاد ژاپن تعلق خواهد گرفت که اندازه اقتصادش در سال ۲۰۳۰ به ۶.۴ هزار میلیارد دلار خواهد رسید. گفتنی است که ژاپن اکنون سومین اقتصاد بزرگ جهان محسوب می شود.

آلمان تا آن زمان با اقتصادی ۴.۵ هزار میلیارد دلاری همچنان بزرگترین اقتصاد اروپا باقی خواهد ماند. پس از آلمان که در رتبه پنجم قرار خواهد گرفت، کشورهای برزیل، انگلستان، فرانسه، کانادا و روسیه حضور خواهند داشت که به ترتیب ششمین تا دهمین اقتصاد بزرگ جهان در سال ۲۰۳۰ محسوب خواهند شد.

[ منبع این خبر سایت ماچو می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

شفاف سازی:
خبر فوق در سایت ماچو منتشر شده و صرفا در این سایت بازنشر شده است. چنانچه به خبر فوق اعتراض دارید برای حذف آن روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabarkhan0511@gmail.com در تماس باشید

جدیدترین اخبار منتشر شده