ضمن تبریک فرا رسیدن سال نو خورشیدی به تمامی هموطنان عزیز، به اطلاع می رسانیم فعالیت این وب سایت با آغاز سال جدید متوقف خواهد شد. از همراهیتان در این مدت از سپاسگزاریم.

سخنگوی کمیسیون امنیت ملی: باید در توافق نهایی هسته‌ای امتیازات بیشتری بگیریم

سخنگوی کمیسیون امنیت ملی: باید در توافق نهایی هسته‌ای امتیازات بیشتری بگیریم

آریا/ سید حسین نقوی حسینی،سخنگوی کمیسیون امنیت ملی وسیاست خارجی مجلس، در ارزیابی خود از مذاکرات هسته ای لوزان گفت:بیانیه لوزان ما حصل مذاکرات طولانی و اراده طرفین برای رسیدن به توافق بوده است. بیانیه حاصل پافشاری طرفین برای حل پرونده هسته ای از طریق مذاکره است. در مذاکره هم طرفین گفتگو می کنند تا به نقطه نظرمشترکی دست پیدا کنند و توافقی صورت بگیرد و طرفین امتیازاتی را رد و بدل می کنند.

وی افزود: در مذاکرات یک طرف همه امتیازات را نمی دهد و طرف دیگر هم تمام امتیازات را دریافت نمی کند. در توافقنامه لوزان هم جمهوری اسلامی امتیازاتی را داده و امتیازاتی را دریافت کرده اما کیفیت این توافق به این شکل است که جمهوری اسلامی امتیازات زیادی داده و امتیازات کمی دریافت کرده است.البته امتیازاتی که داده ایم نقد است و امتیازاتی که گرفتیم برخی از آن نسیه است. اما به هر حال اراده نظام بوده که از طریق مذاکره مسئله حل شود.

نقوی حسینی اظهار داشت:هنوز توافق نوشته نشده و بیانیه لوزان چارچوب مفهومی برای تدوین توافق فراهم کرده است. تیم مذاکره کننده باید همه تلاش خود را کند و راهکارهایی را پیدا کند تا ازطریق این راهکارها در مکتوب کردن و نگارش متن توافق امتیازات دریافتی خود را بیشتر کند که این نیازمند وحدت و یکپارچگی و توجه تیم مذاکره کننده به انتقادات و نگرانی هایی است که مطرح می شود. تیم مذاکره کننده باید با آغوش بازاشکالات و سوالاتی که از سوی منتقدین مطرح می شود را جمع آوری کند و بتواند در یک تعامل مثبت این نگرانی ها را در نوشتار توافق رفع کند.

[ منبع این خبر سایت ماچو می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

شفاف سازی:
خبر فوق در سایت ماچو منتشر شده و صرفا در این سایت بازنشر شده است. چنانچه به خبر فوق اعتراض دارید برای حذف آن روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabarkhan0511@gmail.com در تماس باشید

تبلیغات
جدیدترین اخبار منتشر شده

X