ضمن تبریک فرا رسیدن سال نو خورشیدی به تمامی هموطنان عزیز، به اطلاع می رسانیم فعالیت این وب سایت با آغاز سال جدید متوقف خواهد شد. از همراهیتان در این مدت از سپاسگزاریم.

سامانه 1690 برای رسیدگی به شکایات گرانفروشی پزشکی

سامانه 1690 برای رسیدگی به شکایات گرانفروشی پزشکی

تسنیم/ محمدحسین میردهقان درباره اقدامات دفتر نظارت و اعتباربخشی امور درمان وزارت بهداشت برای رسیدگی به تخلفات تعرفه‌ای برخی از مراکز درمانی که هنوز هم تعرفه‌های جدید سال 94 اعلام نشده است، اظهار داشت: هر مرکز درمانی که خارج از تعرفه‌های 93 از بیماران پول اضافی بگیرد مردم باید این تخلف را به سامانه 1690 گزارش دهند.

وی ادامه داد: در این زمینه به تخلف تعرفه‌ای در سامانه 1690 رسیدگی ویژه‌ای صورت می‌پذیرد و تاکنون نیز با برخی از این مراکز برخورد لازم انجام شده است و حتی پول بیماران که اضافی پرداخته بودند به آنان برگردانده شد، البته برخی از این مراکز به‌صورت ناآگاه این کار را کرده بودند و تصورشان این بود که تعرفه‌های سال 94 را باید اعمال کنند.

میردهقان با اعلام "تا 2 هفته دیگر ابلاغ نهایی تعرفه‌های درمانی سال 94 از طرف دولت را خواهیم داشت" عنوان کرد: در چند روز اخیر اعزام اکیپ‌های رسیدگی به تخلفات تعرفه‌ای در این زمینه صورت پذیرفته است و به تمام معاونت‌های درمان دانشگاه‌های علوم پزشکی کشور علی الخصوص در تهران برای رسیدگی جدی این مسئله دستور ویژه داده شده است.

مدیرکل نظارت و اعتباربخشی درمان وزارت بهداشت درباره زمان رسیدگی این تخلف در سامانه 1690 خاطرنشان کرد: برای این مسئله تدابیری اتخاذ شده است تا به‌صورت ویژه به این مشکل پرداخته شود، البته آن‌طور که در جامعه مطرح شده است، این مشکل گرفتن پول اضافی براساس تعرفه سال 94 که هنوز نیز اعلام نشده است صورت نپذیرفته است ولی ما به تمام این تخلفات چه در بخش دولتی و چه خصوصی رسیدگی ویژه می‌کنیم.
به گزارش تسنیم مدیرکل نظارت و اعتباربخشی درمان وزارت بهداشت چندی قبل نیز ضمن تکذیب افزایش تعرفه‌ها عنوان کرده بود: هیچ‌گونه افزایش تعرفه‌ای در بخش دولتی و خصوصی در سال جدید نداشتیم، این افزایش باید با در هیأت وزیران تصویب و از طریق وزارت بهداشت ابلاغ شود. بنابراین هیچ مرکز درمانی حق افزایش تعرفه ندارد.

پیشتر نیز محمد آقاجانی معاون درمان وزارت بهداشت عنوان کرده بود که پیشنهاد افزایش حدود 15‌‌درصدی تعرفه‌های پزشکی برای سال 94، اواخر سال گذشته از شورای عالی بیمه به هیأت دولت ارسال شد اما هنوز این تعرفه‌ها در دولت بررسی و تصویب نشده است و در مورد تعرفه‌های پزشکی سال‌94 مصوبه‌ای در دولت نداریم و قرار است در جلسه هیأت دولت پیشنهاد افزایش تعرفه‌های پزشکی که در حدود تورم پیشنهاد شده، بررسی و تصویب شود.

[ منبع این خبر سایت ماچو می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

شفاف سازی:
خبر فوق در سایت ماچو منتشر شده و صرفا در این سایت بازنشر شده است. چنانچه به خبر فوق اعتراض دارید برای حذف آن روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabarkhan0511@gmail.com در تماس باشید

تبلیغات
جدیدترین اخبار منتشر شده

X