ضمن تبریک فرا رسیدن سال نو خورشیدی به تمامی هموطنان عزیز، به اطلاع می رسانیم فعالیت این وب سایت با آغاز سال جدید متوقف خواهد شد. از همراهیتان در این مدت از سپاسگزاریم.

زاکانی: در بیانیه لوزان داده‌ها با ستانده‌ها برابری نمی‌کند

زاکانی: در بیانیه لوزان داده‌ها با ستانده‌ها برابری نمی‌کند

نسیم/ نماینده مردم تهران در مجلس در جمع شورای عمومی انجمن اسلامی دانشجویان دانشگاه شهید بهشتی گفت: داده‌ها بیشتر است و مشخص، در حالیکه ستانده‌ها نامشخص است.

به گزارش «نسیم»، علیرضا زاکانی نماینده مردم تهران در مجلس شورای اسلامی، روز پنجشنبه 19 فروردین در شورای عمومی انجمن اسلامی دانشجویان دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی حضور پیدا کرد و به تحلیل مذاکرات و بیانیه لوزان پرداخت.
وی در ارتباظ با بیانیه لوزان گفت: اولا به اعتقاد بنده در آنچه مسئولین می گویند، داده ها با ستانده‌ها برابری نمی‎کند. داده ها بیشتر است و مشخص در حالیکه ستانده‌ها نامشخص، داده ها از سوی ناظرین کنترل می شود اما برای ستانده ها ناظری در نظر گرفته نشده است. ثانیا ضمن تقدیر از زحمات گروه مذاکره کننده باید بگویم که این بیانیه جهت تبدیل شدن به توافق نیاز به تعمیراتی دارد و بهتر است گروه مذاکره کننده جهت رسیدن به متن توافق با نمایندگان مردم در مجلس شورای اسلامی مشورت نمایند. چرا که هرگونه توافقی نیاز به تایید مجلس شورای اسلامی دارد مگر اینکه تاییدی از سوی مقام معظم رهبری بر توافق باشد که در اینصورت طبق اصل 75 قانون اساسی نمایندگان مجلس دخالتی نخواهند کرد. ثالثا برخی از مفاد بیانیه نقض قانون می باشد مثل پذیرش پروتکل الحاقی که پیش از این در مجلس شورای اسلامی رد شده بود.
زاکانی در ادامه به بیانات رهبری درباره مذاکرات اشاره نمود که ایشان فرموده اند مذاکرات باید شفاف و برگشت‌پذیر باشد، منتهی توافقات صورت گرفته نه شفاف است و نه برگشت‌پذیر.
زاکانی افزود که باید از تیم مذاکره کننده دفاع کرد و معتقدم که به دور از افراط و تفریط انرژی هسته‌ای را نباید از منفعت ملی به ابزاری دیپلماتیک و وسیله‌ای جهت پیروزی در دور بعد انتخابات تبدیل کرد.
زاکانی در جواب سوال یکی از دانشجویان مبنی بر میزان اثر لغو تحریم‌ها گفت : در این مسیر اگر همه تحریم‌های هسته ای برطرف شود برای ما گشایش‌‎های مناسبی ایجاد می‌‎شود اما این گشایش به قدری نیست که درباره آن تبلیغ می‌شود و این خوشحالی که اگر توافق شود همه چیز حل می‌شود درست نیست. همچنین باید دقت کنیم که این تحریم‌ها با روش‌ها و موضوعات دیگر مثل مسائل نظامی یا حقوق بشر جایگزین نشود.
زاکانی همچنین در جواب دانشجویان گفت که ظریف در کمیسیون امنیت ملی حرف‌های کلی را مطرح کرد و قرار بر این بود که ایشان به سوالات نمایندگان در جلسه غیرعلنی پاسخ دهد منتهی در جلسه غیرعلنی نیز به سوالات نمایندگان پاسخ روشنی ارائه ندادند.

[ منبع این خبر سایت ماچو می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

شفاف سازی:
خبر فوق در سایت ماچو منتشر شده و صرفا در این سایت بازنشر شده است. چنانچه به خبر فوق اعتراض دارید برای حذف آن روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabarkhan0511@gmail.com در تماس باشید

جدیدترین اخبار منتشر شده